Crime KLC K I I I I I Wat houdt de politie bezig? SNEEUWBALLEN a SL00TVERHALEN mDcmKEit mm/item (32 m) ooo Sinds gisteren rijden ertweetrams in de stad met een boodschap: meld vuurwapenbezit anoniem. 'Het is juist die samenwerking die successen kan boeken.' I I 0800-7000 Bel M. MISDAADJOURNAAL De winter is begonnen 5}; Poging doodslag bij Opsporing Verzocht De Klok Banden BV :d i MaasstadPers Woensdag 8 december20i0 Van burgemeester naar trambestuurder Metgebaldevuisten. robkamminga Van de redactie ROTTERDAM Onder luid belgerinkel reed 'ie gisteren de Coolsingel op: Aboutaleb in een Stop The Vi olence-tram. Met een langge- koesterde jongensdroom had het niets te maken, het was de officiele handeling waarmee de bestickerde trams in ge- bruik werden genomen. 'Weet jij waar een wapen ligt? Meld wapenbezit ano niem. Bel M. 0800-7000. Stop the Violence: ta basta awo.' Dat staat op de trams die vanaf gis teren een jaar lang ri j den op de lijnen 2, 20, 23 en 25. Twee trams zij n het, die zij n beplakt door de stichting Meld Misdaad Anoniem. Wei in sa- menwerking met Stop The Vi olence Now, Stichting M., de gemeente Rotterdam en de politie Rotterdam-Rijnmond. En het is juist die samen werking die grote successen kan boeken, zegt onderzoeker TomislavTudjman in een eer- der interview met deze krant. Want uit een onderzoek van bureau Risbo in opdracht van de overheid blijkt dat Antillia- nen landelijk hoog scoren op het gebied van werkloosheid en criminaliteit, maar dat het in Rotterdam verrassend goed gaat met deze groep. Maar goed kan altijd beter. Criminaliteit en wapenbezit is misschien niet meer aan de orde van de dag, maar wel in de waan van de week. De bur gemeester riep gisteren voor een zoveelste keer een halt toe aan alle geweld in de stad: "Het is jammer dat een kleine groep Antillianen het voor de rest verpest. Elke Rotterdam- mer die op de hoogte is van een plek waar een wapen ligt moet dat melden!De politie merkt dagelijks dat de drem- pel voor het anoniem melden van vuurwapenbezit hoog ligt. Maar ze staan er niet alleen voor. Tijdens de protestmars Stop The Violence Now op 3 oktober, kwam erveel steun. Ook uit de Antilliaanse ge- meenschap. Ta basta awo! Moge de overtreffende trap van goed bereiktworden. O We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uitde regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten vandeafgelopenydagen. Geen belletje-trekverhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Van de redactie ROTTERDAM Het lijkt wel alsof de Rotter- damse onderwereld ijsvrij had afgelopen weekend. Op een normale maandagmorgen stroomt de redactiemailbox vol met politiepersberichten, maar deze maandag bleef het onverwachtstil. Geef zeeens ongelijk. Het was toch veel te koud om in een steegje metje drugs te lopen leuren? Alhoe- wel, met een bivakmutszouje in die sneeuwstorm van zater- dagmiddag helemaal niet op- gevallen zijn. En de politie? Die had het vermoedelijk druk genoeg. Met kapotte waterleidingen, ingestortte straten en de chaos in hetverkeer. Met de dooi van maandag, kwamen ook de maffiosi weer op gang. Zo is maandagavond in de Atatiirkstraat in Rotter dam een woning in een com plex van begeleid wonen overvallen. Twee onbekende daders met een wapen namen goederen mee, aldus de politie die de zaak in onderzoek heeft. Deze roofoverval heeft voor zover bekend niets te maken met de roofoverval eerder op die avond. Want op het Kleine Inez Erf in Capelle aan den lissel werd toen een shoarmazaak over vallen. Twee mannen met vuurwapens wilden de zaak opschrikken, maar de eige- naar zelf jaagde ze weg. Zon- der buit. De overvallers zijn nog wel voortvluchtig. Voor het weekend heeft de politie