De Kwestie 0 DAKLOZEN IN DEZE KOU SANDER V. INBEROEP" MaasstadPers ooo De SP en Leefbaar Rotterdam claimen allebei voor de hardwerkende Rotterdammer op te komen. Maar wie is dat eigenlijk? ZOBEZIEN M PASTORS Politiek 'De extra's voor uitkeringsgerechtigden afschaffen' 'Werken in laagbetaalde functies loont nog steeds niet' Rotterdammers werken het minst Een beetje sneeuw en dan al dit MARCO Niet verplicht naar de opvang, zegt wethouder Reageten stadpersjj Nieuwe advocaat AAeester met losse handjes sfc Natuur delft het onderspit, alweer. MaasstadPers Woensdagi december20io Iedereen die wel eens door Rotterdam loopt, ergert zich aan de troep die op straat is gegooid en niet wordt opgeruimd en aan rommelige kruispunten die vol staan met verkeersbor- den die lukraak worden ge- plaatst. Ondanks het feit dat we ons scheel betalen aan al- lerlei ambtenaren die uren- lang vergaderen voordat er weer een prullenbak, een lantaarnpaal of een wipkip kan worden neergezet. En hele kuddes mensen bij de Roteb in dienst zijn om de troep die op straat ligt op te ruimen. En niet te vergeten de deelgemeenten die zijn ingesteld om zogenaamd burgernabij (het woordal- leenaljte besturen. Die ambtenaren moeten toch wel haaststruikelend over de troep naar hun werk gaan elke dag, maar schijnen niet op het idee te komen dat juistzij ervoor moeten zor- gen dat de boel schoon en heel is. In plaats daarvan kla- gen ze vooral over anderen die er voor moeten zorgen datzij meergeld krijgen om de problemen op te lossen. Maar zelf iets doen, zo wei- nig mogelijk alstublieft. Voor je het weet gaan we dan denken dat we teveel over- heidspersoneel hebben. Het moet er dus op lijken dat ze met te weinigzijn. Dat het ook anders kan, laat Andre Pols zien. Pols is 81, en hij doet het werk van 10 ambtenaren. Omdat hij zich ergerde aan troep op straat en overheidsmeubilair dat precies op de verkeerde plek wordt neergezet, is hij foto's gaan maken van aller- lei ongerief in de stad. Ver- volgens registreert hij de lo- catie en de aard van het pro- bleem. Die geeft hij door aan de burgemeester, wethou- ders en ambtenaren en die zorgen er voor dat het pro- bleem wordt opgelost. Dit jaar nog heeft Andre al 1600 meldingen genoteerd. In to- taal zit hij aan de 15.000. Van zijn vrouw en zoon begrijp ik dat hij familie en vrienden vraagt om ook in het buiten- land foto's te maken van straatinrichtingen stadsrei- niging, om te kijken of wij er hiernogwatvan kunnen le- ren. Andre is het voorbeeld van hoe een man het verschil kan maken. Als u de volgen- de keer uzelf hoort verzuch- ten dat er weer eens iets mis is, denk dan aan Andre Pols, trek uw jas aan, pak een ca mera en ga op pad. O Strijd om 'hardwerkende Rotterdammer' is begonnen Van de redactie ROTTERDAM Twee politieke tegenpolen in de Rotterdamse gemeenteraad voeren al jaren een strijd om een soort, best onduidelijke kiezer: De Hardwerkende Rot terdammer. Want 'de hardwerkende Rotterdammer' heeft recht op het een en ander, zeggen zowel de SP als Leefbaar Rotterdam en beide partijen claimen die hardwerkende Rotterdammer te vertegenwoordigen. Over twee weken kruisen raadsle- den Ronald Buijt (Leefbaar) en Leo de Kleijn (SP) de de- gens in een ultieme poging de Rotterdammers, althans de 'hardwerkende Rotterdam mers', te overtuigen van het eigengelijk. Over een dingzijn de kemphanen het in ieder ge- val eens: de stereotype noeste havenarbeider met asbestlon- gen en stof in het haar die uit- gebuit wordt door een kapita- listische havenbaron, bestaat niet. ,,Dat is een beeld dat veertig jaar geleden bestond maar er bestaan nog wel be- roepen waar mensen zwaar li- chamelijk werk doen", zegt Buijt. Hij doeltop werknemers in de zorg en schoonmaak en alle andere mensen die net iets meer dan het minimumloon verdienen. Volgens Buijt wor den deze merrsen benadeeld door de hoge werkloosheids- uitkeringen in Nederland. „Het vangen van een uitkering is bijna netzo lucratief als wer- ken in laagbetaalde functies en dat geeft een verkeerd sig- naal afzegt Buijt. De oplos- sing voor dit probleem is