Badkamer gekocht? OudNieuws ZONDAG OPEN OOO ALEXAND Meandere voorspellingen zijnook uitgekomen.' ooo TOPSPORTEVENEMENTEN 2010 Topsportcentrum Rotterdam Topsportcentrum Rotterdam Nieuwe Luxor Theater Topsportcentrum Rotterdam www.rotterdamtopsport.nl rotterdam <Z'Rotterdam TOPSrO&T W City of sports Bespaar uzelf een hoop moeiliikheden. Loot uw badkamer of keuken plaatsen aoor een specialist. Vanaf 1 oktober 2010 BTW voordeel Vraag vrijblijvend een prijs- op de arbeid. 6% ipv 19% I opgave: 0186-662123 www.georgevandiikemontage.nl sinds 1983 Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven Laat ons uw foto s zien en vertel over de mooie S J momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. 04/12 BATTLE OF THE TEAMS (karate) 15/12-19/12 REAAL TENNIS MASTERS 20/12 rnJI I ;i A1 JAf/l VAr.o AV/AAO'J 27/12 - 30/12 KORFBAL CHALLENGE Shopping Center 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl MaasstadPers Woensdagi december20io Kom voor inspiratie en nieuwe woonideeen naar Alexandrium Woonmall. Goed bereikbaar via de A20 afslag 16 Pr Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoertrein metro station Pr. Alexander. Ijanuari te leven meer door het land van Mirko Simek. Nee, tegenwoordig slijt hij een groot deel van zijn tijd in een fraai atelier op de 4e verdieping en is zij n werk door het hele pand te bewonderen. Er is vandaag nog meer be- zoek, een vriendin uit Nesse- landen. Zij kent de kunstenaar goed en luistert aandachtig mee naar zijn verhaal. Dat voorSemik de ontdekking van de vrouw een hogere vorm van spiritualiteit lijkt te zijn doet haar blozende wangen flink kleuren. De meertalige mooi- prater vindt ook makkelijk zijn weg in de liefde, tot aan het einde van de tweede we- reldoorlog waar hij een in Duitsland woonachtige Joe- goslavische ontmoet. 'Ai, wat heeft zij mij goed gepakt.', vertelt de zelf ook (in de eerste Oost-Europeanen vanuit Neurenberg naar Ne- derland. Met een studiebeurs op zak kwam hij in Rotterdam terecht. Op de Economische Hogeschool, waar het de intel- lectueel veel moeite kostte om snel de taal goed te beheersen, maar nog meer om niet als Duitser aangezien te worden. En dan was er nog de kwes- tie van de meest opvallende voorspelling van de waarzeg- ster. 'Het waren haar laatste woorden. Ze zei: Mirko, je haaltde82 jaar.' Mirko zwijgt even. En ver- volgt dan: 'Nou, op 27 januari aanstaande word ik 82. Dan zou het dus volgens de voor spelling daarna afgelopen kunnen zijn, toch?', twijfelt Simek. 'Of ik er in geloof? Ik weet het niet. Heb er wel vaak over gepeinsd. Maar aange zien al het andere is uitgeko men en ik de afgelopen perio- de een paar keer doodziek ben geweest...' Simek kijkt met een be- deesde blik naar boven en overdenkt de fysieke pijnen die hem al meerdere malen, door problemen aan zo'n beetje alle plekken op zijn fra- giele lijf, bijna fataal zijn ge weest. Hij lijkt er klaar voor. 'Wat mijn gezondheid betreft Ik zou in plaats van over an- derhalve maand, het liefst vanavond jullie willen verla- ten en de uitnodiging willen ontvangen van het hogere.' Het valt even wederom stil in de woning. Alleen nog het ge- luidloze geluid van de kleur- rijke kunstwerken spreken tot de verbeelding. Ze lijken de taal van de in 1973 overleden Picasso te communiceren. Daarom uit bewondering voor Mirko Simek een aantal cita- ten van Pablo Picasso. Ge- schreven in de door Simek zo geliefde taal 'Engels' en vrij vertaald: Everything you can imagine is real. I am always doing that which I can not do, in order that I may learn how to do it. It is your work in life that is the ultimate seduction. We all know that art is not the truth, art is a lie that makes us realize the truth. O Reageren? redactie@maasstad.nl Simek: 'Vrouwen echt leren kennen, dat mocht niet.' 1929) in Joegoslavie geboren Simek lacherig. Ook latere ontmoetingen met andere vrouwen liepen, zacht uitge- drukt, niet altijd even prettig af, waardoor familie en vrien- den op den duur Mirko advi- seerden een waarzegster te raadplegen die zijn toekomst in perspectief kon brengen. 'Ik ben geweest en hoorde van haar over mijn toekomst. Over de vrouwen in mijn le ven, de strubbelingen, mijn studie, mijn werk. Noem het maar op. Alles wat die waar zegster verteld heeft is tot nu toe uitgekomen', vertelt Simek half overtuigd van deskundig- heid van de waarzegster. Simek ontvluchtte Joego slavie en verbleef lange tijd bij zijn moeder in Duitsland. Uit- eindelijk kwam hij, als een van

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7