De Ondernemer mr i HOOG BEZOEK VOOR ONDERNEMERS 'UNIVERSITEITSSTAD 010' ooo Niet net dat beetje extra, maar gewoon veel geven. Fleur Nicolakos biedt meerdan de voorwaardelijke extraatjes. BTW-verhoging Seksshow spektakel in de schouwburg Kantoor aan zee Het kan nu allemaal op de Maasvlakte Allganized De vrouw die altijd meedenkt 'Fleur is een vriendin die toevallig ook je baas is.' Beirut ERNEST VANDERKWAST Hallo Maxima, ik ben Bulent Yildiz en ik maak bordspellen EUR en gemeente sluiten een deal *Willemijn, 3505 gram Geen hype, maar hulpmiddel Het UWV is blut MaasstadPers Woensdag8december20io Van dc redactie ROTTERDAM De directeur van de Rotter- damse schouwburg, Jan Zoet, heeft oplossingen verzonnen om onder tie naderende BTW- verhoginguit te komen. Daar- over vertelde hij dinsdagoch- tend in een interview met radio Rijnmond. Vanaf 1 januari 2011 stijgt de BTW op kaartjes van 6 naar 19 procent. Om die stijgingte omzeilen wil Zoet bijvoor- beeld de kaartjes in een fles water stoppen en die flessen dan verkopen. Of hij gaat van de schouwburg een seksshow- schouwburg maken. De directeur is het er niet mee eens dat 'geestelijke ge- zondheid een hoger tarief krijgt en lichamelijke gezond- heid niet'. Jan Zoet benadrukt dat de acties ludiekzijn, maar dat de ondertoon serieus is. O Van de redactie ROTTERDAM Vanaf januari kunnen bedrij- ven die werkzaam zijn op de Maasvlakte, naast slaapplaat- sen in Hotel at Work ook kan toor- en winkelruimte huren. In navolging van het grootste tijdelijke hotel begint Jan Snel deze week met de bouw van een groot Business Point. Daarmee is Snel de eerste op de Maasvlakte die een totaal- oplossingbiedtvoorbedrijven die tijdelijk slaap-, kantoor- en winkelruimte nodig hebben. Het tijdeJijke gebouw heeft een oppervlakte van bijna 500 vierkante meter en twee ver- diepingen hoog heeft de uit- straling en comfort van een permanent gebouw, aldus Jan Snel. Het Business Point blijft naar verwachting 5 jaar staan. O Alles in georganiseerde staat van Fleur-ig-heid Irwin Ment ROTTERDAM Er zijn er maar weinig die woord houden en hun klan- ten continu het gevoel bezor- gen gast te zijn op hun eigen activiteit. De Rotterdamse Fleur Nicolakos li jkt er zo een, de uitzondering op de regel. Ondernemer pur sang, vrouw, altijd fleurig en telg uit de Strieder-dynastie, de Rotter damse lederwarenspecialisten sinds 1904. Fleur Nicolakos (35) is een alleskunner. Met passie als DNA zit werken haar in het bloed. Vanaf haar veertiende was het raak. 'Ik heb diverse bijbaantjes gehad. Zo'n beetje van alles gedaan: verkoopster in het familiebedrijf, hostess, promotiemedewerkster, tele- marketeer... O ja, behalve in de horeca, want ik ben echt een kluns.' De gevatte humor en op- rechte eerlijkheid karakterise- ren haar, en maken van deze half Grieks/half Nederlandse Godin van de Fleurigheid een echte people person. Een vroegbloeier, die na haar stu- die communicatie in Maas tricht een succesvolle carriere begon als communicatieadvi- seur. Maar het ondernemer- schap lonkte. 'Tijdens mijn studie besefte ik al vrij snel dat ook ik ondernemer wilde wor- den. Overduidelijk in hospita lity en events.' Fleur Nicolakos visuali- seerde haar droom en besloot niet langer te wachten. Na tien jaar Maastricht pakte zij haar biezen, keerde terug naar Rot terdam, haar roots, en startte communicatie- en organisa- tiebureau Allganized. Wat maakt haar bedrijf zo uniek? 'Ach, in principe is geen en- kel bedrijf uniek. Wei de aan- Fleur Nicolakos bij de UGG Outlet Store: 'Trots op mijn mensen." Vincent van dordrecht pak! Allganized past het one- stop-shopping concept toe: een adres voor de organisatie en uitvoering van alle marke ting- en communicatieactivi- teiten. Daarnaastga ikvoorde persoonlijke band. Niet net dat beetje extra bieden, maar gewoon veel bieden. Zij claimt met Allganized alle middelen in huis te hebben om commu nicatie tot leven te brengen. 'Ik heb bewust voor deze naam gekozen. Ik ben behoorlijk allround en kan daardoor in principe alles communiceren en organiseren.' Maar haar alleen geloven op haar blauwe ogen en blon de lokken doen we niet. Daar- om even een rondje bij klant personeel over werken 'in de Fleur'. Berry Van Den Assem (directeur Van Den Assem Groep) over Nicolakos: 'De Rotterdamse aanpak, daar hou ik van. Continu schake- len, meedenken en klaarstaan. Fleur selecteert de juiste men- sen voor een klus, dat voelt ze aan.' Annoeska, Liza en Ahmet willen ook iets kwijt over hun favoriete werkgeefster: 'Fleur is een vriendin die toevallig ook je baas is', aldus Annoeska (23). 'De ene keer sta je voor haar op een hele luxe beurs, de andere keer met 0 graden bui- ten voor de HTM', voegt Liza (19) toe. 'En je bent geen num- mer!', vertelt Ahmet (25). 