in samenwerking met de RET controles uitge- voerd op verschillende me- trostations in Spijkenisse. Daarbij zijn in totaal 55 be- keuringen uitgeschreven voor zwartrijden, roken op het perron, fietsen over de stoep en alcohol drinken in de metro. Bij een andere actie heeft de politie32 horecapanden gecontroleerd. Het resultaat is een aardig lijstje: 2 onbe- voegde barmannen, 1 cafe zonder horecavergunning, 1 cafe zondervergunningom sterke drank te verkopen, maar die dit toch deed, 11 panden zonder exploitatie- vergunning eni illegale werknemer. Waar de politie het afge lopen weekend wel druk mee had, behalve dan met verkeerregelen en sneeuw schuiven, was een steekpar- tij in Rotterdam Alexander en een levenloos lichaam in een auto onder de Van Brie- nenoordbrug. Het slachtoffer van het steekincident is op- genomen in het Erasmus MC, van de toedracht of van de dader is nog niets bekend. Over de man die dood is aangetroffen in een auto kan de politie alleen zeggen dat hij is omgekomen door een misdrijf. Gespeculeerd wordt er wel. Zo zouden andere personen bevestigd hebben dat het gaat om een ex- werknemervanautobedrijf Boogie Carcenter. Gisteren is het lichaam onderzocht. Wordt vervolgddus. O Het winterweer in dit prille december heeft voor flink wat pret gezorgd. En voor overlast. Het NS-drama van het weekend hoeven we niet meerte herhalen. In de Rotterdamse Bijlwerff- straat verzakte zondagnacht een deel van een stoep door de sneeuw. In Ommoord zorgde een spekglade, onbe- strooide weg voor een enkel- tje sloot. F0T0: PETER BUISMAN Gisterenavond heeft Opsporing Verzocht aandacht Besteed aan een Rotterdamse zaak: de mishandeling van een 80-jarige bewoner van de Chinese Tuin op 6 november. De man brak daarbij ondermeer zij n kaak en jukbeen. Politie roept getuigen op zich te melden. De Klok Banden BV is een snelgroeiende importeur van banden voor zowel personen- en bestelauto's als trucks. De Klok Banden BV is importeur van Accelera, Delfin, GT Radial, Nankang en Nokian. Met een team van ca. 40 medewerkers worden jaarlijks meer dan 1 miljoen banden verkocht en geleverd. Als gevolg van de groei wordt momenteel hard gewerktaan de uitbreiding van capaciteit in mensen. De medewerker marketing werkt samen met de directie en de commerciele afdeling wat betreft het aandragen en uitwerken van nieuwe marketing ideeen. Je bent voornamelijk bezig met het genereren van advertenties, mailings, persberichten en teksten voor op de website. Je bent verantwoordelijk voor de organisatie van beursdeelname en je onderhoudt de daarbij behorende (internationale) contacten. Je initieert en begeleidt commerciele acties en zorgt voor de benodigde materialen, zoals prijslijsten, brochures, P0S materiaal etc. Kortom, je bent een creatieve duizendpoot die op een motiverende wijze onze merken weet te promoten. Profiel Je beschikt over een HBO werk- en denkniveau. Je hebt minimaal 2 jaar ervaring in een soortgelijke functie. Je bent zeer creatief en communicatief vaardig in meerdere talen. Je bent een doorzetter en je hebt geen 9 tot 5 mentaliteit. Je hebt een uitstekende kennis van het Office pakket. Je bent representatief, spontaan en weet mensen enthousiast te maken voor bedrijf en product. Wij bieden voor de functie een inspirerende en prettige werk- omgeving waarbij verantwoordelijkheid en creativiteit een zeer belangrijke rol spelen. Spreekt de functie je aan, mail dan je motivering en CV naar De Klok Banden BV, t.a.v. de heer W. van der Heiden, Postbus 1544,3260 BA OUD-BEIJERLAND of mail wim@deklokbanden.com Mf NANKANG ^YRES Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld dj I i Juti

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10