Sport i i i I 1 I RONNIE NAAR FLAMENGO OPNIEUW NOMINATIE VERGEER VERSTERKING FCTWENTE ooo i Handelshuis Onvrede over nieuw beleid groeit 'Op deze manier bouw je geen team. Dat zorgt voor veel onrust in de groep.' 21 Transfer HHBBPllBMrai -•■■■ IMflMi Laureus Sports Award Oguchi Onyewu sjs Mickey Mouse League Beter dan Yoianthe ijc Vriendendienst MaasstadPers Woensdagi2januari2cni Vitesse blijft op lachspieren werken Vitesse opende tijdens het trai- ningskamp in Belek weer een blik buitenlandse nieuwelingen. 'Die Japanner zal wel bij het wokgedeel- te van het restaurant staan.' Iwan Tol BELEK Op de tweede dag van het trainings- kamp van Vitesse in Turkije worden de spelers opgetrommeld voor een Meet Greet met de meegereisde sponsoren van de club. De sfeer is zoals op een verjaardag van een ver- velende tante: iedereen zit het ver- plichte nummer beleefd uit, in de wetenschap dat alles voorbi jgaat, Ook deze bi jeenkomst. Juist als Albert Fer rer zijn obligate praatje heeft afge- rond wil een sponsor nog van hem weten in welke taal hij eigenlijk com- municeert met al die verschillende nationaliteiten in zijn team. 'In het Engels', antwoordt Ferrer. Sponsor: 'Hoeveel nationaliteiten zitten ereigenlijk in je ploeg?' Ferrer ki jkt vragend naar algemeen directeur Paul van der Kraan: 'Negen? Tien?' Sponsor: 'Hoe dan ook, verstaan die dan allemaal Engels?' In een zin vat Ferrer vervolgens, onbedoeld, de situatie bij Vitesse sa- men. 'Ze verstaan het wel, maar ik weet niet ofze me begrijpen.' Pupil van de week Een dag eerder zijn bij Jong Vitesse, dat ook in Belek verblijft, acht proef- spelers ingevlogen: zes Georgiers en twee Russen. Een van de spelers is zes- tien, maar hij zou ook de pupil van de week kunnen zijn. Zijn shirt valt als een jurk over zijn lijf heen. De proefspelers komen uit het netwerk van de Georgische eigenaar Merab Jordania. Technisch directeur Ted van Leeuwen heeft geen idee hoe goed ze zijn. 'De wereld is groot. Ik heb geen tijd om in de Georgische competitie te gaan kijken. Daarom laten we die jongens op eigen kosten hiernaartoe komen.' Van Leeuwen verdedigt zich niet eens rneer tegen de kritiek op Vitesse. 'Ja, wij zijn een handelshuis. Dat geldt voor elke voetbalclub. Hoe denk je dat Heerenveen zijn stadion heeft gefinancierd?' Na afloop van de middagtraining bedankt Ismael Aissati beleefd voor het verzoek om over Vitesse te praten. 'Dan weet ik wel welke kant zo'n ge- sprek opgaat. Ik wil me graag op het Ronaldinho zet zijn voetbalcarriere definitief voort bij de Braziliaanse club Flamengo. Na enkele dagen van onderhandelingen heeft de speler van AC Milan een akkoord bereikt met de topdub uit zijn vaderland. Ronaldinho kreeg van AC Milan toe- stemming om te zoeken naar een nieuwe club in eigen land omdat hij in Italie weinig aan spelen toekomt. Naar verluidt gaat Ronaldinho zo'n 700.000 euro per maand verdienen. - sfefr® Vitesse-trainer Albert Ferrer: 'De spelers verstaan me wel, maar ik weet niet of ze me begrijpen.' paulmeima voetbal concentreren', zegt hij. Julian Jenner toont zich een stuk spraakzamer. Hij begrijpt niets van de gang van zaken bij zijn club en ver- woordt daarmee het gevoel dat met name bij de Nederlandse spelers van Vitesse leeft. 'Waarom niet eerst op de Nederlandse markt kijken naar spe lers', vraagt hij zich af. 'Wat is er mis met Daley Blind?' Ladder Vitesse versterkte zich in de winter- stop met de Japanner Michiro Yasuda en het Barcelona-talent Marti River- ola. Beiden hebben een overeen- komst tot het einde van dit seizoen. 'Goeie spelers, daar niet van', zegt Jenner. 