Actueel Nominatie waardering Een grote puinhoop rond Rotterdam GELDKRAAN GAAT DICHT TEDUURENTELOG ooo Opheffing Knauw voor winkelbestand Schiedam 'Met de ANWB gaat de zoveelste trekkerweguit de binnenstad.' 'Erg gaaf om er maandag 20 december bi] te mogen zijn.' Sportawards Vrijwilligers m SCHpKf Scholingswinkels Deelgemeentes in 2014 van de baan Ook zonder WK nieuwe Kuip jfc Politiepost krijgt smoel Fietsnietjes terug op straat MaasstadPers Woensdag8december20io De genomineerde vrijwilli gers voor de Rotterdam Sportstad Awards toonden zich verrast dat zij door hun clubs waren aangemeld. Van de redactie ROTTERDAM Trudy van Bregt, genomineerd om haar inzet voor het G-korf- bal bij WION, ging in allerijl verhaal halen bij het bestuur. „Waarom ik. Ook 'die' en 'die' doen veel voor de club. Ik kreeg te horen 'waarom jij niet'. Zo kun je het ook zien. Maar ik zie het toch vooral zo dat ik daar ook sta namens de andere vrijwilligers van WION." Nu Van Bregt aan het idee gewend is, zietzij het ook als een mooie waardering. „En het is een mooie gelegenheid de korfbalsporten het G-korf- bal 'in the picture' te zetten." Andere genomineerde Aad van Dijk die sinds hij met de VUT is veel werk verzet binnen Rotterdam Atletiek, sluit zich daarbij aan. „De baanatletiek is een onderbelichte sport. Door de nominatie komt ook onze sport in het nieuws. Dat baanatletiek nietzo bekend is, was voor mij ook een belang- rijke reden om juist in die sporttak vrijwilligerswerk te gaan doen." Van Dijk kijkt met spanning uit naar de uitrei- king. „Ik ben sporter genoeg om nu ook te willen winnen." De jongste van de drie geno- mineerden is Jeffrey Middel- burg. Als 21-jarige zet hij zich bij Rotterdam Basketbal in als trainer van lagere jeugdteams. Om zijn nominatie te promo- ten stuurde hij de afgelopen tijd menig mailtje naar beken- den met de oproep op hem te stemmen. ,,Ik zie het als een beloning dat ik ben voorge- dragen. Als ik op zaterdag zaalwacht ben, hoor ik van alle kanten 'jij bent toch geno mineerd'. Ik vind het gaaf dat iker20decemberbijmagzijn. Zenuwachtig ben ik nog niet. Ik wil vooral genieten." Trudy van Bregt was zelf al als 16-jarige penningmeester van haar korfbalclub Kwiek (opgegaan in WION). „Ikpro- beer jongeren te motiveren zich ook voor de club in te zet ten. Daarom vind ik de nomi natie van Jeffrey Middelburg zo mooi." Van Bregt krijgt zelf nooit genoeg van haar vrijwil- lige taken. Wei probeert zij op dit moment wat afstand te ne- men van het G-korfbal dat zij binnen de club en daarbuiten van de grond tilde. ,,lk vind dat jongeren het nu moeten overnemen. Dan heb ik weer mogelijkheden iets anders op te pakken. Bijvoorbeeld de sponsorering en subsidies. Dat is weer eens wat anders." Aad van Dijk kan niet stil- zitten en heeff daarom binnen Rotterdam al heel veel ver- schillende zaken opgezet. „Soms wordt het wel eens wat veel maar ik vind dat vrijwilli gerswerk ook verplichtingen schept." Hij is vooral trots op de schoolsportvereniging bin- Triest record: ANWB- winkel sluit de deuren De ANWB winkel in Schie dam sluit per direct haar deuren. Op posters aan het pand op de Rotterdamsedijk staat: Opheffingsuitverkoop. Frank Willemse SCHIEDAM De ANWB-winkel sluit vrijwel per direct de deuren. Zaterdag 11 december gaat dezaakoffi- cieel dicht. Onder de statige Hemaflat (1934) komt een bankfiliaal van ING. Teruglopende aantallen klanten en daardoor minder omzet is de reden dat de grote winkel voor de Koemarkt haar deuren moet sluiten. Volgens waarnemend filiaalmanager Ester Hazebos is de sluiting in een stroomversnellinggeraakt doordat de ING in het winkel- pand per 1 januari een nieuw filiaal wil starten. De sluiting van de vestiging in Schiedam is een teken aan de wand. De Rotterdamse ANWB-vestiging aan het Nieuwe Binnenweg- plein loopt juist als een tiere- lier eh staat in de Top 5 van bestlopende filialen. Bij de ANWB houden ze het op de (met name in Schie dam) slechte economische si- tuatie en de