De Kwestie MaasstadPers TOP TIEN IRRITATIES WEBSITE V0LD0ET NIET Eenjaar lang hebben Marokkaanse Rotterdammersgesproken overde problemen die zij hebben. Dezeweektrekkenzij huncondusies. Economie LRwilwetenof een nieuwe Kuip hetgeld wel waard is Interview 'De gemeenschap gelooft in eigen kracht' Debat moet integratie bevorderen 'Als Aboutaleb burgemeester kan worden kan ik dat 00k' OOO Economie stimuleren Rotterdam.nl is blinden-onvriendelijk jfs Metin Celik maakt zich kwaad Een knallend einde van filmfestival Dordrecht houdt de zondagsrust MaasstadPers Woensdag26januari 2011 Van de redactie ROTTERDAM Zeggen dat het niet al te best gesteld is met Feyenoord, zou een understatement zijn, dat valt niet te ontkennen. In het meerjarenplan zou het ge- meentebestuur een nieuwe Kuip moeten herzien. Althans, dat vindt de fractie van Leef- baar Rotterdam. Raadslid Ro nald Schneider wil donderdag tijdens de raadsvergadering een tweeminutendebat hou- den over de kosten voor het renoveren van het Stadion Feyenoord. Bij aantreden van •het huidige college van PvdA, CDA, WD en D66 kregen Rot- terdammers te horen dat voor 2020 een nieuwe Kuip zou herrijzen die niet alleen ge- schikt zou zijn voor voetbal- wedstrijden en concerten maar 00k als evenementen- hal. Met het oog op het even- tueel binnenhalen van het volgende WKvoetbal zou Ne- derland met zo'n enorm en hypermodern stadion zeker hoge ogen gooien. Nu het WK naar de hoogste bieder is ge- gaan, het economisch slechter gaat en er niet direct een aan- leiding.is voor een nieuw sta dion, wil Leefbaar dat het fi- nanciele plaatje nog eens wordt herzien. Want in de hele discussie rond de bouw van een nieuwe Kuip en de ont- wikkeling van het stadionpark ontbreekt volgens de fractie een belangrijk element. Wat zou het kosten als de oude Kuip gerenoveerd wordt en we af zien van de bouw van een nieuw stadion? Uit het jaar- verslag van 2004-2005 van Feyenoord N.V. blijkt dat on- derzoek van TNO heeft uitge- wezen dat het huidige stadion, met een grondige renovatie, nog zeker vijftig jaar mee kan. Oke, de oude Kuip zal niet kunnenwordengebruiktvoor evenemeten en we zouden een eventuele Champions League aan ons voorbij moeten laten gaan. Maar het zijn econo misch zware tijden, zegt Leef baar. "De vraag is of we nu miljoenen moeten investeren in een nieuw stadion.' O 'Marokkaanse ouders wijzen niet langer naar een ander' Van de redactie ROTTERDAM Deze week vindt het slotdebat van de zogeheten Marokka- nentafels plaats. Een jaar lang hebben Marokkaanse Rotter- dammers van alle leeftijden metelkaargediscussieerd over de problemen die de Marok kaanse gemeenschap in Ne- derland al jaren tekenen. De gebrekkige integratie, taalpro- blemen en natuurlijk niet te vergeten: de problemen met Marokkaanse jongens. Het was een idee van burgemees- ter Ahmed Aboutaleb. Een van zijn eerste daden als burgerva- der van Rotterdam, was de dis cussie aangaan met de Antil- liaanse gemeenschap. De Marokkanen waren daarna aan de beurt, Een jaar geleden zei Aboutaleb dat hij het 'be langrijk vond dat moeders, vaders en kinderen deelne- men aan het debat over de problemen die Marokkanen ervaren in Rotterdam'. Fatima Talbi, PvdA-raads- lid, probeert al jaren Marok kaanse moeders in kleine bij- eenkomsten tot discussie te bewegen. Talbi was het afgelo- pen jaar bij een aantal van de 'Tafeldiscussies' aanwezig en volgens het raadslid maken de Rotterdamse Marokkanen een belangrijke stap voorwaarts. "Er is een groeiend besefbij de Marokkanen om daadwerke- 1 ij k deel uit te m aken van deze samenleving. Marokkanen voelen nu dat Nederland 00k hun land is, Rotterdam 00k hun stad. Mensen hebben het tegenwoordig 00k steeds meer over de 'kracht van de eigen gemeenschap' en dat is winst." Wordt de Marokkaanse ge meenschap zich bewuster van de eigen verantwoordelijk- heid? Marokkanen wordt toch vaakverweten datzij snel naar anderen wijzen als de jonge- renproblematiek wordt aan- gesneden?Talbi: "Ouders zoe- ken de oplossing nu veel meer bij zichzelf. Dat hebben we volgens mi j aan de burgemees