vol gens Leefbaar Rotterdam de 'extra's' die uitkeringsgerech tigden nu hebben, af te schaf- fen. Zoals de gemeentelijke kwijtschelding van de afval- Rotterdammers op weg naar werk of school, guido benschop/hh nen (het minimumloon in dit geval) omhoog moet schroe- ven. ,,Alleen zo maak je werk interessanten aantrekkelijken niet met het morrelen aan de uitkeringen." Volgens de SP heeft Rotterdam een grote groep 'werkende armen'. „Dat zijn mensen die keihard wer- ken maar weinig overhouden en op de armoedegrens leven. Daar moet een eind aan ko men." Verder vindt de SP het onte- recht dat Leefbaar Rotterdam al jaren roept dat het voor de hardwerkende Rotterdammer opkomt. ,,Het prototype 'hardwerkende Rotterdam mer'bestaat niet. O stoffenheffingen waterschaps- belasting. ,,Bovendien geldt voor mensen met een uitke ring dat hun kinderen gratis kunnen sporten. Een voordeel dat je kwijtraakt als je gaat werken en iets meer gaat ver dienen." Maar volgens SP- voorman Leo de Kleijn is de uitkeringen verlagen nou juist niet de oplossing. De Kleijn en zijn partij vinden dat je de lo- Het debat tussen Ro nald Buijt (LR) en Leo de Kleijn (SP) vindt woensdag 15 december plaats in de Arminiuskerkaan het Museumpark in Rotterdam. Vanafhalfachtzijnalle Rot- terdammers welkom om mee te debatteren. Want hoewel de beide partijen beweren op te komen voor de hardwer kende Rotterdammer, zou je je kunnen afvragen of die wel bestaat. De harde cijfers ge- ven momenteel toch een heel ander beeld. In Rotterdam, de stad die bekend staatom werk, werk en nog eens werk, wordt frappant genoeg het minst gewerkt in verge- lijking met de andere grote steden. In Den Haag is het werkloosheidcijfer het laagst met 5,4%. Gevolgd door Utrecht met 5,5% werklozen. Amsterdam staat er ook niet al te best voor met 6,5% maar Rotterdam spant de kroon. Hier werkt 7,5% van de be- roepsbevolking niet. Bron: Dienst Onderzoek en Statis- tiek Amsterdam. O Het zou je kind maar wezen. Of jezou het zelf maar zijn. Dak- loos en buiten slapen bij deze temperaturen. Woensdag wordt het kouder dan het in decennia is geweest op 1 de cember maar de gemeente Rotterdam kondigtgeen noodverordeningaf omdaklo- zen verplicht naar binnen te kunnen halen. Dat lietde ge meente dinsdag weten. In Rotterdam zijn extra contro- les door hulpverleners, die daklozen aansporen naar bin nen te gaan. Bij die controles is in ieder geval afgelopen nacht niemand aangetroffen, aldus een woordvoerder van wet houder Jantine Kriens. Extra maatregelen zijn voorlopig ook niet nodjg. Amsterdam Met al weten dat's nachts alle dak lozen naar binnen moeten. Als daklozen wel buiten willen blijven, dan kunnen ze onder dwang naar een opvanglocatie worden gebracht. Sander V. gaat in hoger beroep tegen de straf die hij vorige week door de Dordtse recht- bank kreeg opgelegd. V. werd voor de moord op Milly Boele veroordeeld tot l8jaarcel en tbs met dwangverpleging. De ex-politieagent neemtvoor het hoger beroep advocaat Bram Moskowicz in de arm. Voorheen werd V. nog bijge- staan door Wim Anker. Bezorgklachten: Telefoon: 0900 -4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010 - 4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties:totmaandag 15.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkany en K. Moerman Telefoon:010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: MG J. Jochomsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers iseenuitgavevanPLMLokaleMediainsamenwerkingmetDagbladDePers. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. Dustitie in Dordrecht heeft 10 maanden eel, waarvan 5 voorwaardelijk, geeist tegen een 37-jarige basisschool- directeur uit Leerdam voor seksueel misbruik. De gladheid heeft vooral op lokale wegen voor proble men gezorgd. In Rotterdam is een aantal auto's de sloot ingereden, maar iedereen kon zelf uit de auto klimmen. Wilders wil dat de A3 alsnog wordt aangelegd en daar- 4 mee is er een meerderheid. De snelweg die Amsterdam en Rotterdam moet verbinden wordt een tolweg.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2