I I I I Actueel Schiedam heeft geleerd van fouten I I Profiteer van 20 tot 80 korting van 20 Gordijnen - Behang Tapijt - Laminaat Woonaccessoires Wollen karpetten tot 80 korting BABYPIET IN PALEIS LIEVE SURPRISES V Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt, dus kom snel want op=op ooo Na 20 jaar te zijn gevestigd aan De Loper in Profiteer Vlaardingen hebben wij het besluit genomen per 1 januari 2011 onze activiteiten te verplaatsen naar de extra ruime winkel aan de Industrieweg 58-62 in Maassluis. Onze magazijnen moeten daarom leeg, en de hele maand december geven wij het bijna gratis weg. Winkelcentrum De Loper 38 Vlaardingen www.decorette.nl IJspret of bibberen? Wegen nu snel ijsvrij cfi Komt dat zien! Verrassing! 15 MaasstadPers Woensdagi december20io Kinderen van Schiedam grijp jullie kans! Babypiet is in het Sinterklaasmuseum op de Hoogstraat en wie hem wil zien kan langs komen. Zater- dag 4 december is de laatste kans het paleis te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. Het Sinterklaaspaleis is ge- vestigd in het Stedeiijk Mu seum. Inmiddels hebben al 12.000 kinderen een bezoek gebracht aan dit tijdelijke onderkomen van Sint en deze week komen daar nog eens 1500 schoolkinderen bij. Leerlingen van de groepen 7 en 8 van wijkschool De Gor- zen gaan 3 december naar het Francois Haverschmidt- gasthuis met surprises voor de bewoners. Al 35 jaar ma- ken de leerlingen een surpri se, een gedicht en kopen zij een cadeautje voor de bewo ners. De kids zijn verkleed als Zwarte Piet en samen met Sinterklaas gaan zij op weg naar het bejaardentehuis. Daar wordt gezongen en feest gevierd; een traditie die iedereen er in wil houden. mm Deze week wordt het volgens de weerprofeten ijskoud. Een vroege aanval van Koning Winter. Hoera of brrr? Frank Willemse SCHIEDAM De eerste sneeuw van maan- dagavond zorgde volgens de ANWB voor een record; de drukste avondspits ooit. Een file van in totaal 880 kilometer veroorzaakt door vrieskou en lichte sneeuwval. Nederland bibbert nu al in de maand no- vember de winter begint. Een winter die volgens de weerpro feten een hele strenge gaat worden. De vorst zorgt al eind no- vember voor overwerk. Het is topdrukte bij de ANWB waar extra wegenwachters ingezet worden om gestrande auto- mobilisten op weg te helpen. Veel mensen zijn verrast door de plotselinge komst van de winter en hebben nog geen winterbanden onder hun auto laten zetten. Veel auto's blij- ken nog lang niet winterklaar en kampen met klachten als zwakke accu's, gierende aan- drijfriemen en vastgevroren handremmen. Gewaarschuwd door de vo- rige strenge winter heeft de gemeente Schiedam extra Deschaatsliefhebberszijn maarwatblij met deze vroege vorst. hfi/georgeburggraaff strooizout ingekocht. Maar liefst 150.000 euro is uitge- trokken om niet net als vorig seizoen 'nee' te moeten leve- ren. Genoeg zout en waarom niet elke middenstander een gratis zakje zout? Schiedamse bewoners kunnen net als in andere jaren gratis een zakje strooizout ophalen bij Irado aan de Fokkerstraat of bij de Licht Blauwe Brigade op het Stadserf. Maar de vroege vorst zorgt niet alleen voor ergernis. De sportieve jeugd staat al te trap- pelen om het bevroren water op te gaan. Voorlopig zijn de slootjes en singels nog bedekt met een flinterdun ijslaagje. Maar bij, een voorpelde, lan- gere vorstperiode tot aan za- terdag toe kan het uiteindelijk zorgen voor onvervalste Oud- hollandse IJspret. Met in deze regio mooie schaatsplekken als de Poldervaart of de Vlaar- dingse Vaart met zijn 'koek en zopies' en tourtochten. Veili- ger is het om wat schaatskilo- meters op te doen op opge- spoten landsijsbanen in de regio als die in Schipluiden, Maasland en Maassluis. In Schiedam heeft tennis- park Van Vliet een primeur met het eerste ijsbaantje van de regio. Laagje voor laagje opgespoten op de banen in Schiedam West. Een oude tra ditie die, vorig jaar met succes, nieuw leven is ingeblazen. Een feest voor de jeugd: een mid- dagje schaatsen in plaats van in de schoolbanken. Een mooi initiatief omdat de kunstijs- baan op het Stadserf dit jaar niet doorgaat. De gemeente moet bezuinigen met als slachtoffer de kunstijsbaan rondkersttijd. De Irado heeft zich popu- lair gemaakt door nu al (pre- ventief) de fietspaden en auto- wegen rond Kethel ijsvrij te maken. Met nieuwe strooimg- chines en zogenaamd 'nat strooien' worden al snel spek- gladde wegen als de Polderweg geveegd zodat fietsers zonder spikebanden kunnen rijden. Vorig jaar zorgde het late op- treden van Irado voor nogal wat ergernis, maar die blunder lijkt de organisatie nu in ieder geval niet meer te maken. Af- gelopen zondag zagen bewo ners al de eerste oranje lamp- jes van wagens die preventief aan het strooien waren en 00k tijdens en na de sneeuwval van maandag werden de polder- wegen goed in degaten gehou- den. Blijven over deslachtof- fers': vogels en eenden. Dieren die tijdens een strenge winter 'echt wel' bijgevoerd moeten worden met oud brood en vet- bollen. O Decorett

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15