Oud Nieuws OOO Hulshoff kwakernaat 'Opawasfel tegenhet huwelijkvan mijnouders.' ooo Rotterdam Alexandrium III 4000m2 U zoekt een kwaliteitsbed? En wilt ook kunnen vergelijken? Blaaksedijk Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto s zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. www.hulshoffwonen.nl Amsterdam: ArenA Den Haag: Spui Leiderdorp: W000N Rotterdam: Alexandrium Topkwaliteii voor kleine prijsjes: Toonkamercollecties van Leolux Gelderland De Sede Musterring Auping Verardo Molinari www.slaapboulevard-kwakernaat.nl kwaliteits slaapkamers Slaapboulevard Kwakernaat heeft op 4000m2 de bekende slaapkamer- kwaliteitsmerken onder een dak. Zo kunt u niet alleen het ligcomfort van o.a. Auping, Pullman, Carpe Diem, Vi-Spring en Tempur met elkaar vergelijken, maar ook bijpassende kastenwanden, textiel en kussens uitzoeken. En vanzelfsprekend met de bijbehorende kwaliteitsservice. [Industrieterrein Heinenoord] SLAAPBOULEVARD MaasstadPers Woensdagi2januari20n r leven, lachen' tweede wereldoorlog. Tien jaarwasik. Mijn vader werk- te net als zijn vader in een banketbakkerij. Net voor zichzelf begonnen in de Kipstraat, zagen wij in 1940 de eerste bommen vallen. Vluchten voor je leven moest je, wantze vielen in je achtertuin. Ik hoor het me moeder nog zo zeggen: maar dat pik ik niet Vanwege haarbereidheid om 'de moffen' in haareen- tje te li jf te gaan, maar vooral vanwege de werkloze situa- tie en het geringe woonaan- bod, verliet het Rotterdamse gezin de gehavende stad. Via een familielid kwamen zij in contact met een boer uit Gouda, die aan de Reeuwijk- sche Plassen een stukje grond bezat. 'Die boer was Een foto uit het familie-album, van begin 20e eeuw. ook timmerman, repareer- de en verhuurde bootjes aan vissers. Met een beetje aandringen kregen wij langs de Platteweg zijn tweede huisje toegewezen. Dat was, weet je wel, zo'n houten kampeerhuisje. En nu ga ik je wat leuks vertel- len!' Terwijl stiekem tijdens hetgesprekeen kleine dele gate zorghuisbewoners heeft zitten meeluisteren, zet iedereen zich schrap voor een volgende salvo la- chuitbarstingen. De no- toire verhalenverteller, zich uitermate bewust van het omringende publiek, vuurt daarom met nog meer en- thousiasme de volgende grap af: 'Wat doet die pa van mij? Die moest voor zijn werkvroegdedeur uit. Had ie ineens zin in een grap. Zette hij, terwijl wij binnen nog vredig liggen te slapen, tafeltjes, stoeltjes en parasols buiten! Die morgen kwamen een hoop vissers naar de Plassen. Eerst langs de boer, een bootje huren en vervolgens langs het 'lok- kertje' van mi jn vader hahaha, ons huisje. Zie je het al gebeu- ren?', bouwt Hageraats de spanning op. 'Zij wisten na- tuurlijk niet beter dan te zeg gen: he verrek, een uitstalling. Namen plaats onder de para sols en riepen dan: HALLO, hoe is't met de bediening?' Jacobus verteltgierend hoe vanachter de gesloten houten deuren zijn nietsvermoeden- de moeder zich helemaal het leplazerus schrikt, het huis uit stormt en het uitkeelt: 'Opge- sodemieterd stelletje... Hier wordt er gewoond! Dat deed mijn vader dan altijd, wat een humor.' Zovalt de appel niet ver van de boom. Inmiddels is ook Tommie aangeschoven, de oudste zoon van Jacobus, in- derdaad vernoemd naar zijn grootvader Thomas. Bij zijn vader op bezoek geeft ook hij blijk van bijzonder lachwek- kende momenten gedeeld met zijn vader. Sjaak Hageraats werkte zijn hele leven. Volgde in zijn va- ders voetsporen, maar klom al gauw naar de top van de lad der in menig winkelketen. In de drankenhandel werd hij 'Ouwe' genoemd en was hij een begrip. Vooral tijdens zijn periode bij FT (Flip Tiggele) Drankenservice, waar Hage raats op een bepaald moment leiding gaf aan 3 5 winkels. Al deze inspanningen over de jaren heen, waaronder de vijf jaar lange zorg van zijn door kanker gevelde vrouw, heeft ook z'n tol geeist. Je zou het niet zeggen, maar achter alle grappen en grollen gaat een hartinfarct schuil die Sjaak van de zomer bijna fataal werd. 'Het was 9 juni, op de dag van de verkiezingen', ver- telt de nu rustig overdenkende Sjaak. 'Ik had net mijn stem uitgebracht, ging wat eten en voelde mij plots niet goed. Nee nee nee, aan mijn keuze kon het niet liggen, ik stem al tijd oerlinks.', gaat er snel nog een grap overheen. 'Maar goed, lag even later wel recht gestrekt op de grond en moest ik worden gereanimeerd.' Geluk! Jacobus (Sjaakie) Franciscus Maria Hageraats telt zijn zegeningen en blijft lachen. Zo lijkt het gezegde hierzeertoepasselijk: een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd. O Boonsweg 7 - 3274 LH Blaaksedijk (Industrieterrein Fleinenoord] - Tel. 0186 - 60 13 55. Vanaf de Heinenoordtunnel nog slechts 5 minuten. www.slaapboulevard-kwakernaat.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 9