'Meer bonnen, minder veilig Actueel STERREN NIET DUMPEN ooo De Doelen zoektraakvlakken waarje ze nietzou verwachten. Door middel van ontmoeting en muziek. Oooh, kom er eens kijken! JU95,- 968,- Lezers over Stadstoezicht Reportage De Doelen is voor even een smeltkroes 'Stadswachters moeten zorgen dathetveiliger wordt' 'Rignald Recordino? Wie is dat in hemelsnaam?' Geachte redactie, Geachte Redactie, Extra geld nodig voor Walk of Fame Etalagepop ontvoerd! LAGERWAARD LAGERWAARD De unieke Alto Sumo staat zijn mannetje! www.rijnmonddealers.nl MaasstadPers Woensdagi december20io Van dc redactic ROTTERDAM Omdat we allemaal te maken krijgen met de nieuwe be- voegdheden van Stadstoezich- ters, kreeg de redactie van de MaasstadPers vorige week veel readies binnen over het 'bon nen schrijven' van Stadstoe zicht. Hieronder een beknopt overzicht van de readies. De rillingen lopen over m'n rug als ik over stadswachten hoor praten. Ik ben 8sjaaren ik heb landwachten meegemaakt. Ik zie geen verschil dus loop ik nu ook over m'n schouder te kijken als ik m'n hondjeuitlaat.Ze hebben eenzelfde vorm petje als hun roemruchte voorgan- gers, zo ervaar ik dat althans. Fijne samenleving wordt er op die maniervorm gegeven. O H. Schouten, Rotterdam Uwartikel overde nieuwe be- voegdheden van de Rotter- damse Stadswachten was voor mij een grote 'Aha-Erlebnis'. Vanaf het begin dat ik de grote aanplakbiljetten in de stad zag hangen tot en met eergisteren, toen ik de betreffende folder in de bus kreeg, erger ik mij aan deze nieuwe flinkheid. Ik ben in 1960 geboren en alsjochie haalde je het niet in je hoofd om politieagenten te bejege- nen zoals dat nu gebeurt. De sterke arm der wet had nog ge- zag. En dat straalden ze ook uit, deze in mijn ogen bomen van kerels. Dat Stadswachten nu ook mogen bekeuren is voor mij in herent aan het falen van het 'gezag' in ons land. Niet in staat problemen bij de wortel aan te pakken kent men tegenwoor- dig maar een oplossing: nog meer repressie. Met alle res pect, in mijn ogen zijn degenen die Stadswacht worden nu niet meteen het voorbeeld van het beste dat onze maatschappij te bieden heeft.Jetrekteen uni form niet aan, een uniform draagje en moetje ook kunnen dragen. En nu al blijkt dat zelfs deze weelde al te groot is, laat staan het machtsmiddel be keuren. Ik ben een gezagsge- trouw persoon, leef naarde re- gels die mij gesteld zijn en pro- beer dat ook uit te dragen. Maar met de triomfantelijke waarschuwing op die posters bereikt men bij mij precies het tegenovergestelde. Daar word ikjuistopstandigvan. Het be- roep politieagent heeft al te- veel onder inflatie te lijden ge- had en met deze maatregel wordt het er naar mijn mening niet beter op. 'Ze kunnen het niet aan' is de boodschap. Was eerst de boodschap dat stads wachten er primair zijn om burgers te helpen en hetgevoel van veiligheid te vergroten, nu is de boodschap dat er alleen maar meer bonnenschrijvers bijgekomen zijn. Bonnenschrij- Doelen staat even in teken van de Antillen Irwin Ment ROTTERDAM 'Rignald Recordino, wie is dat dan?', fluisteren twee Neder- landse dames elkaar heimelijk toe. De nieuwsgierige wat ou- dere vrouwen staan op het Schouwburgplein even stil voor de drukke hoofdingang van De Doelen. Er is daar een discussie gaande, gevoerd door een groepje uitbundig pratende Curac;aoenaren, al ien turend naar een kleurrijk programmaboekje. 'Ik ben zo trots op me dushi, hij wordt geeerd door Karin Bloemen en het Metropole orkest,' vertelt een van de in galajurk gehulde debaters trots. 