Actueel I I Kunnen we nog knallen? Open dag LDSTPWBEKEND ooo MinisterOpsteltenwasalsburgemeesteral wars van hennepkwekers. Hij wil kwekersnu hun koophuisafpakken. tot 60% korting IAGERWMRD Knali Schiedam wil verbod 'Watverstaan wij onder een beheersbare situatie?' Analyse Ivo Opstelten zet Rotterdamse aanpak door 'Als burgervader wilde Opstelten al meer kunnen straffen.' 23januari 2011 dJ- Kandidaten gepresenteerd in Rotterdam 5|e Mmm... poffertjes Op vele moderne en klassieke toonkamermodellen van o.a. New Sity, Banz Bord, Leolux, Montis, Hulsta, Frommholz, Schuitema, Jori, v.Bree ,Rolf Benz, Touche en Pastoe. Uesiqn uestgn ISKVRI Pakt uit! www.skvr.nl/paktuit Rotterdam Centrum MaasstadPers Woensdagi2januari20n Burgemeester Verver van Schiedam heeft iets losge- maakt: veel meer burge- meesterswillen nupraten over een vuurwerkverbod. Van de redactie SCHIEDAM Het begon allemaal met de nieuwjaarsspeech van de Schiedamse burgemeester. We hebben met te weinig tevre- den leren zijn, vond ze. ,,We spreken over een beheersbare situatie, maar laten we wel zijn: het aantal incidenten met Oud en Nieuw is echt nog steeds te hoog." Terwijl iedereen dacht dat hetdit jaarwel meewasgeval- len in Schiedam, kon iedereen direct zijn mening bijstellen toen de burgemeester een kijkje in de eindnota van Oud en Nieuw gaf. In Schiedam be- draagt de schade dit jaar 85.000 euro. Schade aan bij- voorbeeld bushokjes en aan spullen van particulieren is hierbij nognieteensopgeteld. Er ging bovendien een woning in vlammen op, wat waar- schijnlijk ook veroorzaakt is door vuurwerk. De uiteinde- lijke kosten zullen dus ruim boven een ton liggen en dat is zonde, vindt Verver. Die 85.000 euro steekt ze veel lie- ver in de ontwikkeling van haarstad. Daarnaast vraagt de viering van Oud en Nieuw een maan- denlange voorbereiding die ook nog eens het nodige kost. ,,Gemeente, Irado, bureau HALT, politie, brandweer, straatcoaches en jeugdbegelei- ding werken zoals dat heet multidisciplinair met de be- volking aan preventie, goede voorlichting, vraag om mede- werking, communicatie over de gezamenlijke verantwoor- delijkheid, aandachtvoor hot- spots en personen die extra aandacht behoeven. Kunt u zich voorstellen wat een inzet, financiele middelen en capa- citeit dat vraagt? Dat recht- vaardigt de vraag: 'Wat ver- staan wij onder een beheersbare situatie', wat is of wat wordt de norm?", aldus Verver tijdens haar speech Conclusie: hoog tijd om te kijken of er draagvlak bestaat om het afsteken van vuurwerk door particulieren voortaan te verbieden. Maarwatblijkteen paar da- gen later? Ze staat daarin niet alleen. Het Nederlands Ge- nootschapvan Burgemeesters gaat i n de eerstvolgende verga- dering al praten over een alge- heel vuurwerkverbod voor particulieren. Bekeken wordt hoe dat precies vorm kan krij- gen. Dusalsereenbeetjevaart wordt gezet achter de plannen zou het zo maar eens kunnen dat we dit jaar onze laatste vuurpijl de lucht in hebben geschoten. Wie met name ook bli j zul len zijn met een vuurwerkver bod zijn de milieuverenigin- gen. Al jaren vragen zij om maatregelen omdat er door het vuurwerk fijnstof in de lucht blijft hangen, waarop zware metalen meeliften. De eerste twee uur van het nieuwe jaar is de concentratie fijnstofwel 40 keerzo hoogals normaal en aangetoond is dat het inademen ervan ronduit schadelijk is voor de gezond- heid. Dit jaar viel het volgens de DCMRoverigenswel meemet de vervuiling door vuurwerk. Regen wast als het ware de lucht schoon en had dat dit jaar op veel plaatsen in de re- gio gedaan. Tegenstanders zijn er ook. De SP Schiedam heeft in een brief direct al laten weten het verbod een betuttelende maat- regel te vinden die bovendien onuitvoerbaar is. Laten we van Schiedam geen kruising maken tussen kostschool en kazerne, maar laat het een mooie stad