Loopbaan Hoe stellen we onze pensioenen veilig? Lang niet alle jongeren zijn zelfredzaam Donkere dagen, gezellig verlicht *URCiiW OOK 'S NACHTS LOONSVERHOGING ooo Ondernemen Gemeente trekt zich terug Structuurzoekers Tijd rekken Te koud om te bellen 9|c Nieuwe visie op tophypotheek Aupinq Studio Vandvck Shop Tempur Studio DE VOS OMFORT www.bednodig.nl Hoogstraot 172 - 174 I 311 1 HP Schiedam I Telefoon 010-42 68 732 Doorwerken Ambtenaren willen 2 procent meer Goud is geld waard AIU.VI MaasstadPers Woensdag8december20io Van de redactie ROTTERDAM Het pensioenfonds van ber- gingsbedrijf Smit kon op het laatste moment afzien van een korting op de pensioenuitke- ringen, omdat het moederbe- drijf miljoenen in het fonds stortte. Dat geluk hebben de meeste fondsen niet, dus moet er op een andere manier wat gedaan worden aan de dek- kingsproblemen. De meeste fondsen hebben namelijkniet genoeggeld in kas om op lange termijn alle uitkeringen te kunnen garanderen. Ze kun- nen dan globaal twee dingen doen om weer 'gezond' te wor den: de pensioenuitkeringen nietverhogen ofzelfs verlagen, of de premies verhogen. Die worden namelijk niet alleen door de werknemers betaald, Eigen baas op demarkt Van de redactie ROTTERDAM Eeuwen geleden kregen steden van de heersers als beloning het recht om een markt te or- ganiseren. En nog altijd zijn de gemeenten de baas over de markten. Maar dat kan wel eens snel gaan veranderen, want er is van alle kanten kri- tiek op het gemeentelijk be- leid met al z'n regels en beper- kingen. Je krijgt bijvoorbeeld als starter maar met moeite een nieuwe plaats op de markt en bij het overnemen van een bedrijf krijg je de standplaats er bovendien niet standaard bij. Tegelijkertijd stoppen er op dit moment meer bedrij- ven dan dat er nieuwe bijko- men met als gevolg lege plaat- sen op de markt. Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel en de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel trekken gezamenlijk De koopman van morgen wil de Markt van Morgen. ten strijde. Volgens hen zijn gemeenten niet altijd klantge- richt en is het de moeite waard om te onderzoeken of de markt meer bedrijfsmatig kan worden opgezet. In Amster dam wordt op het Sierplein geexperimenteerd met de 'Markt van Morgen'. Daarzijn de ondernemers zelf de baas en staat klantgericht denken voorop. O Van de redactie ROTTERDAM Jongeren van nu zijn zelfver- zekerd. Althans zo lijkt het. Het gaat op voor bi jna de helft van de jongeren die thans de arbeidsmarkt betreden. Deze zogenaamde 'generatie Y' is doorgaans hoog opgeleid en overtuigd van eigen kunnen. Maar in dezelfde leeftijds- categorie, de twintigers, is er ook een gipte groep die min der zelfverzekerd is en minder de aandacht trekt. Deze jonge ren worden door Motivaction, dat in opdracht van uitzend- organisatie Manpower onder- zoek deed onder jongeren, structuurzoekers genoemd. Zekereen op drie jongeren be- hoort tot deze groep. Structuurzoekers voelen zich soms buitengesloten, zijn minder gericht op verandering en hebben meer moeite om zich een positie te verwerven in onzekere tijden. Zij dreigen de aansluiting met de arbeids- marktte missen. Dat kunnen we ons niet veroorloven, want - zo stelt Manpower - hoe de economie zich de komende jaren ook ontwikkelt, door vergrijzing keert de krapte op de arbeids- markt terug. Jongeren zijn en worden dus meer dan ooit be- langrijk voor de arbeids- markt. Over de zelfredzamen maakt niemand zich zorgen. Of het moet de manager zijn die zich afvraagt hoe hij moet omgaan met dejonge werkne mers en de manier waarop zij tegen werk aankijken; ze wil- len veel vrijheid en zelfstan- digheid. De zorgen gaan dus met name uit naar de groep structuurzoekers. Devreesbe- staat dat zij, zelfs als de krapte toeneemt, zeer moeilijk aan het werk komt. Misschien kan veel persoonlijke aandacht helpen. O maar ook door de bedrijven. Datvindtdeministervan Soci- ale Zaken en Werkgelegenheid geen goed idee; hij acht het schadelijk voor het econo- misch herstel, de werkgelegen heid en de concurrentiepositie van de Nederlandse economie. Toezichthouder de Neder- landsche Bank geeft pensioen- fondsen daarom toestemming het komend jaar af te wijken van de eis dat de premie bij moet dragen aan het herstel. Intussen wordt er op alle ni- veaus gezocht naar een blij- vende oplossing voor de pro- blemen die niet alleen veroorzaakt worden door de lage rente en beurskoersen, maar ook doordat er steeds meergepensioneerden komen die ook nog eens langer leven. Met deze maatregel komt er in iedergeval meer tijd om goede maatregelentebedenken. O De 'donkere dagen voor kerst' zijn weer aangebroken. Binnen maken we het ge- zellig, eten we erwtensoep en zitten we rond de fraai versierde kerstboom. Het is ook een dure maand, waarvan de win- keliers volop van profiteren. Maar dan moeten zij het ook gezellig maken, bijvoorbeeld met fraaie etalages en de onvermijdelijke feestverlichting. o Officieel dealer van o.a.: Swissflex Studio Studio Slaapgarantie Demonteren/afvoeren van de oude slaapkamer Slaapadvies buiten openingstijden De ministervan Binnenlandse Zaken vindt dat het afgelopen moet zijn met het verbod op nachtdiensten voorambtena- ren vanaf 55 jaar. Het is volgens hem niet meer van deze tijd gezonde 55-plussers enkel op grond van hun leeftijd uit te zonderen van nachtdiensten. Met de bonden wil hij werken aan een programma om senio- ren door te laten werken. Op basis van de economische vooruitzichten vinden de vak- bonden het verantwoord om 2 procent meer loon te vragen voorderijksambtenaren. De minister van Binnenlandse Za ken is het daar geheel mee on- eens en zet de ambtenaren op de nullijn: ze krijgen geen cent erbij. De twee partijen staan wat dat betreft dus lijnrecht tegenover elkaar. De over- heidsfinancien laten een loonsverhoging volgens de minister op dit moment ech- terabsoluut niet toe. Ook de verhoging van de pensioenpremies door het ABP verkleint de loonruimte. Met het oog op de reorgani- saties bij de rijksoverheid wil Donner wel afspraken ma ken oversociaal beleid. Onderdeel daarvan is om bij herplaatsing van medewer- kers ook te zoeken naar pas- sende functies buiten de rijksoverheid. Als het echt koud is blijken we ineens wel zonder ons mobieltje te kunnen. Het gebruik daalde afgelopen week met zeker 20 procent. Nederlandse banken werken aan een alternatief voor de nieuwe regels die de Autoriteit Financiele Markten (AFM) heeft opgesteld voor tophypotheken. De handel in goud en zilver is flink toegenomen. De gestegen waarde van de internationale goud- en zilver- handel is het gevolg van sterk gestegen prijzen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13