De Kwestie EINDELDKADEMHALEN MaasstadPers MaasstadPers ooo Joost Eerdmans presenteertvanafjanuari een programma bij Wakker Nederland. Besturen en presenteren, is dat wel eengelukkigecombinatie? ZOBEZIEN PASTORS Afscheid Politiek SP maakt zich zorgen om de vele bijbaantjes van Eerdmans Journalist wordt politicus 'Eerdmans zelf vindt het de normaalste zaak van de wereld.' Koud kunstje Binnenklimaat scholen wordt beter Bericht voor onze lezers en adverteerders. In verband met Kerst en oudjaar verschijnt MaasstadPers niet op woensdag 29 december en woensdag 5 januari. MARCO Niet in de koude kleren zitten j|c Als sneeuw voor de zon De door D66 ingediende motie 'Beter binnenmilieu is beter leermilieu' is afgelopen don- derdag aangenomen door de Rotterdamse Gemeenteraad, tijdens de laatste raadsverga- dering van dit kalenderjaar. De motie werd mede namens de PvdA, GroenLinks, de WD en de SP ingediend. In de motie roept D66 op om een beter plan te maken voor bet bin nenklimaat in de Rotterdamse scholen. Dat betekent dat de GGD, die momenteel scholen adviseert over het binnenkli maat, de klus binnen tweejaar moet klaren in plaats van vier jaar. Uit verschillende onder- zoeken blijkt dat een slecht klimaat op scholen leidt tot slechte resultaten bij leerlin- gen. Veel leerlingen krijgen concentratieproblemen als het klimaat niet klopt. Rotterdam vraagt geld aan het ministerie van Onderwijs om het binnen klimaat teverbeteren. Bezorgklachten: Telefoon: 0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010 - 4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkanyen K. Moerman Telefoon:010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.GJ. Dochemsen Advertenties: Telefoon:010 - 4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. MaasstadPers Woensdag22 december20io Op3februari 2010 schreef ik mijn eerste en nu al weer de laat ste. De MaasstadPersgaf mij met deze column een onge- kend podium. 480.000 huis- houdens in Rotterdam en omgeving hebben mij weke- lijks kunnen volgen, of niet natuurlijk. Ik heb geleerd dat het heilzaam is om onder lichte morele dwang weke- lijks een onderwerp beet te pakken en daar in 360 woor- den iets zinnigs over te schrijven. Ik sluit mijn serie af met een terugblik op mijn columns in 2010. Ik ben er in de eerste plaats trots op dat ik niet een keer eenom- schrijving uit de dikke Van Dale heb gebruikt om een co lumn te beginnen. Ik heb me 00k niet achter het woorden- boek hoeven verschuilen om uit te leggen dat 'achterlijke cultuur'taalkundiggezien een correcte omschrijving is voor de wijze waarop de Is lam zich vaak in onze samen- leving manifesteert. Dat heb ik wel op diverse andere ma- nieren gedaan, maar minder dan u zou denken. Van mijn 47 columns, gingen er 5 over islam, integratie, inclusief de vrijheid van meningsuiting. Dat had u vast niet gedacht. Zo kunt u zien hoe vooroor- delen werken. Dan zal het wel veel over veiligheidzijn gegaan. Dat klopt, dat waren er 8. Ik heb dus heel veel an dere onderwerpen aan u voorgelegd. Over Rotterdam, uitkerin- gen, besturen, het enthousi- aste en stevige PW-WD- CDA-kabinet, de Tour, kerk- klokken, de bijziende media en in het bijzonder het ADRD, en nog een heleboei andere kleinigheden. En slechts 2 overde verkiezingen in Rot terdam. Persoonlijk waren die voor mij zowel het hoog- tepunt, qua aantal stemmen, als het dieptepunt, omdat die voor de gevestigde orde niet meetellen. Dat heb ik toch twee keer goed van me af kunnen schrijven. Deze co lumn gaf veel mensen op straat, in de winkel, in het restaurant of in de sport- school aanleiding mij aan te spreken. Dat deed u overi- gens al daarvoor en magu blijven doen. Ik dank u voor al die harten onder de riem. In het bijzonder het echtpaar uit Hoogvliet dat afgelopen maandag 60 jaar getrouwd was en wekelijks deze co lumn leest. Daarom zal ik mijn column zeker missen, en u dus helaas 00k. Ik wens u en uw naasten