De Kwestie I I i 2 GIF ONDER ROTTERDAM LUXOR BESTE THEATER MaasstadPers ooo Leefbaar Rotterdam grijptdeboerka-uitspraak van deAmsterdamse korpschefaan om vragentestellen aan onze Rotterdamse burgemeester. Nieuws Brand Chemie-Pack handelde in strijd metde vergunning Analyse Hoeveel vrouwen in boerka's lopen is met bekend Met de boerka valt nog veelte scoren, politiek gezien dan. Een verbod zal niets toevoegen Duur geintje 9|e We hebben weer een poppodium! dB- Ernstige grondvervuiling Theaterprijs 2010 Doe de dinidans MaasstadPers Woensdagi2januari20ii Van dc redactie ROTTERDAM Het door brand getroffen che- miebedrijf Chemie-Pack in Moerdijk is in staat van be- schuldiging gesteld omdat het in strijd zou hebben gehan- deld met de vergunning. Dat meldt RTV Rijnmond. Van de brand in Moerdijk die vorige week woensdagmiddag uit- brak, is nog steeds niet bekend wat de oorzaak was. In een loods van Chemie-Pack kon de brand zich razendsnel ver- spreiden. De chemische stof- fen veroorzaakten vlammen van tientallen meters hoog. Pas in de loop van de nacht wisten de 250 brandweerlie- den het vuur onder controle te krijgen. Omwonenden werd gead- viseerd om ramen en deuren gesloten te houden. Bij de mi- lieudienst Rijnmond DCMR regende het klachten. Zeker tachtig mensen hadden tegen donderdagochtend vroeg ge- klaagd over stankoverlast door de brand. De klachten kwa- men onder meer uit Rotter dam, Barendrecht, Rhoon, en Bleiswijk. De bellers klaagden over een lucht van verbrand plastic of een ziekenhuislucht. Tij- dens een ingelastte persconfe- rentie op dinsdagavond werd bewoners geadviseerd met ademhalingsklachten direct naar de dokter te gaan. Ook hulpverleners en journalisten hebben zich gemeld met klachten. De brandweer had tijdens het blussen de tegenwoordig- heid van geest om het vervuil- de water tijdelijk op te vangen in een zogeheten noodbuffer. Het waterschap Brabantse Delta besloot daartoe, omdat het vieze water anders via het riool in een zuiveringsinstal- latie terechtkomt. Waterbe- drijf Evides nam ook maatre- gelen. De waterbekkens in Dordrecht en Rotterdam wor- den tijdelijk uit voorzorg niet gebruikt. In plaats daarvan haalt Evides het water uit de spaarbekkens bij de Bies- bosch. O Niemand weet hoe groot het 'boerka-probleem' eigenlijk is Van de redactie ROTTERDAM Sinds een paar jaar laait zo af en toe de boerka-discussie weer op. Op de een of andere manier raakt de discussie over de gezichtsbedekking ieder- een. En in een open samenle- ving is dat op zich niet vreemd Dus als de Amsterdamse korpschef het in zijn hoofd haalt om op televisie te zeggen dat hij niet van plan is om het boerkaverbod dat later dit jaar wordt ingevoerd, te handha- ven, staat heel Nederland op zijn kop. De kranten openen ermee, televisierubrieken no- digen diverse deskundigen uit en iedereen heeft een mening. Dat korpschef Bernard Welten ook zei dat hij het oplossen van moorden belangrijker vindt dan het in de boeien slaan van gesluierde vrouwen die boodschappen doen, dat lijkt iedereen te zijn vergeten. Ook in Rotterdam valt met de boerka nog vaak wat te sco- ren, in politiek opzicht dan. Leefbaar Rotterdam greep de uitspraak van Welten aan om de Rotterdamse burge meester Ahmed Aboutaleb en wethouder Korrie Louwes van integratie schriftelijke vragen te stellen. De partij wil van de burgemeester weten wat hij van de uitspraken vindt. Of hi j metzijn eigen korpsbeheerder over de uitspraak van Welten heeft gesproken en of hij het eens is met Welten. Verderwil de partij dat Rotterdam luid en duideli jk uitroept dat 'in onze stad het boerkaverbod wel ge- handhaafd wordt'. Het Rotter damse bestuur houdt zich over het algemeen aan de wet en de Rotterdamse politie staat geenszins bekend als een anarchistisch korps dat zich van de wet niets aantrekt. Volledig gesluierde vrouwen, hoe vaak zie je ze nu in Rotterdam? hh/peterhilz Kortom, de kans dat Rotter dam het boerkaverbod niet zal handhaven, is niet zo heel groot. Waar maakt Leefbaar Rotterdam zich eigenlijk druk om, zou je willen zeggen. Wat ook opvalt in Rotter dam is dat er ontzettend wei- nig