SP-fractie wil af van externe bureaus Actueel 'Aboutaleb in spagaaf ZWAARDER STRAFFEN? BETAALJE BOETE NIET ooo Werk Verplicht aan de slag Politiek Groenlinks wil andere voorzitter ®)J Havenziekenhuis Teamleider Hotelmatige Dienstverlening Medewerker MID (Instrumentatietechnicus) 60 WOONSPECIAALZAKEN Pastors wil onderzoek Parkeereliende Teamleider Hotelmatige Dienstverlening Medewerker MID (Instrumentatietechnicus) oVvVT MaasstadPers Woensdagi2januari 2011 Leefbaar Rotterdam wil een onderzoek uit laten voeren naar het effect van zwaarder straffen. Aanleiding voor dit onderzoek is volgens Leef baar het gegeven dat ver- schillende professionals in het vakgebied zouden bewe- ren dat strenger straffen niet helpt. Leefbaar is het daar niet mee eens en vindt dat maar'moeilijkte bevatten'. De experts onderbouwen niets, aldus Marco Pastors in een brief naar de Raad voor de Rechtspraak. Rotterdammers die het er lekker van hebben genomen tijdens de parkeermetersto- ring, hoeven niette vrezen voor een naheffing. Die be- lofte deed wethouder Baljeu. De kwestie werd aan de orde gesteld door PvdA-raadsiid Leo Bruijn, die zich ergert aan de onduidelijkheid voor par- keerders. Rotterdam had een week last van defecte par- keerautomaten. Automobi- listen die wel een bon k re- gen, moeten bezwaaraante- kenen. Van de redactie ROTTERDAM De Rotterdamse SP-fractie wil dat de sociale dienst zo snel mogelijk alle contracten af- bouwt met externe re-integra- tiebureaus. "De effectiviteit van dat soort bureaus is zeer twijfelachtig en daarnaast pe- perduur", zegt gemeente- raadslid Josine Strormann. "Tegelijkertijd dreigen hon- derden ambtenaren bij SoZa- We hun baan te verl iezen door de bezuinigingen en dat is te gek voor woorden" zegt Stror mann. "De dienstverlening aan SoZaWe-klanten zai er daardoor slechter op worden, en tevens is het zeer de vraag of er mensen aan duurzaam werk geholpen worden. Een voorbeeld noemtdeSP de zogenaamde Full Engage ment pilot in de Tarwewijk. Een re-integratiebureau moet daar vijfhonderd bijstandsge- rechtigden begeleiden naar vrijwilligerswerk of een baan, die vaak tijdelijk van aard is. Dat kost de gemeente aan uit- voeringskosten 8,5 miljoen euro in een jaar, zo'n 17.000 euro per deelnemer. "Wethouder Schrijer ver- koopt het Full Engagement project onder het motto 'alle Rotterdamse wi j ken werkloos- heidsvrij'. De SP vreest dat dat in de praktijk zal betekenen dat mensen niet zozeer aan het werk gaan maar verplicht vrij willigerswerk gaan doen, op straffe van een korting of ver- lies van de uitkering. "Schrijer heeft Full Engagement niet zelf bedacht. Het is een Ameri- kaans idee. De uitvinder, Jason Turner, kwam bij zijn evalua- tie overigens zelf tot de con- dusie dat veertig procent van de mensen in de bijstand 'per manent unengageable' zijn met deze methode. Schrijer verkoopt knollen voor citroe- nen aan Rotterdamse werklo- zen." Schrijnend vindt de SP de voorgenomen afschaffing van de zogenaamde BOK-ver- goeding (Bonus Onbenutte Kwaliteiten) waarvoor men- sen met een bijstanduitkering die vrijwilligerswerk doen nu in aanmerking kunnen ko- men. Strormann: "Aan de ene kant wil Schrijer straffen uit kunnen delen als bijstandsge- rechtigden weigeren vrijwilli gerswerk te doen. Aan de an- dere kant schaft hij het enige voordeeltje af dat mensen daar in hun portemonnee bij kun nen hebben." O In de raad is de burgemeester voorzitter en hoofd van het college, hh/jan degroen Van de redactie ROTTERDAM GroenLinks wil dat de ge- meenteraad van Rotterdam een Onafhankelijke voorzitter krijgt. De oppositiepartij wil breken met de traditie dat de burgemeester automatisch de vergaderingen voorzit. Hij ver- wijst naar het parlement, waar de voorzitter ministers kan aansporen en niet loyaal hoeft tezijn aan het kabinet. Groen Links is ontevreden over de rol van de burgemeester als voor zitter, maar benadrukt dat het voorstel geen persoonlijke aanval is op burgemeester Aboutaleb. Volgens Bonte zit de burgemeester in een onmo- gelijke spagaat als voorzitter van het stadsbestuur en tege- lijk als voorzitter van de ge- meenteraad, die het stadsbe stuur juist moet controleren. Volgens Bonte heeft de bur gemeester vaak de neiging om voorstellen van het college on- geschonden door de raad te loodsen. 'Tijdens de laatste raadsvergadering schorste de burgemeester zonder overleg de vergadering een half uur. Dat deed hij om de PvdA de kans te geven thuis een ziek raadslid op te halen om een collegevoorstel aan een meer- derheid te helpen. Dat hoort een onafhankelijke voorzitter niette doen.' O ROTTERDAM Het Havenziekenhuis en Instituut voor Tropische Ziekten B.V. is een thuishaven voor wereldburgers, Rotterdammers, zeelieden en binnenschippers. Het is een klein en toegankelijk algemeen ziekenhuis. Het Havenziekenhuis biedt goede medische zorg met persoonlijke aandacht in een gastvrije omgeving. Patienten kunnen bij ons snel terecht voor onderzoek en behandeling bij hun vertrouwde medisch specialist. Al sinds de oprichting in 1927 is het Havenziekenhuis marktleider op het gebied van Tropengeneeskunde en Reizigersziekten. Een andere bijzondere specialisatie van het Havenziekenhuis is de Ouderengeneeskunde; de specifieke zorg voor de ouder wordende mens door diverse disciplines. Het Havenziekenhuis is een zelfstandige dochter van het Erasmus MC en heeft daardoor een directe lijn met de medisch specialisten van dit universitair medisch centrum. Onze kernwaarden zijn: Betrokken Betrouwbaar, Toegankelijk Samen. Het Facilitair Bedrijf van het Havenziekenhuis is op zoek naar: - een enthousiaste en gastvrije professional voor de vacature Voor informatie: de heer R.A. van der Pluijm, Hoofd Facilitair Bedrijf, telefoonnummer: 010-4043620. - een energieke medisch elektronicus (of basis elektronicus) voor de vacature Voor informatie: de heer J. Huisman, Hoofd Bedrijfsondersteuning en techniek, telefoonnummer: 010-4043553. Bezoek onze website www.havenziekenhuis.nl voor de volledige vacatures. POSTADRES BEZOEKADRES TELEFOON FAX Postbus 70031 Hoofdgebouw 010-404 33 00 3000 LN Rotterdam Haringvliet 2 010 - 412 15 17 Havenziekenhuis en Instituut voor Tropische Ziekten B.V. is een dochteronderneming van EraSRlUS MC WINTER Shopping Center alexandriumwoonmall.nl Alexandrium Woonmall in Rotterdam is goed bereikbaar via de A20 afslag 16 Pr. Alexander/Capelle a/d IJssel en met het OV trein metro station Pr. Alexander.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 4