'Zit er een keer een minder leuke opdracht tussen, dan zegt ze dat ook gewoon eerlijk. Wei achteraf natuurlijk haha.' Arjan Oomen (Sectorhoofd Klantenservice van ov-bedrijf HTM) houdt het kort: 'Wij zoeken flexibele medewerkers, en die krijgen wij ook!' Met klanten als de RET en HTM heeft Nicolakos het druk. 'Ik opereer met een klein legertje oproepkrachten en vijf fulltime medewerkers.' Haar bedrijf draait 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Het episch centrum ligt aan de Kortekade 12a, communiceert via www.allganized.nl, maar kent vooral succes door mond- tot-mond reclame. 'Soms vraag i k me wel eens af waar ik aan begonnen ben. Het is hard werken, leren door vallen en opstaan. Ik ben een vrouw van emotie en laat me leiden door mijn onderbuikgevoel. En als ik dan op een project ben, zo- als nu in de UGG Outlet waar wij het personeel voor leveren, dan denk ik, wat ben ik trots op mijn mensen en we heb ben het weer goed voor el- kaar.' O Prinses Maxima bracht vori- ge week vrijdag een werkbe- zoek aan Rotterdamse on- dernemers in de Creative Factory en het Onderne- mershuis Zuid. Als lid van de Raad voor Microfinanciering ontmoette ze jonge onder- nemers die met hulp van kleine kredieten en coaching een eigen bedrijf zijn gestart of willen starten. Het bezoek was een idee van het Bureau Zelfstandigen van SoZaWe. De Erasmus Universiteit Rot terdam en de gemeente gaan nog nauwer samenwerken. Maandag 6 december werd dit voornemen bezegeld in drie overeenkomsten en een con- venant. Hierin is onder meer afgesproken dat universiteit en gemeente als elkaars voor- keurspartners optreden, dat ze gaan investeren in samenwer- kingsnetwerken en dat ze de handen ineen slaan bij onder- zoeken onderwijs. lets meer conctreet komt het erop neerdat zeeen internati- onaal imago als 'Universiteits- stad Rotterdam' willen vesti- gen. De stad moet dynami- scher en aantrekkelijker wor- den, de gemeentelijke taken moeten verbeterd worden en voor hogeropgeleiden moet Rotterdam een inspirerende omgeving bieden. Aan dit ver- langenlijstje hebben wij niets toete voegen. Oftoch:eindelijk. Ik zag een politicus gebo- ren worden tijdens De Unie Late Night. Beel- dend kunstenaar Gyz La Ri viere werd geinterviewd over zijn pas verschenen boek Rotterdam 2040. Tij dens de presentatie in het Ro Theaterwaren meerdan vierhonderd mensen aanwe- zig. Nog nooit is de baromzet van het Ro Theater zo hoog geweest. In Rotterdam 2040 filoso- feert Gyz La Riviere over de toekomst van de stad. Hij schetst een mogelijk toe- komstbeeld, waar alle Rot- terdammers iets aan zouden moeten hebben. Jong en oud, arm en rijk, saai of avontuurlijk. Het is een nos- talgisch boek, omdat La Ri viere naar het verleden kijkt om Rotterdam te waarschu- wen voor de toekomst. 'Ik zou het liefst de oude schouwburg willen herbou- wen,' zegt hij in De Unie Late Night. De Groote Schouw burg stond op de Aert van Nesstraat en werd door het bombardement van 1940 be- schadigd. De zwartgeblaker- de gevels stonden overeind, de kelders en hindering ver- keerden in een redelijke staat. Architect Jan Verheul oordeelde dat zijn schouw burg herbouwd zou kunnen worden. Maar het werd toch gesloopt. Het hoofd van de Dienst Stadsontwikkeling vond het gebouw niet in het verkeersplan voorde nieuwe binnenstad passen. Dus zit Rotterdam nu opgescheept met de kist van Quist, on- langs nog vanbinnen gere- styled. 'Maarje blijft het ge voel missen,' zegt La Riviere. 'De stenen hebben geen his toric, geen ziel. De oude schouwburg had nooit ge sloopt mogen worden.' Met weemoed vertelt La Riviere over het Weena waar hij vroeger met zijn moeder over het gras liep. 'Dan het Hof plein,' zegt hij. 'Dat is toch helemaal mislukt. Hetenige wat leeft, is de shoarmazaak die in de oude HapSnap zit.' Er volgen meer rampen die de Rotterdammer worden aangedaan. Zuidplein, de sloop van de Koninginne- kerk, de balkonnetjes op de Jonker Fransstraat die geen deur hebben. Gyz La Riviere benadrukt dat hij geen linkse rakker. 'Ik houd gewoon zielsveel van deze stad,' zegt hij. 'En zo mag het niet doorgaan.' Op de achtergrond, op het scherm van de talkshow, een foto van een wijk in Rotter dam. Op de gevel van een pand staat met grote zwarte letters: 'It looks like fucking Beirut over here! Bedankt, gemeente.' O In het Ikazia Ziekenhuis Rotterdam is op 3 december AW de 2000ste baby van het jaar geboren. Het aantal bevallingen in het Ikazia blijft jaarlijks stijgen. Social Media blijkt geen hype, maar een hulpmiddel te zijn bij zakelijk netwerken. Dat blijkt uit onderzoek van Rob Tol, oprichter van de NetwerkAcademie Rotterdam. De uitkeringsinstantie moet zoveel bezuinigen, dat irTfe voortbestaan alleen mogelijk is a=ls ze een groot aantal taken af stoten, dat meldde N RC Handelsblad zaterdag.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5