De nationale ombudsman gaatonderzoeken hoe de Rotterdamse politie te werk gaat bij het preventief fouilleren. AANKLACHTVAN TAFEL WATT SOAP GAAT VERDER MaasstadPers De Kwestie Woensdag,9ianu,ri2o,, Actueel Interview De politie mag niet selecteren op grond van huidskleur Beenhakker houdt de eer aan zichzelf en vertrekt zelf 'Voor je het weet raakt fouilleren de lichamelijke integriteit' Veldonderzoek naar gedrag politie Tridee wil geen schadedaim meer Rotterdam debet aan faillissement HC Twee uur wachten voor rijbewijs He Steeds meer betaald parkeren He Oeverloze discussie MaasstadPers W Van de redactie 'Weloverwogen omgaan met zo'n extreem zwaar middel' ROTTERDAM Leo Beenhakker noemt de ma- nier waarop de directie van Feyenoord met hem om is ge- gaan respectloos. "Ik voel me als een klein kind dat aan het einde van het jaar, als zijn vrienden al op vakantie mo- gen, van het schoolhoofd te horen krijgt dat het niet over is", zei de Feyenoord legende dinsdagtijdenseen persconfe- rentie over zijn vertrek. Been- hakkers contract' loopt op 1 februari af en hij herinnerde zijn mede-directieleden al in november aan die datum. "Ik heb toen gezegd dat we toch eens een keer moesten praten over mijn contract. Ervan uit- gaand dat een verlenging niet voor problemen zou zorgen. Ik kreeg te horen dat dat be- sluit alleen en uitsluitend ge- nomen kon worden door de Raad van Commissarissen van Feyenoord. Daarna heb ik lange tijd niets meergehoord. Tot in Oman de verhalen in de media weer aanleiding gaven. Het AD schreef toen dat ik me kon voorbereiden op een slechtweer-gesprek. Ik heb toen met Eric (Gudde, alge- meen directeur, red.) gebeld en op het vliegveld van Oman hebben we elkaar gesproken. Maar daar werd ik niet wijzer van. Gisteren hoorde ik dat mijn directie-collega's dit weekend met elkaar hebben afgesproken om de Raad van Commissarissen te adviseren mijn contract niet te verlen- gen", aldus een zichtbaar aan- geslagen Beenhakker. Detech- nisch directeurvan Feyenoord zei dat hij ondertussen, na al- les wat hij voor Feyenoord be- tekend heeft, het recht heeft verdiend om eerlijk behan- deld te worden. En dat is aller- minst gebeurd door Gudde en de rest van de directie. "Daar- om houd ik de eer aan mezelf en leg ik per direct mijn functie neer." Beenhakker heeft er, zo gezegd, een 'klote-gevoel' bij. "Ik had liever gehad dat de dis- cussie over mij was gegaan over de inhoud, over mijn werk en mijn functioneren. O Van de redactie ROTTERDAM Nee, in Rotterdam is er geen sprake van een concrete aan leiding om het preventief fouilleren onder de loep te ne- men, zegt AnneMiekeZwane- veld. De Rotterdamse om budsman heeft, sinds haar aantreden in maart vorig jaar, geen klachten gehad van bur gers die zich onwelgevallig behandeld hebben gevoeld. En naar haar weten is er sinds het bestaan van het preventief fouilleren ook geen klacht binnen gekomen maar zeker weten doet ze het niet. Toch doet de ombudsman mee met een landelijk onderzoek naar het preventief fouilleren. Ook de Amsterdamse ombudsman kan zich wel vinden in het on derzoek. Met het onderzoek willen de ombudsmannen duidelijk krijgen 'hoe de politie de men- sen selecteert zonder te discri- mineren bij het fouilleren en welke instructies de politie krijgt van de officier van justi- tie', zo zegt de nationale om budsman. Haarlem (vanwege Schiphol) en Culemborg (vanwege de problematiek in sommige delen van de ge- meente) doen mee. Zwaneveld vindt een on derzoek nodig om alle schijn van discriminatie uit te slui- ten. „In onze stad is het gros van de burgers wel te porren voor preventief fouilleren. Onder het mom van 'ik heb toch niets te verbergen' maar het preventief fouilleren van mensen is een zwaar middel waar doordacht en welover wogen mee om moet worden gegaan. De grens tussen hand- having en het schenden van de lichamelijke integriteit, is bij het preventief fouilleren erg De eerste keer dat in Rotterdam preventief gefouilleerd werd was in 2002. peter hilz/hh dun. Daarom vind ik het be- langrijk dat het nu wordt on- derzocht", zegt Zwaneveld. In