Actueel fs Strooien of hamsteren? 20% KORTING OP 2e KERSTDAG (Z)ONDER WATER ooo De Sportstad Awards zorgen voor een mooie gala-avond maarworden wij nieteen beetje in hetootjegenomen? PRAXIS Awards Prijzen voor Van Bronckhorst en Willeboordse In 2011 een nieuwe kans om Inhoud' te stellen boven Vorm'. Zout Wit wondermiddel De eerste spookberichten doen al de ronde: bet zout raakt op. OPEN VAN 12.00 -17.00 UUR OP 1 ARTIKEL NAAR KEUZE |||[1|||||||||||||||| Leiding gesprongen Goed beslagen ten ijs IJskoning PRAXIS CAPELLE AAN DEIISSEL MaasstadPers Woensdag22 december20io Hoe onbekend is de inhoud van de envelop? De vadervan devakantievierende Giovanni van Bronckhorst nam de honneurs voor de sportman van het jaar. robkamminga Van de redactie ROTTERDAM Een avondje spanning over wie Rotterdams beste sporters zouden worden. Mart Smeets leidde het publiek gerouti- neerd langs dezeven envelop- pen met winnaars in de ver- schillende sportcategorieen. Het Belgische Voice Malezorg- de voor de muzikale span- ningsboog en Karin Bloemen probeerde lollig die spanning wat te breken. Wie erbij was, wist uit eerste hand dat Gio vanni van Bronckhorst (sport- man), Elisabeth Willeboordse (sportvrouw), vrouwenteam Rotterdam Atletiek (sport- ploeg), Ton Dunk (sport- coach), Nick Gerrese (talent), Budovereniging Alexander (gehandicapten) en WION's Trudy van Bregt (vrijwilliger) de grote winnaars van de avondwaren. Of was datvoor- recht toch niet voorbehouden aan de sportliefhebbers die maandag naar Luxor mochten komen. Bij het vertrek werd een glimmende nieuwe uitga- ve van het RotterdamTopsport Magazine uitgedeeld met daarin paginavullende inter views met hen die net die eer- volle prijzen in ontvangsthad- den genomen. Alles in de wereld gaat steeds sneller. In terviews, foto's en drukgang waren blijkbaar gefikst terwijl het publiek bij de garderobe de winterjas ophaalde en het toilet bezocht. Nee, natuurlijk niet! Die mooie sportglossy's waren allang klaar. Makers, drukkers, vervoerders, uitde- lers en wie al niet meer waren al op de hoogte van de inhoud van de enveloppen in de zaal. Het gala van Mart, Karin en Voice Male was alleen voor de show. De ervaren Giovanni van Bronckhorst wist allang dat het zo werkt op een sport- gala en ging lekker skien in Zwitserland. Jammer voor de aanwezigen die toch even hun adem inhielden toen zijn naam uit de envelop getoverd werd door squasher Natalie Grinham. Zou de oud-Fey- enoorder er toch zijn? Maar nee, Van Bronckhorst lachte de sportliefhebbers slechts toe vanaf de cover van de blad dat zij mee naar huis mochten ne- men. Zijn vader nam de hon neurs waar. Het magazine maakte meteen duidelijk waarom internetstemmers dit jaar zo kortstondig de sporter van hun keuze konden ken- baar maken. Tja, we zullen maarzeggen: in 2011 een nieu we kans om 'inhoud' bij de Rotterdam Sportstad Awards te stellen boven de 'vorm'. O Zout is de held van dit sei- zoen. We willen allemaal die witte kerst, maar toch ook op tijd aanschuiven voor de feestmaaltijd bij oma. Van de redactie ROTTERDAM Alleenhet witte wondermid del is niet onuitputtelijk. Ster- ker nog, de eerste spookbe- richten doen al de ronde: het zout raakt op. Ook in onze re- gio. Bij de ene gemeente gaat het wat sneller dan bij de an- dere, maar dat de voorraad slinkt moge duidelijk zijn. Hamsteren of strooien? Het is een vraag die veel gemeenten zichzelf stellen. Krimpen aan den Ilssel heeft al een persbericht over de beperkte zoutvoorraad de deur uit gedaan. Aan