Werk[t] Rotterdamse haven doet goede zaken Stijgende lijn in werk Wij zijn op zoek EXPORT STDGT GAS0LIE P0PULAIR de gewoonste zaak... wester Goederenoverslag Werk Uitzendkrachten weer hard nodig Wij zijn Zuid OOO Scheepsbouwers Tankers US5ELMONDE Een medewerker wonen LVG-plus Ondersteunend medewerker(s) wonen MaasstadPers Woensdag26januari 2011 Van de redactie ROTTERDAM De goederenoverslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar toegenomen tot 430 mil- joen ton. Dit is elf procent meer dan in 2009. De aanvoer groeide met twaalf procent tot 306 miljoen ton, de afvoer nam toe tot 124 miljoen ton. Dat blijkt uit de overslagresul- taten van het Havenbedrijf. Hans Smits, president-direc- teurvan het Havenbedrijf Rot terdam: "Ditresultaatisboven verwachting. Een recordover- slag door de haven en het Ha venbedrijf investeerde een re- cordbedrag van 460 miljoen. Dit jaar is de overslag vooral gestimuleerd door de met vijf- tien procent gegroeide wereld- handel en de bloeiende Duitse economie. Dit jaar zullen de overheidsbezuinigingen in heel Europa sterker geyoeld gaan worden. Aan de andere kant blijft Rotterdam de hart- slag van de wereldeconomie voelen en doorgeven. Ik ben dan 00k voorzichtig optimis- tisch over de overslag, die naar ik verwacht met 2 a 3 procent zal groeien tot ongeveer 440 miljoen ton." De totaal behandelde hoe- veelheid droog massagoed nam 00k toe tot 85 miljoen ton. Voor2011 is de verwachting gematigd positief. Ondanks prijsstijgingen van grondstof- fen wordt een iets grotere pro- ductie van ijzer en staal ver wacht. Dit leidt tot een voorzichtige overslagprogno- se van maximaal 41 miljoen ton. De vraag naar olieproduc- ten in West-Europa leed onder de crisis en leidde tot sluiting of productiebeperking van minder efficiente raffinaderij- en in Noord-Frankrijk en Noord-Duitsland. Dit in het voordeel van de grotere en meer flexibele raffinaderijen in Rotterdam. Daardoor kon- den ze 00k goed meekomen in de concurrentieslag die steeds mondialer wordt. De aanvoer van olieproducten groeide met 1 procent tot krap 43 miljoen ton. De sector groeit al een jaar of tien uit- bundig. De behandeling van containers verbeterde aan- zienlijk ten opzichte van vorig jaar en werd met 112 miljoen ton weer de belangrijkste goe- derencategorie in Rotterdam. Rotterdam bouwde zijn posi- tie in Europa en Azie verder uit. O Bijna 60 procent van de Ne- derlandse scheepsbouwsec- tor verwacht in dit jaar een groei van de export. Bijna 15 procent gaat uit van een groei van meer dan vijftien procent. Ruimeenderde verwacht dat de exportom- zet min of meer gelijk blijft. Dat blijkt dinsdag uit een en- quete van brancheorganisa- tie Scheepsbouw Nederland onder werven en toeleveran- ciers, bij wie export goed is voor twee derde van de omj zet. Er is steeds meer werk voor uitzendkrachten. rob kamminga In Rotterdam, de grootste bunkerhaven van Europa, werd het afgelopenjaaraan- zienlijk meer lichte gasolie 'getankt'; van 300.000 ton naar 520.000 ton. Perijanu- ari 2010 mogen in de havens van de EU schepen die afge- meerd zijn geen zware stookolieof dieselolie meer voor hun hulpmotoren ge- bruiken. In totaal werd er een fractie minder gebun- kerd dan in 2009. De afname in 2010 is een stuk minder dramatisch dan daarvoor. Van de redactie ROTTERDAM Goed nieuws voor iedereen die zijn baan verloren is in de afgelopen jaren. De werkgele- genheid voor uitzendkrachten blijft toenemen. De laatste twee maanden nam de werk- gelegenheid met 7 procent toe ten opzichte van het vooraf- gaande jaar. Dat meldt de brancheorganisatie voor uit- zendbedrijven ABU deze week. De uitzendbedri jven zagen de omzet daardoor 00k met 7 procent stijgen. In heel 2010 lagen de gewerkte uren en de omzet 3 procent hoger dan in 2009. Vooral in de industrie en in technische sectoren nam de vraag naar uitzendpersoneel sterk toe. Het aantal uitzend- uren in de industrie steeg in de laatste weken van 2010 met 11 procent, in de techniek was er 21 procent meer werkgelegen- heid voor uitzendkrachten. Uitzendbureaus die gespecia- liseerdzijn inhavenpersoneel kunnen dus goede tijden tege- moetzien. In de administratieve sec toren lag het aantal uitzend- uren even hoog als een jaar eerder. In de medische secto ren nam de werkgelegenheid voortijdelijkpersoneel met 11 procent af. O IXUIIMIC IO Ulj UIIO werken bij Stichting Kinderopvang IJsselmonde geeft je de ruimte om jezelf te ontwikkelen. le hebt al veel geleerd maar je wilt verder. Wij vinden stilstaan 00k achteruitgang en gaan met de ontwikkelingen mee. Wij snappen dat je graag tussen gemotiveerde mensen werkt. Bij Stichting Kinderopvang Dsselmonde werk je samen met gekwalificeerde en ervaren leidsters als team aan de groei en bloei van 'onze' kinderen. De gevarieerde werkzaamheden bieden je altijd weer nieuwe uitdagingen. STICHTING KINDEROPVANG Stichting Kinderopvang Dsselmonde biedt kinderopvang en buiten- of naschoolse opvang. Met t6 locaties door heel Dsselmonde is er altijd wel een plek waar jij je thuis voelt. Heb je interesse om bij ons te werken. kijk op www.skoij.nl of bel 010 - 479 06 37. Stichting Kinderopvang Dsselmonde staat niet alleen voor het welzijn van de kinderen. Wij vinden het logisch dat je graag betrokken wilt zijn bij de organisatie waarvoor je werkt. Wij stimuleren onze medewerkers met ons mee te denken, want samen weet je meer. 0m je als team te ontplooien en samen te werken aan de ontwikkeling van 'onze' kinderen. Ais medewerker wonen zet jij je in voor de persoonlijke begeieiding van clienten. Je hebt een grote verantwoordeiijkheid binnen het team bij het opsteilen en uitvoering geven aan individuele zorgpiannen. Bij de functie ondersteunend medewerker wonen, ligt de nadruk op het begeieiden van clienten aan de hand van dit zorgplan Voor twee van onze woningen in Hellevoetsluis, zijn wij op zoek naar: (24-32 uur per week) en (24-28 uur per week) Jij hebt ervaring in het begeieiden van mensen met een verstandelijke beperking met moeiiijk verstaanbaar gedrag en jij bent in staat om structuur en duidelijkheid aan te bieden. Heb jij interesse voor een van bovengenoemde functies? Kijk dan op onze website: www.zuidwester.org voor de uitgebreide functieomschrijving.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 15