Rotterdam is het aan de burgemeester om gebieden aan te wijzen waar de politie tijdelijk mag fouilleren. Een verdenking of concrete aanlei- ding hoeft de politie niet te hebben. Het simpele feit dat een gebied (vaak zijn dat de uitgaansgebieden of plekken waar hooligans zich mogelijk verzamelen voor of na een wedstrijd) als onveilig wordt aangewezen, mag iedereen aangehouden en gefouilleerd worden. De burgemeester moet een dergelijk 'gebied' wel ver van te voren aanwijzen en het moet voor iedereen duidelijkzijn datzij daar zon der pardon tegen 'een muur' gezet kunnen worden. De eer ste keer dat in Nederland pre ventief gefouilleerd mocht worden (afgezien van de luchthaven) was in 2002. On der het bewind van burge meester Opstelten werd Delfs- haven wereldberoemd in Nederland. O Wie binnenkort in het hoist van de nacht mensen met een blocknote zietstaat op de's Gravendijkwal, hoeft zich niet af te vragen wat die mensen daar voor vaags doen. Hoogstwaarschijnlijk zijn het onderzoekers van de Rotterdamse ombudsman die bij houden welke mensen de politie eruit pikt om te fouilleren. Het veldonder zoek, zo zegt de Rotterdamse ombudsman, moet ook echt zo gezien worden. Mede- werkers die turfen. Burgers die klachten (of complimen- ten) hebben over het politie- optreden, kunnen terechtop de site van zowel de lokale ombudsman (info@om- budsman.rotterdam.nl) of op de site van de landelijke om budsman (denationaleom- budsman.nl). Het onderzoek duurt zeker tot en metdezo- mervakantie en zal in Sep tember worden afgerond. De resultaten worden aangebo- den aan de burgemeesters en de verantwoordelijke minis ters. O De eigenaren van het evene- mentbureau Tridee (u weet wel, het bureau dat het strandfeest Sunset Grooves in Hoek van Holland organi- seerde) trekken hun schade daim tegen de gemeente Rotterdam in. Ze stoppen trou wens ook met het eve- nementenbureau. Een van de drie eigenaren wil nog wel een nieuw evenemen- tenbureau beginnen. De ei genaren van Tridee zeggen nog wel achter hun aanklacht te staan maar willen geen geld en energie meer steken in rechtzaken. De eigenaren zeg gen datdefataleafloop van het strandfeest in Hoek van Holland te voorkomen was ge- weest als de Rotterdamse po litie haar werk gedaan had. Zij hadden, zo zeggen de eigena ren, de politie ruim van te vo ren gemeld dat er dreiging van geweld was. De politie ver- zuimde vervolgens haar taken. De gemeente Rotterdam is mede debet aan het faillisse ment van poppodium WATT. Dat blijkt uit een kritisch rap port dat de Rotterdamse Re- kenkamer publiceerde. De ge meente Rotterdam bleef te lang geld steken in een ver- pauperd pand, dat overigens door de isolatieproblemen ook niet meer geschikt was voor concerten. WATT ging in juni vorigjaarfailliet. Doordat het stadsbestuur maar geld bleef steken in het poppodium, ont- stond bij de betrokken partijen het idee dat de gemeente wel zou bijspringen mochten zich financiele problemen voor- doen. Volgens het rapport van de Rekenkamer had WATT in 2008 al zoveel financiele pro blemen dat het poppodium toen eigenlijk al geen toe- komst meer had. De WATT cu rator dient binnenkort zo goed als zeker een schadedaim in bij de gemeente. Bezorgklachten: Telefoon: 0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkany en K. Moerman Telefoon:010-4699527 redactie@maasstad.nl HoofdredacteunM.GJ.Jochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel manager: B.S. de Vries Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van Wegener Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar. De wachttijden bij de Stadswinkel aan de Coolsingel zijn de fractie van Leefbaar Rotterdam een doom in het oog. Wachttij den van wel twee uur komen voor. Het betaald parkeren wordt in steeds meer wijken inge- voerd. Lombardijen is de volgende deelgemeente op de lijst.Perl maartmagjejechiptevoorschijnhalen. Eindelijk een beslissing. Minister Schultz van Haegen ®wil eind dit jaar bepalen waar de nieuwe westelijke oeververbinding komt voor de Rotterdamse haven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 2