Loopbaan ooo 'Waar laat ik dan mijn fotootjes van de kids?' Ook in 2011 niet elke zondageen koopzondag Druk, druk, druk Medewerker leerlingadministratie [v/m] NOGTE VEEL MIS WEGWDS IN REGELWOUD Dierenwelzijn Flexwerken niet populair Winkeltijdenwet www.hmcollege.nl sfe Meer geld We pinnen nog niet genoeg (20 uur per week) Vleesindustrie Regelhulp.nl* MaasstadPers Woensdag22december20io Geld voor blije kippen Van de redactie ROTTERDAM Er komt 2 miljoen euro Euro- pees geld vrij voor twee rege- lingen die het dierenwelzijn verbeteren. Een regeling ver- goedt extra kosten die boeren maken om in aanmerking te komen voor een certificaat diervriendelijk produceren. De andere regeling subsidieert maatregelen die het welzijn van kippen en varkens verbe teren. De subsidieregelingen moeten bijdragen aan het doel dat in 2023 alle veehouders met respect voor mens, dieren milieu produceren. Inmiddels bestaan er al aanduidingen op producten die aangeven dat vlees dier- vriendelijker is geproduceerd. Dat geldt bijvoorbeeld voor het Beter Leven Kenmerk van de Dierenbescherming. Albert Heijn verkoopt so- wieso alleen nog maar var- vrees heeft overwonnen en voorstelt om er een modern bedrijfvan te maken, stuit hij steevast op veel scepsis. Ruim tweederde van zijn werkne- mers wil liever de oude ver- trouwde vaste werkplek be- houden met een bureau vol eigen prulletjes en portretjes van de kids. Ongeveer 60 pro- cent van de werknemers voelt zich dan ook thuis in zijn of haar huidige werkomgeving, een kwart wordt er zelfs vroli jk van. Maar dan moet er wel ruimte zijn voor eigen initia- tiefenwaardering. Ookwillen ze ouderwets vergaderen: met z'n alien rond de tafel en een voorzitter die de orde bepaalt. Dus geen videoconference. Uit het online onderzoek van Monsterboard komt een ander beeld naar voren: maar eendere van de mensen weet wat het Nieuwe Werken in- houd, terwijl 57 procent het wel ziet als oplossing voor de files.. O Van de redactie ROTTERDAM Aan het einde van het jaar, zo voor de feestdagen is er genoeg ruimte voor extra koopavon- den en koopzondagen, maar in de rest van het jaar is dat wettelijk niet mogelijk. Een nieuwe winkeltijdenwet brengt daar ook geen verande- ring in. Alleen als er aantoon- baar sprake is van veel toeris- me in de gemeente, mag de gemeente extra zondagsope- ningentoestaan. Het verschil met de oude wet is dat duidelijker moet worden aangeven waarom zij, op basis van de toerismebepa- ling, winkeliers toestemming geven meerdan 12 koopzon dagen per jaar open te zijn. Met de nieuwe wet krijgen ge- meenten meer houvast bij de beslissingof, enzo jaopwelke wijze ze gebruik wensen te maken van de toerismebepa- ling. Daarnaast zullen ge- meenten voortaan de belan- gen als werkgelegenheid, economische bedrijvigheid, leefbaarheid, zondagsrust, winkeliers met weinig perso- neel in hun afweging moeten betrekken. Gemeenten moe ten het besluit goed onder- bouwen; inwoners en onder- nemers kunnen daartegen bezwaar maken. Het CBL, de koepelorgani- satie van de supermarkten, vindt het aannemen van de nieuwe wet eert gemiste kans om de economie een impuls te geven. En om een eind te maken aan de beperking van het aantal supermarkten dat opzondagopen magzijn, het- geen als oneerlijke concurren- tie wordt ervaren. O Er wordt veel van de hedendaagse mens verwacht: werk, huishouden, kinderen opvoeden, sociale contacten onderhou- den en dan ook nog tijdrovende hob by's beoefenen. Veel mensen hebben meer ambities dan tijd om die waar te maken. Meer dan de helft van de men- sen onder de 65 jaar ervaart regelma- tigtijdsdruk. O Echte scharrel kippen kensvlees met een ster. Boeren die kippen, varkens of koeien houden en het keur- merk willen hebben, moeten voldoen aan allerlei regels en dat kost vaak meer geld Er komt nu een regeling voor een tegemoetkoming voor de extra kosten van dier- vriendelijkproduceren. En dat is in deze ti j d natuurl i j k wel zo (dier)vriendelijk. O Van de redactie ROTTERDAM Het Nieuwe Werken staat vol- op ter discussie. Het zou de oplossing van veel problemen zijn. Maar uit onderzoek van bijvoorbeeld Ruigrok I Netpa- nel blijkt de doorsnee werkne- mer er helemaal niet aan toe. is .Om maartezwijgen over de werknemers in de bouw, pro- ductiebedri jven en vele andere beroepen waar flexibel werken feitelijk helemaal niet kan. Het Nieuwe Werken is ei- genlijk alleen voor kenniswer- kers, mensen op kantoor. Bij het Nieuwe Werken wordt het werk anders georganiseerd, hebben de medewerkers geen eigen vast werkplek, maar een zogenaamde flexplek, zijn de werktijden variabel en is het mogelijk met een notebook ook buiten het kantoorpand te werken. Dus ook thuis. Als de werkgeverzijn koudwater- mbo vakschool meubel HMC mbo vakschool voor hout, meubel en interieur is voor haar locatie Rotterdam (i.v.m. ziektevervanging) op zoek naar een: Kijk op www.hmcollege.nl voor de volledige functieomschrijving. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld! De Arbeidsinspectie ziet bij haar controles in de vleesver- werkende industrie verbete- ring van de veiligheid van werknemers, maar nog niet genoeg. Bij meer dan de helft van de ruim 250 bezochte slachterijen en vleesverwer- kende bedrijven was vorig en dit jaar iets mis. In 2005 was dat 61 procent en in 2003 zo'n 75 procent. Deinkomensvanboe- renzijnditjaarmet32 - A procent gestegen. Van de Nederlandse gemeen ten is inmiddels 80 procent aangesloten op Regelhulp.nl, de site van de overheid om snel dejuiste hulp en zorgte vinden. De website bestrijkt een groot deel van het veld van de zorg en sociale zekerheid, zodat mensen mogelijke oplossin- gen, die passen bij hun eigen situatie, makkelijk kunnen op- zoeken. De site is vooral bedoeld voor ouderen en mensen met een beperking of chronische ziekte. Ruim 13 miljoen inwoners vinden informatie van hun gemeente via Regelhulp.nl. Een kleine honderdduizend unieke bezoekers hebben in de afgelopen drie maanden de website geraadpleegd. Wie ook een kijkje wil ne- men, kan op zijn gemak zoe- ken op internet: zie www. regelhulp.nl Het aantal pin- en creditcardbetalingen heeft zaterdag Hi nog niet het kerstrecord van 2009 verbroken. De stand is 7.981.690 transacties tegen 8.312.481 vorig jaar.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 12