Crime I 32,50 o Wat houdt de politie bezig? D0DE BLDKT DAKL0ZE ooo Vijfhonderd euro boete en twee maanden geen rijbewijs. En dus(even) niet racen in het Waalhavengebied. Aanbieding siergrindvloer Straatraces Wegpiraten voor de rechter MISDAADJOURNAAL 'Een grote actie waarbij het gehele gebied op slot ging.' JOEDER Siergrindvloeren mortelvloeren kunststofvloeren coatingvloeren gietvloeren Christmas Cruising or De: Rotterdam per ITT (vanaf30m2) Voor meer informatie: telefoon 06-25273058, M. Hoeder www. hoederkunststofvloerenn I Waarschijnlijk moord Snel werk Cruise: Hotel prebenteert: MaasstadPers Woensdagi5december20io Wordt het dan toch nog stil in de Waalhaven? We kunnen de hele krant wel jarige man uit Poortugaal te- vullen met nieuwsberichtjes gen de lamp toen hij biertap- over misdaad uit de regio. Doen pen wilde stelen. Dejonge- we niet. Hierbij wel een samen- man moet zich binnenkort j f Het Waalhavengebied is's avonds en's nachts uitgestorven en dus uitermate geschikt om te racen. hh/siebe swart Van de redactie ROTTERDAM Eindelijk gerechtigheid, zul- len veel omwonenden van de Waalhaven denken. Afgelo- pen week kregen zes heren en een dame van de kantonrech- ter boetes opgelegd van 500 euro en voorwaardelijke ont- zegging van de rijbevoegdheid nadat ze in mei waren opge- pakt tijdens een grote actie van de politie waarbij vrijwel de gehele Waalhaven op slot g'ng- De buurt zucht al jaren on- derde races in het Waalhaven gebied. Hetdrijfteenenkeling soms bijna tot waanzin. Be- woners houden lijsten bij van hoe laat tot hoe laat races du- ren om die desgevraagd aan de politie of gemeente af te kun nen geven. Ramen blijven in de zomer stijf dicht om maar aan het geluid van optrekken- de auto's en ronkende moto- ren te ontkomen. Dat de overlast in het Waal havengebied groot is, reali- seert de politie zich terdege. In mei werd dan ook een grote actie gehouden, waarbij bijna H WViJCcVCx-. C- het gehele gebied op slot ging en verschillende arrestaties konden worden verricht. De verdachten die die avond zijn opgepakt, kwamen de afgelo- pen week voor de rechter. Het gaat om drie heren uit Rotter dam van 27, 22 en 21 jaar, een uitCapellevan 26 jaar, een uit Spijkenisse van 22 jaar en een 40-jarige man uit Hoogvliet. De 29-jarige dame uit Hoog vliet die voor de rechter moest komen kreeg geen ontzegging van de rijbevoegdheid omdat zij die avond alleen maar het startsein hadgegeven. De boe te van 500 euro kreeg zij wel opgelegd, omdat de rechter haar ook schuldig achtte aan het veroorzaken van gevaar op deweg. Binnenkort moet deze De man die zondag dood werd aangetroffen in een woning aan de Schout Heijnricstraat blijkt een 39-jarige dakloze te zijn. Hij zou hebben gelogeerd bij de bewoonster van het pand. Er is inmiddels onderzoek ge- daan in de woning en er zijn sterke aanwijzingen dat het omeen misdrijf gaat. Een overvaller van 'n supermarkt is dins- dag meteen opgepakt mevrouw overigens weer voor de kantonrechter verschijnen omdat ze later ook zelf racend in een auto werd aangetroffen en waarschijnlijk wacht ook haar dan een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid. O stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trekverhalen, maarcij- fersvan hetechte boevenwerk. De een ziet er wat jonger uit dandeander, maarde vierjon- gens die de politie tijdens een surveillance zag rijden op de Pascalweg leken wel ergjong. Nog voordat de politie een stopteken kon geven werd de auto, die later bleek te zijn ge- stolen, geparkeerd en stapten de jongens uit. Drie van hen renden weg in de richting van de Henry Dumantlaan. De 16- jarige bestuurder kon meteen worden aangehouden, later volgde de rest in de omgeving van de parkeerplaats. In Spijkenisse werden twee 22-jarige jongens aangehou den omdat ze tegen een auto aan stonden te plassen en de antenne ervan afbraken. De- gene die dit gedaan heeft moet niet alleen de schade, 45 euro, vergoeden, maar kreeg ook een boete opgelegd voor het urineren en 120 euro boete voor het in bezit hebben van softdrugs. De andere jongen kreeg alleen een bekeuring voor het plassen tegen de auto. Ook werden op Voorne Put- ten een aantal winkeldieven aangehouden. Meest opmer- kelijk is de 69-jarige vrouw die in een supermarkt in Brielle le- vensmiddelen ter waarde van 6 euro heeft gestolen en hier- voor een behoorlijk zware straf heeft gekregen: een boe te van 120 euro en een winkel- verbod van een jaar. In Spijkenisse liep een 22- voor de rechter verantwoor- den omdat hij al eerder met de politie in aanraking is ge- weest. En in Hellevoetsluis had een 37-jarige man het voorzien op verschillende flessen parfumter waarde van 160 euro. Ook hij mag zich later voor deze daden voorde rechter verantwoor- den. Een ware snelheidsduivel werd op de A15 aangehou den. Een 23-jarige man die tussen het Vaanplein en het Beneluxplein maar liefst 189 kilometer per uur bleek te rijden. Omdat zijn bijrijdster een geldig rijbewijs bij zich had, kon het stel de weg vervol- gen, weliswaar een stuk langzamer. De bestuurder is uiteraard zijn rijbewijs kwijt. Tot slot nog een drugs- kwestie. Tijdens een drugs- actie in Charlois, onder- steund door de Franse en Belgische politie, werden vier Franse mannen aange houden die even daarvoor op de parkeerplaats van een fastfoodrestaurant drugs hadden gekocht bij een dea ler. Toen ze weer de snelweg opreden richting Frankrijk hield de politie ze staande en werd er in de auto 1 kilo he roine en een halve kilo cocai ne aangetroffen. Tot slot is de drugsdealer, die zijn weg vervolgde naar een woning in Pendrecht, la ter op de avond ook aange houden. De man was in het bezit van ongeveer3000 euro. O Mit Lioa en de Club Room ZIJN HET DEOOR VC3C3W EEN TIJDENS DE KQMENDE 1 Reservehen?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7