vrouwen in een boerka rondlopen. Hoeveel? Datweet niemand. Ook landelijk zijn er geen exacte cijfers, slechts gissingen. Wethouder Korrie Louwes beschikt ook niet over cijfers uit Rotterdam. Via haar woordvoerder laat zij weten dat er nooit onderzoek is ge- daan naar het aantal vrouwen met een boerka. Maar ieder een die in Rotterdam woont, weet dat er weliswaar veel ge sluierde vrouwen rondlopen (dat kan ook niet anders met zoveel islamitische bewoners) maar de vrouwen met een vol- ledige gezichtsbedekking zijn op een hand te tellen. En hoe- wel een boerka in een open samenleving niet wenselijk is, kun je je afvragen of daar wer- kelijk een verbod voor nodig is. O Vrouwen die er voor kiezen een boerka te dragen sluiten zich bewust af van de sa menleving. Door het gezicht volledig te bedekken kiezen zij er in principe voor om niet meer mee te doen met de sa menleving. Ze plaatsen zich- zelf buiten de maatschappij en dat is zeer on wenselijk. Vrouwen die voordeze radi- cale gezichtsbedekking kie zen, komen niet aan het werk en zijn afhankelijk van een uitkering. Om je eigen keuzes af te wenteien op de samenleving kan natuurlijk niet. Daarom hebben deze vrouwen ook hun recht op een uitkering verloren. Dat is al jarenlang het regeringsbeleid. Omdat deze vrouwen bewust niet meedoen met de samenle ving, hoef je ze niet tege- moet te komen. Maar wat zal een wettelijk verbod bieden? De vrouwen die nu nog wel buiten komen, boodschap pen doen en hun kinderen naarschoolbrengen, zullen thuisblijven. O In Rotterdam is op dertien plaatsen de bodem ernstig verontreinigd. Het gaat om een aantal plekken waar ge- zondheidsrisico's kunnen ontstaan. Dat meldt RTV Rijnmond. "De gemeente weigertte zeggen om welke plekken het gaat", aldus de regiozender. De dertien loca- ties moeten zo snel mogelijk worden schoongemaakt. De locaties liggen verspreid over Rotterdam en pergeval wordt bekeken hoe hoog de ri- sico's zijn voor de gezondheid. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente en de Milieudienst Rijnmond. Bedrijven en inwo- ners rond de verontreinigde grond zijn inmiddels ingelicht. Naast deze dertien plekken worden tweeduizend andere locaties verder onderzocht. In juli moet duidelijk zijn waar de bodem in Rotterdam nog meer ernstig verontreinigd is, aldus RTV Rijnmond. De Vereniging Vrije Theater- producenten (VVTP) heeft de 'Theater van het jaar' prijs 2010 toegekend aan het nieu- we en oude Luxor Theater. Het is voor het eerst dat deze prijs werd uitgereikt. Het theater dat volgens de ze- ventien leden van de VVTP het achterliggende jaar het beste scoort op een aantal criteria, kreeg de prijs overhandigd. Daarbij staat liefde en passie voor hettheatervak in combi- natie met een hoge mate van professionaliteit centraal. Rob Wiegman, directeur van de Rotterdamse theaters, nam de prijs in ontvangst uit handen van Erwin van Lambaart (voorzitter van de VVTP). An dere genomineerden waren Chasse Theater (Breda), de Goudse Schouwburg (Gouda), de Koninklijke Schouwburg (Den Haag), en de Ooster- poort/Stadsschouwburg in Groningen. Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KBRotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010 - 4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties:totmaandag 15.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl Hoof dredacteur: M.G.3. lochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel manager: B.S.de Vries Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van Wegener Media in samenwerking met Dagblad De Per s. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar. Leerlingen van deHogeschool Rotterdam organiseren een stille disco om geld op te halen voor de CliniClowns in Rotterdam. Meedoen? Kijk op de site. De sloop van het Vlietlandziekenhuis valt twee keer zo duur uit als was begroot. Volgens de gemeente Schiedam komen de kosten nu uit op 2,4 miljoen euro. Op donderdag 20 januari worden de deuren van het ®Heideggerpoppodium in een kelder aan het Grote Kerkplein 70 geopend. Eindelijk weer een poppodium.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 2