'Maar na een half jaar zijn ze weer weg. En dan? Ik heb bij AZ ge- speeld. Daar tekende Van Gaal een ladder op het bord. Bovenaan ston- den de ervaren spelers, daaronder de aankopen en onder aan de ladder stonden de jonkies. De hierarchie wasduidelijk. Datzorgdevoorveilig- heid. Alle aankopen waren bij AZ ook gericht. Maar kijk nou naar Vitesse: allemaal jonge spelers en huurlingen. Ik ben nota bene met mijn 26 jaar de oudste in de groep. Op deze manier bouw jegeen team. Niets iszeker. Dat Vitesse-speler Julian Jenner zorgt voor veel onrust binnen het elf- tal.' Aan Albert Ferrer de taak om van Vitesse een onoverwinnelijke een- heid te maken. Noemenswaardige ervaring als trainer bezit hij niet. De trainingen van Vitesse lopen niet over van gedrevenheid en plezier. Dat komt mede door de taalbarriere. De Japanse aankoop Tasuda kan maar op twee manieren zeggen wat hij be- doelt: duim omhoog of duim om- laag. Als iemand opeens vraagt waar Tasuda is, wijst een lid van de staf naar het restaurant in de buurt. 'Die zal wel bij het wokgedeelte staan, denk je niet?' Ferrer is ambitieus, maar dat is wat anders dan belcwaam. Als oud-speler van Barcelona en Chelsea denkt Fer rer groot, daar houdt Jordania van. In 2013 moet Vitesse de nieuwe kampi- oen van Nederland zijn. Qua presen- tatie neemt de Span jaard a! een voor- sprong op de nieuwe status van Vitesse. Hij schafte direct na zijn komst de informele perspraatjes af en staat het journaille nu alleen maar te woord achter een tafel, in een zoge- heten Champions League-opstelling, vanachtereen microfoon. Eenbeetje kolderiek is dat wel. De persconferen- ties op het trainingscentrum in Pa- Rolstoeltennisster Esther Vergeer is voor de vijfde keer genomineerd voor de prestigieuze Laureus Sports Award. Dat is een record. De Neder landse is in de race voor de prijs voor 's werelds beste sporter met een han dicap. Dat maakte de organisatie gis- teren bekend. Vergeer, die al meer dan vierhonderd wedstrijden in het profcircuitongeslagen is, won de award al eens in 2002 en 2008 en kreeg ook in 2006 en 2007 een nomi- natie. De awards worden op 7 februa- ri uitgereikt tijdens een gala in Abu Dhabi. Bij de mannen zijn basketbai- ler Kobe Bryant, voetballers Lionel Messi en Andres Iniesta, tennisser Rafael Nadal, bokser Manny Pacquiao en autocoureur Sebastian Vettel ge nomineerd. Bij de vrouwen maken tennissters Kim Clijsters, Serena Williams en Ca roline Wozniacki, atletes Blanka Vlas- ic, Jessica Ennis en skiester Lindsey Vonn kans op de award. Ook worden er tijdens het gala prijzen uitgereikt voor het team, de comeback en door- braak van het jaar. pendal worden namelijk doorgaans maar bezocht door twee of drie regi- onale verslaggevers. Lachspieren Twee dagen Vitesse in Turkije levert een beeld op van morrende spelers, een trainer met grootheidswaanzin en een technisch directeur die het de normaalste zaak vindt dat acht onbe- kende testspelers uit Oost-Europa worden ingevlogen; het maakt van Vitesse een club die op de lachspie ren werkt. En dan wil lenze over twee jaar nog kampioen worden ook in Arnhem. Dat Vitesse misschien een beetje te ambitieus is wil er bij Van Leeuwen niet in. Net zo min als de opmerking dat supporters zich zo langzamer- hand niet meer kunnen identificeren met de het vreemdelingenlegioen op het veld. 'Ja zeg, laten we de suppor ters het beleid laten bepalen,' besluit hij, 'dat schiet lekker op.' O De Amerikaanse international Oguchi Onyewu speelt de rest van het seizoen bij FC Twente. De lands- kampioen huurt hem van AC Milan. Onyewu speelt sinds 2002 in Euro- pa. Hij debuteerde bij FC Metz. Daarna stapte hij over naar La Lou- viere. De Amerikaan kwam ook voor Standard Luik en Newcastle United uit. In 2009 stapte hij over naar AC Milan. Door blessures speelde hij daar niet een competitiewedstrijd. Voordeeerstekeeriserinhet wereldelftal van het jaar niet een speler opgenomen die in de Engelse Premier League uitkomt. Shakira's verkering is uit. De Colombiaanse superster zou nu zijn gevallen voor de charmes van wereldkampioen Gerard Pique. China heeft zo'n goede band met Costa Rica dat ze het land een stadion met 34.000 zitplaatsen cadeau hebben gedaan. Kosten: 75 miljoen euro.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 21