winkelomgeving als reden voor de sluiting. ,,Dit is een proces en geen kwestie van een slecht jaar", zegt een woordvoerder. Het personeel en de leiding waren al jaren bekend met de slechte omzet die al zeker twee jaar niet aan de verwachtingen vol- deed. Dat de winkel in Schie dam moet sluiten, verbaast ook het personeel niet. In de omgeving staan al ontzettend veel winkels leeg en de koop- kracht van de Schiedamse klant laat te wensen over. Het personeel is hun baantje ove- rigens niet kwijt. Vier man/ vrouw worden overgeplaatst naar filialen in de buurt zoals Vlaardingen, Hoogvliet en Alexanderpolder. De sluiting van een vesti ging is een nieuw fenomeen voor de succesvolle Algemene Nederlandse Wielrijders Bond. Tot nu toe werden er al- leen maar nieuwe geopend. Op dit moment heeft de ANWB een stuk of zeventig vestigingen door heel Neder- land waar consumentenarti- kelen als wintersportkleding, kaarten, boeken en zelfs Tom Toms kunnen worden ge- kocht. Formeel is lidmaat- schap verplicht maar de mees- te mensen kopen gewoon met het pasje van de buurman. De ANWB sluit een terugkeer naar Schiedam niet uit. Maar dan moet het wel een pand vinden dat 'midden in de loop' zit. Met de ANWB gaat de zoveel ste trekker weg uit het cen trum. Een knauw voor de ge- meente Schiedam die ondanks miljoeneninvesteringen geen greep krijgt om de leegstand een halt toe te roepenO nen Rotterdam Atletiek. „Dat is een groot succes en het geeft een goed gevoel jeugd in kans- arme wijken de kans te geven om te kunnen sporten." Jeffrey Middelburg heeft zijn eigen sportieve bezighe- den ondergeschikt gemaakt aan die van het trainer zij n van de lagere jeugdteams. ,,Voor hen zijn er vaak geen goede trainers. Ik vind dat ook kin- deren met minder talent recht hebben op goede begeleiding. Het is heel mooi te zien hoe zij elke week groeien." Voor Mid delburg gaat weinig te ver om zijn spelers te ondersteunen. Als zij door de sneeuw moei- lijk naar huis kunnen dan breng ik ze toch even." Maandag 20 december wordt bekend wie wint: Trudy van Bregt, Aad van Dijk of Jef frey Middelburg. De internet- stemming is gesloten. Een jury buigt zich momenteel over de definitieve toekenning. O S3 ji'll 1 Verkeerschaos op deA20 dinsdagdoor deA16 richting Breda kwam hetverkeer urenlangvastte staan. O mist en gladheid. Door een ongeval op aan beide zijden van hetTerbregseplein hh/peter hilz Drie Scholingswinkels van het Albeda College, Boulevard Zuid, Tollenstraat en Oude Westen moeten i januari 2011 hun deuren sluiten. Er is geen geld om ze nog langer open te houden. De Scholingswinkel aan de Nieuwe Binnenweg blijft nog wel open. In de win kels ontwikkelen leerlingen ondernemerschap en helpen ze ondernemers in de wijk. Als het aan minister Donner ligt zijn de deelgemeentes eind 2014 verleden tijd. Er wer- ken niet alleen veel te veel mensen volgens het kabinet, ze kosten ook nog eens veel te veel geld. Binnenkort gaat een voorstel naar de Tweede Kamer om de deelraden daadwerkelijk in 2014 af te schaffen via een wij- ziging van de Gemeentewet. Rotterdam telt op dit moment veertien deelgemeentes die worden bestuurd door 44 be- stuurders met een vaste baan die weer worden ge- controleerd door 268 volks- vertegenwoordigers die daarvoor een vergoeding ontvangen van enkele hon- derden tot 1.000 euro per maand. Wethouder Kriens is niet blij met het voornemen. Volgens haar passen deelge meentes bij het streven om de politiek dichter bij de bur ger tebrengen. Het CDA vindt dat er hoe dan ook nagedacht moet wor den over een nieuwe Kuip, WK of geen WK. 'Bij een nieuw Stadionpark hebben veel Rotterdammers baat'. De oude politiepost aan de Zuiderlaan in Overschie wordt opgeknapt. In de ramen komen vitrines met hierin de geschiedenis en foto's van de wijk. De fietsnietjes, de beugels bij VDD en Hema die weg moesten omdat ze een chaotisch straatbeeld gaven, komen terug. Losse fietsen bleken nog chaotischer.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3