DeOndernemer O ooo The King's Speech slotfim op het filmfestival Winkels Hoogvliet veiliger door hardere aanpak De tijd van droog brood eten heeft hij achterde rug. Nu is Jacques Tange een succesvol en creatief ondernemer. EROTIEK MET KNIPOOG AIRPORT TELT WEER MEE FOTO'S VAN DE WERELD Cultuur Veiligheid Galerie Een kunstenaar moet ook ondernemer zijn Ikheb jarenlang gewerkt aan mijn eigen, herkenbare stijL 9|e Alles in het Chinees Kunst Niet Netjes, wel spannend Stijgende lijn voor Rotterdam Airport Kunst en Cultuur Plastic tasjes verdwijnen sje Ook huurder milieu vriendelijk MaasstadPers Woensdagigjanuari20ii Van de redactie ROTTERDAM The King's Speech, zondag be- kroond met een Golden Glo be voor Beste Acteur (Colin Firth) en goede kanshebber op BAFTA's en Oscars, besluit zaterdagavond 5 februari het 40e International Film Festi val Rotterdam. De eenmalige festivalvertoning als slotfilm in de Grote Zaal van de Doe- len wordt voorafgegaan door de bekendmaking van twee door het festivalpubliek be- paalde prijzen: de UPC Au dience Award voor de beste film en de Dioraphte Award voor de beste door het Hubert Bals Fonds ondersteunde film. Het door Tom Hooper ge- regisseerde The King's Speech geeft een intiem inkijkje in de Britse koninklijke familie aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog. De hoofdrol- len in de film worden vertolkt door een sterrencast van on- der meer Colin Firth, Helena Bonham Carrter, Geoffrey Rush, Jennifer Ehle, Derek Ja- cobi, Michael Gambon en Guy Pearce. The King's Speech is het waargebeurde verhaal over Koning George VI, dieomzijn stotterproblemen te overwin- nen les kreeg van logopedist Lionel Logue. The King's Speech wordt na het festival op 17 februari in de Nederlandse bioscopen uitgebracht door Paradiso Filmed Entertainment. Het programma van het 40e International Film Festi val Rotterdam verschi jnt don- derdag 20 januari 2011 als bijlage bij de Volkskrant en tegelijkertijd online op www. filmfestivalrotterdam.com. De online kaartverkoop start op dezelfde dag. O Sex sells: niet nette kunst met 'n knipoog Van de redactie ROTTERDAM Hoogvliet kijkt naareigen zeg- gen terug op 2010 als een bij- zonder jaar op het gebied van veiligheid in de grote winkel- centra. Die zijn namelijk aan- toonbaar veiliger geworden. Zowel Oude Wal, Wilhelm Tell als winkelcentrum Hoog vliet hebben van het Hoofd- bedrijfschapDetailhandeleen zogeheten HBD-ster ontvan- gen. Om het keurmerk Veilig Ondernemen te verdienen, moet een winkelcentrum vol- doen aan een aantal eisen. De getroffen veiligheidsmaatre- gelen moeten optimaal zijn. Ook de inrichting van de ge- bieden is belangrijk, ze dienen overzichtelijk, schoon en goed bereikbaar voor de hulpdien- stentezijn. Het verhogen van de veilig heid lukt alleen als er structu red en intensief wordt samen- gewerkt met de partners zoals ondernemers, deelgemeente, Politie, Stadstoezicht, Roteb, Gemeentewerken, Brandweer, bureau Natal en het Hoofdbe- drijfschap Detailhandel. Over die samenwerking worden strikte afspraken gemaakt waar alle partners zich aan moeten houden. Het Keurmerk Veilig On dernemen wordt voor twee jaar uitgereikt, daarna wordt bekeken of de veiligheids- maatregelen nog steeds vol- doen aan de eisen. Hoogvliet geeft aan dat veilig onderne men hoog op de politieke agenda blijft staan om zo de veiligheid te blijven garande- ren. Datzal overigens ook wel moeten wil de deelgemeente niet terugvallen. Hoogvliet heeft lange tijd last gehad van criminaliteit. O Frank Willemse SCHIEDAM Met softporno-diva Monique Sluyter bij de opening wist Jacques Tange pers en publiek te trekken naar vorige edities van de dmk bezochte tentoon- stellingNietNetjes. Eenexpo- sitie met tientallen bekende kunstenaars die alleen hun meest scabreuze of erotische kunst laten zien. „Kunstenaars maken allemaal kunst die over liefdegaat, maarvaakstaatdie erotische kunst achterin het atelier, achter de toonbank." Sex Sells, weet de Schie- damse kunstenaar annex on dernemer. En 'Niet Netjes', zegt precies waar het voor het staat. „Niet Netjes klinkt zoals een nette tante bestraffend te- gen je praat", vertelt de 50-ja- rige Tange in zijn riant ver- bouwde pakhuis aan de Schie. 