Crime o Wat houdt de politie bezig? In Rotterdam bepalenwevanafnuzelfwaardepolitie wordt ingezet. Eengoedezaakofhellendvlak? GEEN GELD MAAR BROOD TREIN DOOR ROOD SEIN Nieuwjaars-verrassing! ;erk!puf Discussie Mogen burgers bepalen wat de politie doet? Krijgen de hardste schreeuwers het voor het zeggen?' OOO 3 MISDAADJOURNAAL Overvallers nemen genoegen met broodjes dfc Mama is even weg.... Onderzoek treinongeluk Kinderporno in oude handen JU*5,- 1004,- LAGERWAARD LAGERWAARD MaasstadPers Woensdagig januari 2011 mt1 We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek verhalen, maarcij- fersvan hetechte boevenwerk. Je moet als vrachtwagen- chauffeuraan honderddui- zend regels en wetten vol- doen. En zo af en toe contro- leert de politie 00k of alle chauffeurs zich netjes aan al die regels houden. De afgelopen week werd een controle op zwaar vervoer uitgevoerd en konden maar liefst veertig bekeuringen worden uitgeschreven. De politie stond opgesteld op de Botlekweg tussen zeven uur's morgens en drie uur's middags. In die tijd konden 35 combinaties worden gecon- troleerd. Vijf Poolse chauffeurs bleken de arbeidstijdenwette hebben overtreden. Drie chauffeurs hadden in een peri- ode van 24 uur niet de ver- plichte negen uur rust gehad en moesten ter plaatse 6.016,- euro boete betalen. Daarnaast werden boetes uitgeschreven voor overschrij- ding van de hoogte, lengte, fraude en het verlopen van de keuring van de tachograaf. Al met al een lucratief dagje. Geen week zonder overval, lijkt het wel. Deze week werd aan de Wouwerlaan weer eens een snackbar overvallen. Zondagavond rond acht uur kwam een man de zaak bin- nengelopen die het personeel met een vuurwapen bedreig- de. De overvaller deed een greep uit de kassa en ging er met een onbekend geldbedrag vandoor. Gelukkig raakte nie- mand gewond en kon in de di- recte omgeving een onderzoek worden ingesteld naar de ver- dachte. Later op de avond hield de politie op de Baanweg twee Rotterdammers van 42 en 24 jaaraan. Het vermoeden be- staat dat deze mannen betrok- ken zijn geweest bij de over val, maar dit wordt nog onder- zocht. Drie jongeren van 17,20 en 23jaaruit Rotterdam zijn zon dagavond aangehouden om- dat ze verdacht worden van het stelen van kentekenpla- ten. Surveillerende agenten zagen rond half tien een auto metgedoofde lichten rijden op de Gordelweg. Reden voor de politie hier eens achter aan te gaan. Bij navraag bleekdatde kentekenplaten niet bij de bewuste auto hoorden. Toen de politie de be- stuurdereen stopteken gaf ging hij er als een haas van- door richting Kleinpolder- plein. Op de A20 richting Gouda werden snelheden gemeten van 190 kilometer peruur.Tochtrokde politie uiteindelijk aan het langste eind en konden alle drie de inzittenden worden aange houden. En dan was er 00k nog een schietpartij aan de Zwaans- hals. Een 2g-jarige Rotter- dammer raakte hierbij in de nacht van zaterdag op zon- dag gewond aan zijn been. Getuigen hebben na de schietpartij een donkere auto weg zien rijden. Maar meer is hier op dit moment nog niet over bekend. Daar- om wordt iedereen die meent 00k iets gezien te hebben, verzocht contact op te nemen met de politie via nummer 0900-8844. Ano- niem informatie doorgeven kan 00k, via 0800-7000. Veel meer helderheid is er over een zaak van huiselij geweld in de Hendrick Sorch- straat. Een 32-jarige Rotter- dammer sloeg hier zijn ex- vrouw een gebroken kaak. Datwasgebeurd na een woordenwisseling die de twee hadden gehad. De vrouw was door haar ex op de grond geduwd, viel, waarna hij haar in haarge- zicht had geschopt De vrouw moest in het ziekenhuis worden geope- reerd aan haar kaak en is in- middelsweerthuis. De man bleek bij zijn aan- houdingnogeen proeftijdte hebben voor huiselijk ge weld met als dwang een maand gevangenisstraf. Hardleers typje dus. O Burger krijgt meer invloed op politie Politiemensen controleren bij het zebrapad in IJsselmonde. rob kamminga Van de redactie ROTTERDAM Het is een veel gehoord verwijt van ontevreden burgers: 'de politie doet niet genoeg en is er niet als je ze nodig hebt'. Een verwijt dat door politici de laatste jaren zeer serieus wordt genomen. Immers, wie de