bewo- ners wordt niet langer gratis zout verstrekt en op de wegen strooien ze een mix met zand. Buur Capelle is voorzichtig en mengt het zout altijd met zand. Dankzij deze zuinige keuze, op advies van de leve- rancier, heeft de gemeente voorlopig nog genoeg zout op ■voorraad. Niet alleen voor op de openbare wegen, ook voor bewoners. Capellenaren kun- nen nog steeds bij de gemeen te aankloppen voor een paar kilootjes. Petra Molenaar, communi- catieadviseur van Roteb, zegt dat Rotterdam nog ruim vol- doende strooizout heeft. Aan hamsteren en mengen doen ze niet: gewoon puur strooien. Bewoners en winkeliers kun- nen rekenen op gratis zout bij alle afhaalpunten. En derde wereld-taferelen hebben zich daar ook nog niet voorgedaan. Petra: "Wij hebben goede af- spraken gemaakt met onze le- verancier Eurosalt". Ondanks dat Barendrecht een contract met diezelfde le- verancier heeft, is de zoutop- slag in de gemeente onder de Maas aardigleeg. "We hebben een opslagcapaciteit van 700 ton. Begin van dit seizoen had- den we zoveel ton op voorraad wat we vorige winter in totaal hebben gestrooidWe hebben vrij snel al 200 ton bijbesteld - en gekregen. Daarna hebben we dat nog eens gedaan, maar op die levering wachten we nu al drie weken," vertelt een woordvoerder van de stad. De gemeente adviseert bewoners voor zout naar de supermarkt tegaan, in iedergeval voor zo- lang het probleem bij de leve- rancier duurt. Vlaardingen heeft gisteren nog wel 30 ton nieuw zout ge- had. "Dat klinkt veel, maar is het niet," vertelt een zegs- vrouw. "Het is genoeg voor ongeveer anderhalve strooi- ronde. In totaal hebben wij nu nog genoeg zout voor 4 ron- den en genoeg zand voor 8 ronden. Daarom strooien we vanaf nu alleen nog zout op de hoofdwegen. Op andere we gen en fietspaden strooien we zand en gaan we schuiven." Zuinig moeten ze wel zijn, want de vooruitzichten zijn niet erg goed. Een keer in de twee weken krijgen ze een nieuwe voorraad van 'maar' 25-30 ton. Dezegsvrouwweet te vertellen dat het komt om- dat de landelijke voorraad be- perkt is en dat de snelwegen prioriteit hebben. Ook in Schiedam laat de aanvoer van nieuw zout door de leverancier al een tijd op zich wachten. De gemeente is zo goed als door de voorraad heen. Het zogeheten glad- heidsbestrijdingsplan kan daarom ook niet volledig uit- gevoerd worden. "Hetuitblij- ven van nieuwe voorraden noodzaakt nu tot het sterk be- perken van de strooiactivitei- ten,vertelt Aad van der Wel van de gemeente. Wel wordt geprobeerd zoveel mogelijk gebruik te maken van borstel machines. Tja, dan maar hopen dat de kalkoen nog warm is. O Ruim go woningen in Schie- broek hebben dinsdag uren zonder water gezeten. Op de kruising van de Wilgenlei met de Meidoornsingel was aan het begin van de middag een waterleiding gesprongen. De wijk is afgesloten geweest en trams en bussen konden een tijd nietrijden. 0m bewoners toch van water te voorzien, is een tankwagen ingezet. 80 Roteb-medewerkers proberen met 60 strooiwagens in 3,5 uur de hoofdwegen, fietspaden, viaducten, bruggen en calamiteitenroutes begaanbaarte maken. Roteb is eindverant- woordelijkvoorde gladheidbestrijding. De korting geldt tegen inlevering van deze bon voor een artikel naar keuze m.u.v. Baseline-artikelen. Voor actievoorwaardenziewww.praxis.nl. IR J1U.JA ULU Geldig op zondag 26 december2010. likiMCItalU Hoofdweg 46b, 2908 1C Capelle aan de Ijssel, Tel. 010-4584644. Y MET PRAXIS KRIJG JE AUES VOOR ELKAAR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5