Oud Nieuws OOO KORTING TOT 50% ZONDAG OPEN HOUSE OF GERRY WEBER 'Wemoesten involomaat overstraat lopen.' ALEXANDRIUM ooo ROTTERDAM www.gerryweber.nl MaasstadPers Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven Laat ons uw foto s zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven: trn BEURSPLEIN 4 Woensdagi5december20io i niers een droom kans op avontuur en kame- raadschap. Zijn leerschool in de haven hielp hem door de zware keuringen heen van het elitekorps. Als 'loteling' volgde de tijd van zijn leven met een zware opleidinggevolgd door uitzending(1965) naardeNe- derlandse Antillen. Het elite korps moest op de Beneden- windse eilanden voor Rust en Ordezorgen. Zo moesten we in vol ornaat over de straten lopen om gezag uit te stralen. Het korps heeft later daadwer- kelijk op moeten treden bij relletjes rond de Oliemaat- schappij in Curasao in 1969'. Dat de mariniers een elite korps is bewijst De Penning met zijn loon als dienstplich- tige dat twee keer meer is dan dat van de 'gewone' soldaat. Hij roemt de eendracht bij Niet iedereen wordt toegelaten tot het elitekorps, een strenge keuring gaat vooraf. het korps en de onderlinge ka- meraadschap. ,,In moeilijke omstandigheden leer je wat vriendschap betekent", zegt hij met weemoed naar de avontuurlijke tijd die voorbij is. Nazijndienstijdgingjan de Penning terug naar de burger- maatschappi jWeer werken in de haven, maar nu op kantoor. Voor scheepvaartmaatschap- pijen als SHV of de Steenkolen Handels Vereniging. Toch ver- geet hij nooitzijn mariniers- tijd. Op de Rotterdamse Ha- vendagen ontmoette hij andere oud-mariniers die ver- telden over het Mariniersmu- seum. Ze hoefden niet lang aan te dringen Sinds 2004 is hij vrijwilliger voor een dag in de week. Jan de Penning houdt van geschiedenis en van zij n korps. Hij kent alle feiten en weet die boeiendtevertellen. Eenmaal aan het woord is hij niet meer te houden. Zo terughoudend over zijn levensgeschiedenis - 'dit interview moet niet over mij, maar over het museum gaan', zo enthousiast vertelt hij over het korps. Dat zijn de echte mannen die van aanpak- ken weten." Overal in de we- reld als snel interventiekorps dat zowel op zee als land zijn mannetje staat. Speci- ale, lichtbe- wapende troepen die worden uit- gezonden overal waar brandhaar- den zijn. De spreuk op het vaandel zegt genoeg: 'Qua patet orbis' ofwel: zo wijd de wereld strekt. Nietalleen door de Slag om de Maas- bruggen (1940) zijn de mari niers beroemd geworden. Het korps heeft overal ge- vochten, zo laten de zalen vol museumstukken zien. Zoals de slag bij Chatham (1667) waar het nieuwe korps mee- vocht met Michiel de Ruyters overwinning op Engeland. En in triomf de Thames opvoer. Maar ook de 'vergeten' slagen zoals de slagbij Spanje/Algiers of op de Java Zee. Ook tegen- woordig is het korps actief bij vredesmissies in Libanon of aan de kust van Eritrea. Jan de Penning weet de ge- schiedenissen op te vrolijken met smeu'ige verhalen. Zoals over het korpsvaandel dat cen- traal in het museum pronkt in een helverlichte vitrine. Dat vaandel dreigde in 1940 bij de aanval in handen van de Duit- serstevallen. Met een precisiebombar- dement waarbij rond het Oostplein de oude mariniers- kazeme werd verwoest. Na de overgave is het vaandel als ver- mist opgegeven bij de Duitsers die op zoek zijn naar deze oor- logstrofee. Het vaandel, goed verstopt in de oorlog, kon ema weer triomfantelijk getoond worden. Het Korps Mariniers heeft een eeuwenlange band met Rotterdam met de Van Gendt Kazerne midden in de stad. Zaterdag op de Coolsin- gel is het 345-jarig bestaan herdacht van het Korps Mari niers met een concert en plech- tige vaandeloverdracht. Honderden mensen, waar- onder de marinierskapel, wa- ren daarbij aanwezig. O Kom voor inspiratie en nieuwe woonideeen naar Alexandrium Woonmall. Goed bereikbaar via de A20 afslag 16 Pr Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoer trein metro station Pr. Alexander. Shopping Center 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9