Oud Nieuws OOO Ook 2e Kerstdag bent u welkom in de grootste eikenmeubel speciaalzaak Modern, Robuust Landelijk Eiken Woon- en Slaapkamer Hunkerbunker wasde schampere bijnaam. ooo open 2e kerstda olim*™ WoonboulevardCapelleXL - Schinkelsebaan 4 - 2908 LE Capelle a/d IJssel (Rijksweg A20, afslag 16) - Tel: 010-4420023 - www.eikenland.nl Tijdens de laatste weken van het jaar is Eikenland nog sfeervoller dan u gewend bent... Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. 11:00 tot 17:00 Eikenland is de woon- en slaapbmerspecialist op het gebied eiken meubelen. Van wit-, blank- en naturel- tot het traditio- nele donkereiken. U kunt ook voor een van de populaire nieuwe eikentinten kiezen zoals leem, zand of grijs? Het is maar net in welke stijl en sfeer u zich het beste thuis voelt. Neem plaats in een van de sfeervolle woon- en slaapbmers in onze showroom en laat u inspireren door de vele mogelijkheden met eiken. Wij laten u graag zien hoe u een mooie combinatii kunt maken met verschillende meubels als bsten, zitbanken, salontafels, fauteuils, slaapbmers en eettafels. Wij verwelkomen u graag in onze showroom. MaasstadPers Woensdag22december20io werkende vrouw woordig is de RVS-flat niet meer voor 'de alleenstaande vrouw met het kleine salads'. De flat is gerestaureerd en op- geknapt en kent sinds de ver- koopeenverenigingvan huis- eigenaren. Er woont een doorsnede van de Rotterdam- se bevolking, van zakenmen- sen tot studenten, van gezin- nen tot alleenwonenden. De twee- en drie- kamerwoningen zijn gewild, liggen vlakbij het dynamische centrum en toch rustiek te midden van vi jver en groen. Mevrouw van Rijn woont al 52 jaar in 'Het Flat'. Zij is een van de eerste bewoners uit 1958. De voormalige apothe- kersassistente kwam in aan- merking voor de moderne flat en verzekert iedereen 'er nooit meer wegte willen'. Net als De RVS-flat in 1958. Wat een rust en stilte aan de Beukelsdijk. jacob bakker mevrouw Gerrie van Nimwe- gen (96) die als 44-jarige ein- delijk een eigen voordeur kreeg. De RVS-flat is bekend van het mannetje-vrouwtje-para- plu logo op dak en gevel. De Rotterdamse Verzekering So- cieteiten (RVS) werd als groot werkgeverin Rotterdam, initi- atiefnemeren eigenaarvan het gebouw. Aan die bouw ging een jarenlange strijd vooraf door emancipatieorganisaties als Vereniging voor Vrouwen- belangen of de Vrouwenad- viescommissie (VAC). Die maakten al in 1938 plannen voor een 'juffenflat' maardoor de oorlog bleven de plannen wegens gebrek aan bouwma- terialen en geldgebrek steken. Het duurde tot 1958 voor architecte Willy Jansen, van distillateurgeslacht Herman Jansen (UTO) uit Schiedam, haar tekenwerk uitgevoerd zag. Een markant gebouw in de stijl van de Nieuwe Zake- lijkheid met veel beton, staal englas. Door de jaren heen zijn de houten tuimelramen vervan- gen door kunststof en voor- zien van dubbele ramen. He- melbestormende uitvindingen als huistelefoon en vuilnisstortkasten werden snel vervangen of gesloopt en de huismeester is er nooit ge- komen. Net als het ideaal van de gemeenschappelijke ruim- te boven op het dak. In 2008 werd er in deelge- meente Delfshaven een ten- toonstelling over 50 jaar RVS- flat gehouden. Bewoners van de flat vertelden hun verhaal met foto's en anekdotes. 'Die zijn te mooi om te vergeten', was de gedachte waarop twee bewoners besloten daar werk en een boek van te maken. Anita Heijkoop (11 jaar in de flat) en Jacco Bakker (na 7 jaar, gezinsuitbreiding, toch ver- huisd uit de flat), gaan in het boek in op de sociale achter- grond van vrouwenemancipa- tie en de moderne architec- tuur, gelardeerd met levendige interviews met huidige bewo ners. De schrijvers, mensen van buiten het vak, verdienen een compliment vindt Wijnand Galama, architec- tuurhistoricus, tijdens de boekpresentatie in Branderij DeTweelingh in Schiedam. Galama, onderzoeker van de naoorlogse Rotterdamse architectuur, beschouwt de RVS-flat als voorbeeld van 'mooie eenlingen' tegenover de 'massaflats' waarmee Rot terdam na de oorlog is volge- bouwd. Dat de flat (nog) geen gemeentelijk monument is, is te wijten aan het feit dat de deelgemeente Delfshaven al veel monumenten kent. Deel- raadwethouder Karen Bebe- laar (GroenLinks) verwacht volgend jaar echter al een po- sitieve beslissing van de raad om de RVS-flat ook monu ment te maken. Het boek 'De RVS flat in Rotterdam - schone beloning voor vasthoudendheid' is in eigen beheer uitgegeven en te bestellen bij rvsflat@mail. com of bij de betere boekhan- del in de regio Rotterdam. O MM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9