goede da- gen! O Mag Eerdmans wethouder zijn en presentatortje spelen? Van de redactie CAPELLE AD IJSSEL Het komt niet vaak voor dat een bestuurder journalist wordt. Soms verzorgen politi- ci gastoptredens als presenta- tor of hoofdredacteur van een blad, of zitten ze een keertje aan tafel bij RTL Boulevard. Maar meestal zijn deze twee werelden strikt gescheiden. Joost Eerdmans brengt daar verandering in: de wethouder van Capelle aan den Ijssel pre- senteert vanaf januari het rechtse actualiteitenprogram- maUitgesproken WNL. Dat kan hij naar eigen zeg- gen goed combineren omdat zijn wethouderschap een part- time functie is. 'Ik werk op maandag, dinsdag en donder- dag, 's avonds en in het week end voor Capelle. Woensdag en vrijdagzijn voor mijn eigen mediabedrijfje, waarmee ik lezingen geef en media-optre- dens doe. Ik heb bij aanvang van mijn wethouderschap heel duidelijk aangegeven dat ik dat wil blijven doen.' Maar de lokale SP maakt zich zor gen over de agenda van Eerd mans. SP-fractievoorzitter, Jurgen van der Sloot, zegt in het vakblad Binnenlands Be- stuur: 'Hij gaat nu werken voor WNL, hij is presentator bij BNR, en hij is te boeken als dagvoorzitter en presentator. En hij heeft een eigen advies- bureau. Ikvraagmij af hoe hij dit kan combineren.' Bovendien speeltereen an dere vraag: hoe zit dat met de journalistieke onafhankelijk- heid als een bestuurder met duidelijke politieke opvattin- gen een actualiteitenprogram- ma presenteert? Daaroverzegt Eerdmans: 'Ik ben juist door WNL gevraagd vanwege mijn politieke profiel, ik word de Joost Eerdmans als Tweede Kamerlid voor de LPF. martijn beekman/hh eerste presentator met een uit- gesproken mening, en preten- deer helemaal niet onafhan- kelijk te zijn.' Toch druist het presentatorschap van Eerd mans in tegen een oude jour nalistieke code: een journalist behoortonpartijdigtezijn. Bij veel kwaliteitskranten mogen medewerkers vaak niet eens lid zijn van een politieke par- tij. Is Eerdmans een vreemde eend in de bijt, of zijn de tij- den aan het veranderen? Piet Bakker, krantenexpert en hoofddocent communicatie- wetenschap aan de Universi- teit van Amsterdam: 'In de ja- ren '50 en '60 was het heel normaal dat een journalist po liticus was, en een politicus journalist. Daarna werd dat ongebruikelijk, journalisten moestenonafhankelijktezijn. Nu Hilversum weer aan het 'herzuilen' is, is de weg vrij voor deze merkwaardige ont- wikkeling.' Eerdmans zelf vindt het juist een goede zaak als jour nalisten kleurbekennen: nie- mand isvolledigneutraal. O Joost Eerdmans is niet de eerste die politiek en journa- listiek met elkaar combi- neert. Zo was Carl Rom me in de ja- ren vijftig voorman van de KVP en staatkundig redac- teur van de Volkskrant. Nieuwslezeres Pia Dijkstra verkoos dit jaar D66 boven de NOS, en zit nu in de Twee de Kamer. Evenals Ed Groot, PvdA-Kamerlid en hiervoor redacteur voor het Financi- eele Dagblad. Meestal ma ken mensen een duidelijke overstap. Maarwetenschapsjournalist Hidde Boersma is duo-deel- raadslid voor D66 in Amster dam. 'Ik houd de werelden wel gescheiden: ik zal bij- voorbeeld nooit een nieuws- stuk schrijven over iets dat lokaal speelt. Ik heb zelden conflicterende standpunten tussen mijn deelraadswerk en grote wetenschappelijke issues. Dat zou anders zijn als ik in de Kamer zat, en dan zou ik mijn positie herover- wegen.O Het ontdooit 50 keer sneller dan zout, werkt vijf keer zo lang, is milieuvriendelijk en beschadigt je mooie laar- zen niet. Dooiparels. Een nadeel: het kost €6 per kilo. Ongestrooide fietspaden, een natte droom voor langlauf- fanaten. Daren moesten zij het doen met rolski's (denk nordic walking meets skaten), maar nu: het echte werk Het zijn drukke tijden voor vogelspotters. Al dagen zijn zij zuidwaarts vertrekkende vogels aan het tellen die het te koud vinden om in ons land te overwinteren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2