'Geen porno maar licht eroti sche afbeeldingen waar het 'om de suggestie draait'. Het schemergebied tussen porno en sensualiteit maaraltijd met humor. Als voorbeeld toont hij het schilderij "The Bald and the Bold'; Erop twee kale man- netjes die verlekkert kijken naar een volumineuze half- naakte vrouw. Wat begon in 1995 als een solo-expositie is uitgegroeid tot een manifestatie van inter national allure in drie histo- rische monumentale gebou- wen. Zoals in de Korenbeurs aan de Lange Haven met dit jaar werk van Rob Scholte en Erwin Olaf. Waarvroeger Tan ge zelf nog bevriende kunste- naars moest uitnodigen stro- men nu de namen van kunstenaars als vanzelf per e- mailbinnen. Zelf maakte Jacques Tange vrij langzaam naam in de kunstwereld. In 2006 werd hij kunstenaar van het jaar, daar na volgden tentoonstellingen tot in het buitenland.Lang- zamerhand weet ik wat poten- tiele kopers willen. Ik heb ja renlang aan mijn herkenbare stijl gewerkt. Jarenlang ook ge- leefd op een pot kapucijners." Hij zette door en heeft in Schiedam nu drie monumen tale plekken waar hij zijn kunst maakt en verkoopt. Hij noemt zijn vrouw Belinda degene die de zaken behartigt.Belinda regelt de tentoonstelling en uitnodi- gingen", zegt hij met een grijns. ,,Ikzorgslechtsvoorde schilderijen." O 'Niet Netjes' toerde vorigjaar rond in Belgie. Dit voorjaar is het ook te zien op kunstbeurs Primavera in Ahoy. Jacques zorgt 'alleen maar' voor de schilderijen, zijn vrouw Belinda voor de rest. Vincent van dordrecht Altijd al een kijkje willen ne- men in de ondeugende we- reld van Schiedam? Nee, geen Keteltjes een en andere lokaal gebrouwen dranken maar kunst. Oke, erotische kunst met een vette knipoog. De tentoonstelling 'Niet Net jes' opent zaterdag 29 januari en ook dit jaar staat het pu bliek wat te wachten. 'Niet Netjes' kent spraakmakende namen van internationaal, nationaal bekende kunste naars en is drie weken langte zien op drie locaties in Schie dam: Galerie Jabelle, De Ko renbeurs en Galerie Jacques Tange. Binnen de 'Niet Netjes' ten toonstelling zijn dit jaar, ver- rassender dan ooit, werken te zien. Naast het bekende werk heb ben veel kunstenaars een (semi-)erotisch oeuvre dat slechts zelden geexposeerd wordt. Het gaat steeds beter met de Rotterdamse luchthaven. Rot terdam The Hague Airport, zo als het vliegveld tegenwoor- dig heet, heeft na een dipjaar (2009) de lijn naar boven weer gevonden. lets meer dan een miljoen mensen maakten ge- bruik van de luchthaven en dat is winst te noemen, zo bleek uit deze week gepubliceerde cijfers. Wie weet hoeveel meer passagiers Rotterdam had gehad als het weer wat meer mee had gezeten, want doordesneeuw is het vlieg veld veel passagiers misgelo- pen. Ook de aswolk uit IJsland die in april dagenlang het Eu- ropese luchtverkeer stillegde, heeft Rotterdam Airport geen goedgedaan. Hetaantal nachtvluchten nam flink toe. Van 493 in 2009 tot 752 vorig jaar. Het gaat dan om vluchten die tussen elf uur's avonds en zeven uur's ochtends vertrek- kenofaankomen. Het World Photo Concert is een theatervoorstelling geba- seerd op indringende en aan- sprekende foto's, ondersteund door muziek en verhalen uit de landen waar de foto's ge maakt zijn. Kleurrijke straatfo- to's uit midden Amerika, con- fronterende zwart-wit foto's uit Kaboel, de overwinning van Obama, imponerende sportmomenten van de Olym- pische spelen. Al deze foto's vormen een collectief geheu- gen van mensen. Hans Visser en zijn musici maken de fo to's spannender en levendi- ger. Vrijdag een bijzondere voor- en tentoonstelling in Lantaren Venster:The World Photo Concert met Hans Vis ser. Hans Visser is gitarist en fo- tograaf. Hij is onder andere bekend geworden als gitarist van Flairck. Kaarten zijn onli ne te bestellen op www.lan- tarenvenster.nl Die dunne gratis plastic tasjes liggen binnenkort niet meer bij de kassa's in de supermarkten. Dit hebben de supermarktketens afgesproken in een klimaatplan. Huurders staan centraal in de landelijke actie 'Huurders Oop de bres voor energielabels'. De milieufederaties en milieucentra gaan met huurders samenwerken. Niet alleen de Westkruiskade staat in het teken van het Chinees Nieuwjaar, ook op de Nieuwe Binnenweg is er van alles te doen. Kijk op de site van de Binnenweg.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 5