'Ja, maarTrafas- si-man Boegroe gaat mijn fa- voriet Zullen We Maar Weer (Een Potje Dansen) vertol- ken', gooit een ander haar re- De Doelen is altijd een plek van bruggen bouwen geweest. ROB kamminga vers bovendien, die, ben ik bang, niet altijd de juiste moti- vatie en gepaste terughou- dendheid zullen hanteren die juist zo broodnodig is om nog enig krediet bij de brave burger opte bouwen. O Met vriendelijke groet, F. Hens, Oude Noorden, Rotterdam. kest in de groep. Op precies dat moment klinkt bij de kijk- lustige observanten een geza- menlijk 'Ooooohhhwjaa, die ken ik!' Vorige week speelde het Metropole orkest in De Doe len muziek van de bekendste Antilliaanse componist en bandleider Rignald Recordi no, beter bekend als Doble-R. Een hommage aan de Zullen We Maar Weer-zanger, zoals deze onlangs ook in eer door radio- en televisiepresentator Humberto Tan wereldkundig werd nagebootst. Met zijn te- nenkrommende maar hilari- schevertolkingvan hetinmid- dels klassieke nummer uit 1982. Het 'Musica Antiliano' Crossover concert begint om negen uur. 'De laatste keer dat een Antilliaan, ow sorry ik moet tegenwoordig Cura^ao- enaarzeggen, zoveel positieve aandachtvan de Nederlander kreeg was in de 17e eeuw,' opent de Antilliaanse stand- up comedian en conferencier voor de avond landino Aspo- raat. Op spottende wijze refe- rerend aan de slavernij. Het publiek reageert proestend van het lachend. Asporaat ver- volgt: 'Maar he kijk nu achter mij, nu werkt het Metropole Orkest - allemaal witten - voor ons swa.' De toon is gezet en het feest barst in al zijn hevigheid los. De komende twee uur vol- gen ontmoetingen van ver- schillende muziektradities en stijlen. Nieuw gearrangeerde liederen van de legendarische RR, voor het eerst door Neder- landse en Antilliaanse vocalis- ten in orkestrale vorm uitge- voerd. Met E Mundu Ta Lora (de wereld huilt) is het spits afbij- ten weggelegd voor de Brazili- aans-Nederlandse zangeres Lilian Vieira. Aan het einde van het concert bloemen, een oorverdovend applaus en staande ovatie voor het Metro- pole Orkest, dat nog steeds in onzekerheid verkeerd over de toekomst. Rignald Silvestre Recordino (59): 'Alsof ik zwem door een zee van emo- ties. Te gek. Op zoek naar woorden... Immens, groots. Maarbovenal een absolute be- kroningop mijn oeuvre. Daar- om uit het hart: Rotterdam, een groot dankjewel!' O De Stichting Walk of Fame gaat opnieuw onderzoeken of de collectie sterrentegels bij elkaar kan blijven. De Rotter- damse gemeenteraad heeft vorige week het college van B&W gevraagd een time-out te nemen rond de voorgeno- men verhuizing van de Walk of Fame naar het Hart van Zuid. De stichting wil in de tus- sentijd met verschillende par- tijen kijken of er extra geld kan worden gevonden zodat de complete collectie sterrente gels naar het Hart van Zuid kan verhuizen en niet slechts een deel ervan. Guus de Wit, voor- zitter van de Stichting Walk of Fame is verbaasd dat er nu in- eens zoveel weerstand is te- gen de verhuizing: 'We hebben de afgelopen jaren namelijk nergens steun kunnen vinden voor het opknappen van de Walk of Fame op de huidige locatie aan de Schiedamse- dijk'. De politie in Vlaardingen is hard op zoek naar de dief die ©in een kledingwinkel een etalagepop heeft gestolen. Van een andere pop werd alleen de kleding gejat. Lagerwaard Design heeft een bijzondere eindejaarsverrassing. In december staat het gloednieuwe huismerk centraal en betaalt u voor de 'eigen' tafel, eetkamerstoelen, fauteuils en banken geen BTW, dus 19% korting! Het eigentijdse model 'Kim' is een van de voorbeelden van de nieuwe LAGERWAARD.NL lijn. In stof 'bezit' u deze schitterende 3-zitsbank al voor: Uesign Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. Ussel, Tel. 010-4507466 osign Fa* 010-4588992, info@lagerwaard.nl, www.lagerwcwrd.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3