ter (geboren in Marokko, red.) te danken. Hij heeft een pro- ces in gang gezet. Dat merk je 00k bij de jongeren. Vroeger maakten we ons zorgen over het negatieve zelf- en toe- komstbeeld dat de jongeren hadden. Ik kreeg dan te horen 'Ach. ik ben toch maar een Marokkaan'. Sinds Aboutaleb burgemeester is hoor je andere geluiden. AVe hebben een Ma rokkaanse burgemeester, dat kan ik 00k worden. Alles is mogelijkinditland'." Ofzoals een Marokkaanse Rotterdam- mer 18 jaar) het tijdens een debat verwoordde: 'Het is mijn eigen verantwoordelijk- heid. Mijn ouders hebben niets met mijn daden te ma ken, maar door de politiek worden ze daar wel voor ge- straff." O De zogeheten Marok- kanentafels in Rot terdam moest Rotter- dammers van Marokkaanse afkomst het afgelopenjaar bewegen mee te doen met de maatschappelijke discus sie. Problemen moesten openlijk worden uitgespro- ken. De Marokkanentafels zijn een initiatief van burge meester Aboutaleb. De Antil- liaanse gesprekstafels gin- gen eraan vooral en leidden tot veel discussie over het criminele gedrag van Antilli- aanse jongens en mannen. De gesprekstafels halen eer- der het nieuws omdat het onderzoeksbureau dat inge- schakeld werd de debatten te regelen (MCA Communi- catie) deelnemers veertig euro bood om meete doen. Het stadsbestuur zei daar niet van op de hoogte te zijn gebracht en stopte de sa- menwerking met MCA Com- municatie. Leefbaar Rotter dam introduceerde een paar jaar geleden al de Islam-de- batten. O Aboutaleb in een discussie met Marokkaanse jongeren. Toen nog als wethouder in Amsterdam, peter hilz/hh Na de burger mag nu 00k de ondernemereen irritatie- lijstje maken in Rotterdam. De stad gaat een 'irritatie top 10' samenstellen. De regels en lasten die ondernemers als het meest 'irritant' erva ren worden verzameld en als het kan opgelost. Wethouder Dominic Schrijer: "Het is uniek dat een gemeente op deze manier het terugbren- gen van het aantal regels voor ondernemers aanpakt. We nodigen Rotterdamse on dernemers uit hun bijdrage te leveren. Zodra de top 10 be- kend is, gaan wij aan de slag om de regeldruk aan te pak- ken." via Twitter en Hallo kunnen de Rotterdamse ondernemers hun ergemissen bekend ma ken. Het in kaart brengen van de 'irritatie top 10' maakt deel uit van de aanpak van het col lege om binnen vierjaar de economie te verbeteren Mensen die slechtziend zijn kunnen de website van de ge meente Rotterdam niet goed gebruiken, blijkt uit onder- zoek in opdracht van Viziris, de belangenorganisatie van mensen met een visuele be- perking. Ook voor mensen zonder beperking is er nog te- veel mis. Dat moet snel veran- deren, vindt GroenLinks- raadslid Arno Bonte. Alle ge- meentelijke websites moeten vanaf begin dit jaar voldoen aan landelijke richtlijnen, zo- dat de site goed kan worden doorzocht door zoekmachines, desite probleemloosfunctio- neert in uiteenlopende brow sers en geen mensen met een handicap worden uitgesloten. 'De Rotterdamse website is nog lang niet goed', zegt Bon te. Mensen die slecht zien gebrui ken vaak voorleessoftware. Dat werktop rotterdam.nl niet goed. Bezorgklachten: Telefoon: 0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties:totmaandag 15.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.elBarkanyenK.Moerman Telefoon:010-4699527 redactie@maasstad.nl Hoof dredacteur: M.G J. lochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel manager: B.S.de Vries Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van Wegener Media in samenwerking met Dagblad De Per s. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. Het voorstel van PW-er Brinkman om vrouwen met een hoofddoek te weren uit bussen is heel slecht geval- len bij oud PvdA- raadslid Metin Celik. Zie zijn twitter. De film The Fighter van regisseur David 0'Russell ver- vangt op het International Film Festival Rotterdam (IFFR) The King's Speech als slotfilm. De gemeenteraad van Dordrecht wil niet dat winkels buiten het centrum ook elke laatste zondag in de maand open mogen zijn.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 2