on tevreden burger voor zich kan winnen, haalt electorale winst. Een zucht van verlichting moet dan 00k onder de be- stuurders van de Partij van de Arbeid hebben geklonken toen burgemeester Ahmed Aboutaleb aankondigde dat Rotterdammers vanaf dit jaar mogen meebepalen waar de politie ingezet moet worden. Dit PvdA-initiatief zorgt er- voor dat bewoners in hun ei- gen buurt een top drie van ur- gente zaken of ergernissen mogen samenstellenDe poli tie zal dan prioriteit geven aan deze ergenissen van de kla- gers. Aboutaleb gaf aan dat de top drie van ergenissen na- tuurlijk per wijk kan verschil- len. In het centmm van de stad zullen Rotterdammers andere problemen ervaren dan in de buitenwijken. Voormalig PvdA-lijsttrekker Peter van Heemst is in ieder geval in zijn nopjes: "Ik ben blij dat de suc- cesvolle proef van vorig jaar nu wordt doorgezet want dit betekent meer inspraak voor bewoners en dat is een goede zaak. De PvdA pleit hier al ja ren voor. Op deze manier voe- len Rotterdammers zich veel meer betrokken. Niet alleen bij hun eigen buurt, maar de afstand tussen politie en be- woner wordt zo 00k veel klei- ner." MaasstadPers vraagt zich af of dat 00k daadwerkelijk zo is? Leidt het samenstellen van een top drie van ergernissen niet tot het verwaarlozen van andere problemen? Welke mensen bepalen in een wijk precies de ergernissen want het kan niet zo zijn dat alle mensen in een buurt zich aan het zelfde probleem ergeren. Hangjongeren bijvoorbeeld. Een doom in het oog voor de een terwijl de anderzich totaal niet bedreigd voelt door het eeuwenoude fenomeen 'hang- jongeren'. Mensen die zich snel onveilig voelen zullen eerder met hun topdrie-lijstjes naar de politie gaan. Kortom: bepalen de hardste schreeu wers straks het straatbeeld? O Praat mee: www.maasstadpers.nl of mail naar redactie@maassstad.nl Het overvallenteam van de politie Rotterdam-Rijnmond onderzoekt de overval op een bakkerij aan de Dirk de Derdelaan in Vlaardingen. Vier mannen drongen rond half vijf's ochtends de zaak binnen via de achterzijde. Ze bedreigden daar het aanwe- zige personeel met een vuur wapen en eisten geld. Toen de medewerkers verklaar- den geen geld te hebben, gingen de overvallers ervan- door. Zonder geld, maar met broodjes. Er raakte niemand gewond. De politie komtgraag in contact met getuigen van de overval. De verdachten zijn vier getinte mannen. Ze droe- gen allemaal een zwartejas met capuchon en zwarte handschoenen. Een overvaller droeg een zwart/witte zak- doek voor zijn gezicht en twee van de verdachten droegen een zwarte bivakmuts. Bel 0900-8844. De politie heeft een 22-jarige Rotterdamse aangehou- den omdat ze haar baby alleen in huis had gelaten. Er brak brand uit, het kind werd nog maar net gered. De botsing tussen twee goe- derentreinen in Barendrecht in September 2009 is veroor- zaakt doordat een van de trei- nen door een rood sein is gere- den. Waarschijnlijk is de ma chinist onwel geworden. Dat condudeert de Onderzoeks- raad voor Veiligheid, onder voorzitterschap van Pietervan Vollenhoven, vandaag na on derzoek. De twee goederentreinen botsten frontaal op elkaar. Door het ongeval kwam de machinist die onwel werd, om het leven. Een passagierstrein die kwam aanrijden, raakte een brokstuk op het spoor, maar de machi nist kon voorkomen dat zijn trein op de andere knalde. Het opruimen van de brokstukken duurde dagen. Daarbij werden twee Leopardtanks van het le- ger ingezet. Hetgoederenver- voer over het spoor was dagen gestremd. De politie heeft eind vorig jaar een 60-jarige Rotterdam- mer aangehouden die ervan wordt verdacht kinder porno te hebben verzameld, zo meldt het OM. Lagerwaard Design heeft een bijzondere nieuwjaars-verrassing. In januari staat het gloednieuwe huismerk centraal en betaalt u voor de 'eigen' tafel, eetkamerstoelen, fauteuils en banken geen BTW dus 19% kortingl Het eigentijdse model 'Kim' is een van de voorbeelden van de nieuwe LACERWAARD.NL lijn. In stof 'bezif u deze schitterende 3-zitsbank al voor: Uesiqn Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. Ussel, Tel. 010-4507466 eSigfl Fax 010-4588992, info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 3