Actueel Baby's dood ondanks hulp Verkeersborden verdwijnen aan de lopende band tot 60% korting DUNNER DOOR SMS-JES ooo IAGERWMRD Instanties hadden gezinnen extra in de gaten moeten houden.' Huisuitzettingen Schrijer maakt bindende afspraken 'De prijs wordt anders betaald door de maatschappij.' Jeugdzorg MUNTEN POSTZEGELS OUDE BANKBILJETTEN Op vele moderne en klassieke toonkamermodellen van o.a. New Sity, Banz Bord, Leolux, Montis, Hulsta, Frommholz, Schuitema, Jori, v.Bree ,Rolf Benz, Touche en Pastoe. Uesiqn uestgn Onderzoek Erasmus MC Kaarsen MaasstadPers Woensdagi5december2cno Van de redactie ROTTERDAM Bureau Jeugdzorg Rotterdam en de Raad voor de Kinderbe- scherming zijn ernstig in ge- breke gebleven bij drie zaken die uiteindelijk drie baby's het leven kostten. Dat concludeert de Inspectie Jeugdzorg naar aanleiding van het overlijden van drie pasgeborenen in 2009. De drie kinderen wer- den allemaal geboren in zoge- heten probleemgezinnen; ge- zinnen die bekend zijn bij Jeugdzorg en diverse hulpin- stanties. De moeders en de gezinnen werden al lange tijd in de gaten gehouden en bege- leid. Doorgaans is dat reden voor Jeugdzorg om extra aan- dacht te geven aan het gezin, zeker als er een nieuw kind op komst is. Niet alleen hebben Jeugdzorg Rotterdam en de Raad voor de Kinderbescher- ming verzuimt de gezinnen extra in de gaten te houden ook is het nooit duidelijk ge- weest wie van de twee instan ties verantwoordelijk was voor de veiligheid van de baby's. De inspectie heeft de ge- zinssituaties grondig onder de loep genomen. Het zou gaan om een gezin van drie kinde ren van wie twee kinderen in april 2009 onder toezicht zijn gesteld. 'Het gezin kent een langdurige hulpverleningsge- schiedenis. Het verzoek om het derde kind van het gezin ook onder toezicht te stellen, werd door de rechter afgewe- zen. De moeder werd onder- tussen gewoon weer zwanger en beviel in november. Twee weken later overleed de baby aan een niet-natuurlijke doodsoorzaak', zo stelt het rapport van de Inspectie Jeugdzorg. In het tweede gezin was eveneens sprake van langdu rige hulpverlening en veelvul- dighuiselijkgeweld. Het gezin telde drie kinderen die alle maal onder toezicht stonden. In juli 2009 bevalt de moeder van een kind. Jeugdzorg Rot terdam doet een verzoek bij de Raad voor de Kinderbescher- ming om een beschermings- onderzoek te starten naar de baby. Jeugdzorg maakt zich, zo blijkt uit het rapport, zor- gen om de hechting en de emotionele ontwikkeling van de baby. En hoewel de Raad voor de Kinderbescherming wel ziet dat er problemen zijn, acht zi j die problemen niet zo groot dat de baby onder toe zicht moet worden gesteld. Gevolg: de baby overlijdt in november 2009, amper vier maanden oud. Het derde geval betreft een minderjarige tienermoeder die zichzelf meldt bij Jeugd zorg Rotterdam. Jeugdzorg ziet dat de ernst van de proble men van het meisje groot zijn en verzoekt de Raad om een beschermingsonderzoek. De Raad concludeert echter dat een ondertoezichtstelling niet nodig is. Wel krijgt het meisje in 2008 een jeugdreclasse- ringsmaatregel opgelegd om- dat zij een strafbaar feit pleegt. In de loop van 2008 wordt het meisje moeder en doet de Raad onderzoek naar de leefsi- tuatie van dat kind. In augus- tus 2009 meldt het meisje bij de reclassering dat zij opnieuw zwanger is en binnenkort moeder wordt. Dat wordt ook gemeld bij de Raad voor de Kinderbe scherming. Vervolgens ver- strijken er enkele maanden voordat de schriftelijke mel ding gedaan wordt en op de juiste plaats terecht komt voor overleg tussen de verschillen- de instanties. In november 2009 overlijdt de inmiddels geboren baby, twee dagen voor de geplande vergadering die de vele, vele hulpinstanties hadden ingeroosterd. On danks de hulpinstanties