A Actueel Dubieuze ticketsites maken bezoekers en artiesten horendol ooo Veel mensen betalen nog steeds onnodig veel geld voor kaartjes. f T TrektChinaaandetouwtjesin Noord-Korea?Hoe bangisSaoedi- Arabie voor Iran? Nu weten we het. REFERENDU Reticketing Wet ligt bij Eerste Kamer 'We traceren verdachte transacties en pluizen die uit' Wikiteaks De wereldpolitiek in haar hemd W1EGEL 4$ Tekoop 18 HANS Internetten Vestzak, broekzak MaasstadPers Woensdagi december20io Julien Althuisius ROTTERDAM 'Ik ga absoluut aangifte doenfoetert Henny door de telefoon. Ze bestelde bij pepetickets.com twee kaarten voor de musical We Will Rock You in het Beatrixtheater in Utrecht. Dat was vier weken van tevoren. Tot een week ervoor heb ik geduldig afgewacht, ik maakte me niet ongerust'. Daarna deed ze dat wel. Henny mailde, belde en sms'te zelfs met de servicedesk van pepetickets, maar kreeg geen reactie. Op de avond van de voorstelling kwam Henny erachter dat er ook bij het theater zelf helemaal geen kaar ten voor haarklaarlagen. Het Beatrix- theater kon haar vertel len dat ze was opgelicht. Voor een schappelijke prijs mocht ze de voorstelling alsnog bij- wonen, maar Henny laat het er niet bij zitten en gaat de politie inschake- len. Dat overweegt ook Sandra. Ze wilde naar een concert van John Le gend en kocht haar kaartjes ook bij pepetickets - waar op het moment van dit schrijven niemand voor com- mentaar bereikbaar was. Op de dag van het concert had ze nog steeds niets binnen. Ze stuurde een mail waarin ze dreigde aangifte te doen en een advocaat in de arm te nemen. Per toeval controleerde ze haar junkmail, waarin - op de dag van het concert - een mailtje was binnengekomen van een gmail-afzender met daarin de kaartjes. 'Ik snap er nou helemaal niks meervan.' De verhalen van Henny en Sandra staan niet op zich. Internetfora staan vol met berichten van mensen die zich bedrogen voelen door ticketbu- reaus die kaarten opkopen en vervol- gens doorverkopen voor een veel- voud van de oorspronkelijke prijs. Vorige week warende 55.000 kaarten (a 159 euro) voor Lowlands al na twee uur uitverkocht. Coen was nog nooit naar het festi val geweest en kocht - zich niet be- wust van de normale toegangsprijzen voor het festival - bij ticketshopon- line een kaartje voorzichzelf en voor zijn vriendin. Resultaat: 813 euro voor twee kaartjes, indusiefverzend- kosten. Coen betaalde in totaal dus bijna 500 euro te veel. Nadat hij een beroep deed op hun servicegericht- heid, kreeg Coen het geld van een kaartje temg. Spuugzat Ook de artiesten zijn het al enige tijd spuugzat. Anderhalf jaar geleden werkte cabaretier Guido Wijers met een groep collega's mee aan het initi- atief weetwaarjekoopt.nl. Een web site om consumenten duidelijk te Bente Bollmann, Mojo maken dat ze weg moesten blijven van dubieuze ticketsites en zich moesten beperken tot de officiele ka- nalen. 'Maar dat heeft dus geen ene reetgeholpen', zegt Weijers. 'Onlangs gebeurde het weer dat ik mensen sprak die 80 euro voor een kaartje bij die ratten hadden betaald, terwijl de normale prijs 30 euro is.' Er ligt op dit moment een wet bij de Eerste Kamer die het de ticketweb- sites lastiger moet maken. 'Maar het kloterige is dat ze het er niet door- heen drukken', zegt Weijers. Hij roept 'de rollatorsenatoren en kunstgebit- politici' op om de wet zo snel moge- lijk aan te nemen. 'Hoe moeilijk is het nou?' Tot die tijd doen organisatoren zo goed en kwaad wat ze kunnen. Bente Bollmann van Mojo, dat Lowlands organiseert: 'Wij traceren verdachte transacties en pluizen die uit. Als we erachter komen dat het doel is om die kaartjes met woekerwinsten door te verkopen, maken we die kaarten on- geldig.' Dikke kans dus dat Coen, ondanks het enorme bedrag dat hij betaalde, er in augustus toch niet bij kan zijn. O Officii I Saoedi-Arabie steunt Irak in zijn strijd voor stabiliteit. Stiekem: 'Irak is in mijn hart, de premier niet', zegt de koning. 