zijn voor vrije mensen." O Hennepkwekers raken hun koophuis kwijt Van de redactie ROTTERDAM Als het aan minister Ivo Op stelten (Veiligheid, WD) ligt, raken lieden die hennep kwe- ken in hun huis of bedrijfs- pand hun onroerende zaken direct kwijt. Hij is hierover in gesprek met banken en hypo- theekverstrekkers want Op stelten wil dat deze vergaande maatregel dit jaar nog in gaat. Dat Opstelten geen hoge pet op heeft van alles dat met drugs te maken heeft, bleek al toen hij nog burgemeester in Rotterdam was. Hij verklaarde nog net niet de oorlog aan ver- dovende middelen, maar veel scheelde het niet. Onder zijn bewind werd alles ingezet om Rotterdam te ontdoen van hennepkwekers. Opstelten was er toen al van overtuigd dat het kweken van hennep al- lang geen onschuldige bezig- heid meer was van bijstand- moeders met 'een tuintje op zplder'. Al jaren gaat het om zware criminelen die niet te- rugdeinzen voor geweld, vaak met dodelijke afloop. Dat hennep nog steeds softdrugs wordt genoemd, is vreemd want de handel in hennep is alles behalve soft. Als burge meester van Rotterdam wilde Opstelten korte metten ma ken met hennepkwekers. Honderden panden kregen bezoek van politie, stadstoe- zichters, Roteb en corporaties. Met speciale helicopters kan de opsporingsdienst warmte meten. De helicopters zie je dikwijls boven de stad, op zoek naar verdachte wonin- gen. Ontruimde woningen krijgen nog steeds een brand- merk. In Rotterdam is dat in de vorm van een groot bord of grote poster met de tekst: 'Weer een opgerold', verwij- zend naar de kwekerij. Huur- ders worden door de woning- corporaties direct uit huis gezet, het energiebedrijf on- derzoekt of de kweker heeft geknoeid met de meters. De kweker draait vervolgens zelf op voor de achterstallige reke- Een verdacht pand aan de Waalhaven krijgtonver- wachts be zoek van de politie. ROB KAMMINGA ningen. Verder kijken specia- listen naar de buizen in de kwekerij. Daaraan kunnen zij zien hoeveel maal de kweker heeft geoogst en hoeveel geld de hennepkweker inmiddels heeft verdiend aan het 'tuin tje'. En dan komt de belasting- dienst; want inkomen is inko- men ook als dat illegaal verkregen is. En over inkomen betaal je belasting, dus is het wachten op die ene blauwe envelop. De kosten die de Ro teb maakt voor het ruimen van een henneptuin, zijn ook voor rekening van de kweker. Kort- om: de kweker wordt hard ge- pakt, maar alleen in zijn por- temonnee. Als burgemeester nam Opstelten daar geen ge- noegen mee, hij wilde meer. Als minister lijkt hij dat nu te krijgen. O De provinciale verkiezingen staan voordedeuren partijen presenteren hun kandidaten- lijsten. Maandagavond pre- senteert Geert Wilders zijn kandidaten voor Zuid-Hoi- land. De PVV-kopman koos voor een restaurant in Rotter dam om zijn lijst bekend te maken. Wie de PVV-er ook op zijn lijst zet, hij weet in ieder geval een dingzeker: hij moet zorgen dat zijn kandidaten een brandschoon verleden hebben want gewroet zal er zeker worden. En malafide lui kan hij zich niet meer veroorloven. De 24-jarige Vicky Maeijer wordt de lijsttrekker van de PW voorde Provinciale Sta- tenverkiezingen in Zuid-Hol- land. Volgens Geert Wilders is Maeijer een gedreven talent. Ze is jurist voor de Kamerfrac- tie en de PW-delegatie in Brussel en stond 3ie op de kan- didatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. Wethouder Karakus opent dinsdag de nieuwe locatie van poffertjeskraam Seth. De laatste kraam van Rotter dam blijft dus behouden voor het centrum van de stad. Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel, Tel. 010-4507466 Fax 010-4588992, info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl Beeldend Dans Fotografie Media Muziek Schrijven Theater Aert van Nesstraat 45 Nieuwe locatie!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 3