heb ben deze baby's het niet gered. Leefbaar Rotterdam heeft een spoeddebat geeist. O 'Geen huisuitzettingen meer in Rotterdam' Van de redactie ROTTERDAM De economische crisis en huisuitzettingen lijken hand in hand te gaan. Niet alleen huizenbezitters die hun hypo- theek niet meer kunnen op- brengen maar ook huurders in de sociale woningbouw in Rotterdam, hebben moeite de eindjes aan elkaar te knopen en voor steeds meer mensen wordt het ophoesten van de huur moeilijk. Reden voor wethouder Dominic Schrijer (sociale zaken en grootsteden- beleid, PvdA) om actie te on- dernemen en huurders te be- schermen tegen uitzetting. Dinsdagondertekende hij een convenant met alle Rotter- damse woningcorporatie om dit, stijgende, fenomeen een halt toe te roepen. De bedoe- ling is dat corporaties niet ach- terover blijven leunen als huurders een betalingsachter- stand oplopen en na zes maanden de zaak overdragen aan een incassobureau. Want als het eenmaal zover is, dan zijn de schulden niet meer te overzien en kan er met een in cassobureau doorgaans geen betalingsregeling meer wor den getroffen door de huur- der. Gevolg: huisuitzettingen nog hoger oplopende schul den. Een financiele vicieuze cirkel waar bovendien de maatschappij uiteindelijk de prijs van betaald. En daar, zo vindt wethouder Schrijer, moet een eind aan komen. Schrijer spreekt nu met de cor poraties af dat elke huurach- terstand in de gaten gehouden wordt. Decorportatiesdienen de achterstanden tijdig te sig- naleren en zo snel mogelijk contact te leggen met de des- betreffende huurder. Leidt dit niet tot een oplossing, dan melden de corporaties de huurder aan bij een speciaal meldpunt bij de Kredietbank Rotterdam (KBR) en Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dit meldpunt gaat vervolgens op huisbezoekbij Rotterdam- mers die worden bedreigd met ontruiming. De huurder kan een ontruiming voorkomen door mee te werken aan bud- getbeheer. De Kredietbank Rotterdam heeft dan een aan- zienlijke invloed in de uitgave van een gezin. Verder wordt geprobeerd een schuldrege- ling te treffen. Gezinnen met kinderen krijgen een andere behandeling. Kinderen zor- gen er immers voor dat men- sen af en toe meer uitgeven. De aanpak van Schrijer werpt overigens vruchten af. In 2006 vonden in Rotterdam nog 9 70 huisuitzettingen plaats. Twee jaar later, in 2008, werd de economische crisis al flink ge- voeld maar desondanks daal- de het aantal uitzettingen naar 640 gevallen. Een daling van dertigprocent. Landelijksteeg dat aantal juist met 14%. O Dieven die de afgelopen maanden voor tienduizenden euro's aan omleidings- borden hebben gestolen in Rotterdam brengen de verkeersveiligheid ernstig in gevaar. Dat vindt omleidingsborden- leverancier Markeer. O robkamminga Verzamelbeurs met gehele dag doorlopend gratis taxatie! 030-6063944 www.mpo.nl Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel, Tel. 010-4507466 Fax 010-4588992, info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl Zondag 19 december van 10-16 uur in het Airporthotel Rotterdam, Vliegveldweg 59-61, Rotterdam Kaarsje branden Omet Kerst? Bieb Ils- selmonde heeft ze! Kinderen die een behandeling volgen om van hun overge- wicht af te komen, hebben baat bij motiverende sms-be- richten op hun mobieltjes. Ge- bleken is dat ze minder snel hunafvalpogingopgeven. Judith de Niet van het Eras mus MC in Rotterdam deed onderzoek naar afvallen en liet kinderen tussen de 7 en 12 jaar de zogenaamde 'Dikke Vrienden Club' volgen, een leefstijlbehandelingdie kin deren en hun ouders leert om eet- en beweeggewoonten te veranderen. Bij het deel van de kinderen die een extra 'behandeling' kreeg met sms'jes bleek de uitval na een jaar drie keer lager.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3