'Hak de kop af van die Mark van Assen ROTTERDAM Dankzij meneer Dai Bingguo, een machtige Chinese official, weten we nu dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-Il wel van een borreltje houdt. Uit de rest van de gelekte Wikileaks-memo's blijkt echter dat dit zo ongeveer het enige is dat we we ten van Kim. Zelfs voor China, toch algemeen beschouwd als de grote bondgenoot van Noord-Korea, is de Aziatische lastpak een blinde vlek. Toen Amerikaanse spionagesatel- lieten foto's hadden gemaakt van 'on- gewone activiteiten' was er volgens China niks aan de hand. Een paar da- gen later ontplofte ereen gigantische testbom. Ook ging Peking er lange tijd van uit dat de zieke Kim zou wor- den opgevolgd door enkele topmili- tairen en niet doorzijn zoon Jong-Un (dus wel). Het nudeaire programma van Noord-Korea stond volgens Chi na nog in de beginfase, tot de Korea- nen zelf bekendmaakten dat ze al heel ver waren met een verrijkingsfa- briek. Uit de memo's komt vooral naar voren dat niemand enige grip heeft op een rare dictator met kern- wapens. Geen fijnegedachte. Pijnlijk Ook het opportunistische karakter van de strijd tegen terreur wordt pijn lijk duidelijk uit de Amerikaanse am- Het is al meer dan tien jaar geleden dat de Eerste Kamer nipt een voorstel van de re- gering om in ons land het referen dum in te voeren verwierp. In eerste ronde - het betrof een wijziging in de Grondwet - hadden de Tweede en de Eerste Kamer inge- stemd. In de Eerste Kamer was de WD-fractie tegen. In tweede lezing was een tweederde meerderheid ver- eist. Om die te bereiken was nodig dat de WD in de senaat in deze twee de ronde voor zou stemmen. De libe rate fractie werd onderforsedrukge- zet. Bijna alle leden bezweken daar- voor. Een lid niet. Dat was voldoende om - in een mooie nacht- het refe rendum te verwerpen. Mijn grote bezwaar tegen het re ferendum was en is dat daarmee een van de belangrijkste taken van het parlement - samen met de regering zorgen voorgoede wetgeving- wordt ondergraven. Zoals de vroege- re fractievoorzitter van de WD in de Tweede Kamer, Mr. W.J. Geertsema, het eens zei: 'het referendum is de bijl aan de wortel van de vertegenwoor- digende democratic.' In ons parlement was de linkerzij- de, onder aanvoering van D66, voor het referendum. In de debatten werd ook enthousiast verwezen naar Zwit- serland. In dat mooie land werd afgelopen zondag weer eens een referendum gehouden. De rechts-populistische Volkspartij, met zo'n 30 procent van de stemmen inmiddels de grootste partij van het land, had met gemak de benodigde handtekeningen voor het houden ervan opgehaald. Inhoud van het voorstel: buitenlan- ders die veroordeeld zijn, worden zonder pardon het land uitgezet. Re- den volgens de indieners: de rechters leggen vaak veel te milde straffen op. Het voorstel is door de kiezers aangenomen. Ikdurf destellingaan dat, wan- neer in ons land per referendum de vraag die afgelopen weekend aan de Zwitsers is voorgelegd, aan de Neder- landse kiezers zou worden gesteld, er een gerede kans zou zijn dat ook die daarop in meerderheid ja zouden hebben gezegd. Kern van onze democratie, waarin de wetgeving wordt gemaakt door regering en volksvertegenwoordi- ging tezamen, is dat zo allerlei buiten het parlement levende gevoelens worden gewogen en gekanaliseerd. Daarom was ik er ook voor dat de PW niet werd uitgesloten van mee- regeren. Net als ik mordicus tegen het referendum was en ben. Hoe zal nu de vlag er bij hangen bij al die fervente voorstanders in D66, de PvdA en GroenLinks? Mis- schien zijn ze achteraf wel blij met die bijzondere nacht in de Eerste Ka mer. O in 2014 heeft 90 procent van de Nederlandsehuis- '■■M houdens een breedbandaansluiting, aldus onder- zoeksbureau Telecompaper. Nu is dat 84,5 procent. De staat mag hetMalieveld verkopen. De Tweede Kamer heeft daar geen bezwaar tegen. Een SP-voor- stel om de verkoop te verbieden, haalde het niet. In 2013 betalen burgers via een opslag op de energie- rekening de subsidies op duurzame energie. Huis- houdens betalen de ene helft, bedrijven de andere.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 18