A Actueel Rotterdam knaptweerop I I ft I THUISZORG KRIMPT IN Beenhakker onverwacht snel op non-actief ROTTERDAM VAN T0EN PARKEERPLEKZOEK? I I i Griepgolf Einde is in zicht Mexicaanse griep is niet gevaarlijker dan gewone griep. Werkloosheid Rotterdams voorbeeld wordt gevolgd 'Het rijk bezuinigt stevig dus Vlaardingen moet wel' m P 9|e Groot onderhoud aan bomen sjc Capelle buigt zich over veiligheid Zeventig banen weg POO Zestiende eeuwse kopergravure ontdekt D66 Capelle noteert parkeerknelpunten S|$ CBR moet aan de bak Tissues en antigrippine kun- nen weer in de kast. De griep- epidemie is alweer op haar retour. Volgens degrotegriep- meting in ieder geval. Tom Heijboer ROTTERDAM De griepepidemie die Neder- land in haar ban heeft, lijkt af te nemen. Volgens Carl Kop- peschaar, hoofdredacteur van de website www.degrotegriep- meting.nl, is het aantal infec- ties per week al geringer dan begin januari. In de meeste ge- vallen gaat het om de Mexi- caansegriep. Ondanks de afname tikt Nederland toch nog steeds 6 a 700 griepgevallen op de 100.000 inwoners aan. Willen we weer van een normale griepperiode spreken, moet dit aantal omlaag naar 3 a 400. Verwacht wordt dat dit aantal ergen| in februari bereikt wordt. Opvallend aan deze epidemie is dat het vooral kin- deren treft en dat twee op de drie patienten gei'nfecteerd is met de Mexicaanse griepMaar volgens Koppeschaar hoeven we ons niet extra zorgen te ma- ken. „Kinderen zijn nu een- maal va'tbaarder voor de Mexi caanse griep dan volwassenen en deze griepvariant is inmid- dels zo geinfiltreerd in het Westen dat het momenteel domineert boven andere vari- anten." Integenstellingtotwat de media in het verleden vaak naar buiten brachten, is de Mexicaanse griep niet gevaar lijker dan andere griepsoor- ten. Dat we de statistieken van de degrotegriepmeting.nl kunnen vertrouwen, blijkt uit de gehanteerde werkmethode. In acht jaar tijd is een repre- sentatieve groep van ruim 15.000 mensen uit Nederland en Vlaanderen gevormd. Deze wordt op dezelfde wijze naar symptomen gevraagd zoals huisartsen in hun praktijk doen. ,,Het verschil is dat wij via de digitale snelweg naar iemands gesteldheid vragen. Om onze site up-to-date te houden, krijgen onze mensen wekelijks een mailtje waarin ze kunnen aangeven of ze bij- voorbeeld keelpijn hebben en/of snotterig zijn. Aange- zien we ze niet fysiek kunnen beoordelen, moeten ze min- stens drie symptomen hebben aangegeven willen wij ze als grieppatient typeren", verdui- delijkt Koppeschaar. Als we de landelijke per centages erbij pakken, zien we dat de regio Rotterdam een ge- middeld aantal griepgevallen kent. Op basisscholen herken- nen medewerkers de geluiden over kinderen die vaak als eer- ste de griep oplopen, maar ze hebben tegelijkertijd op de ei- gen school weinig epidemie- verschijnselen gezien deze maand. „Van de in totaal 240 kinderen zijn er deze week ge- middeld zo'n 8 a 10 ziekmel- dingen per dag geweest. Dit is misschien in de afgelopen we- ken iets meer geweest, maar niet schrikbarend", meldt Herman Willighagen, direc- teur van de Arentschool in Kralingen. Dezelfde tendens komt naar voren in Bospolder op basisschool de Woltjer- school en op de Nicolaas- school, gelegen aan de Schie- damseweg. Volgens medewerkers van beide scho- len is ook daar de ziekenboeg niet bijzonder groot geweest deze maand. Koppeschaar heeft wel een vermoeden waarom het griep- virus bij kinderen juist is gaan liggen deze week: ,,Zie het als een vicieuze cirkel; kinderen wordeneerst gei'nfecteerd, die steken vervolgens hun moeder aan en als laatste is dan vaak vader de dupe.Dus mocht je als man onlangs je vrouw en ki nd koortsachtig hebben zien niezen, is het raadzaam je baas alvast voor te bereiden op een paar dagen afwezigheid. O Thuiszorg Rotterdam gaat snijden in de organisatie. Omdat er verlies wordt gele- den op het verlenen van huishoudelijke hulp zal deze tak in de nabije toekomst worden ondergebracht in een aparte BV. Het is de be- doeling dat de divisie in 2012 verkocht wordt aan Faveo, een bedrijf dat gespeciali- seerd is in huishoudelijke hulp. Ook andere onderdelen wor- MaasstadPers Woensdag26 januari 2011 den kritisch bekekentijdens een grondige reorganisatie. De komende tijd zullen daardoor zeker zeventig banen verdwij- nen. Directeur Jonkman houdt vol dat er voor de dienten van Thuiszorg Rotterdam niets verandert. Ook de medewer kers van Thuiszorg behouden gewoon hun arbeidsvoor- waarden, contracten en sala- ris, aldus Jonkman dinsdag op Radio Rijnmond. Je moet werken voor je uitkering, is het credo Van de redactie ROTTERDAM In navolging van Rotterdam gaan steeds meer omringende gemeenten een harder beleid voeren om mensen weer aan het werkte krijgen. Niet alleen worden werklozen gestimu- leerd weer aan de slag te gaan. Het credo tegenwoordig is 'werken voor je uitkering'. Zo ook in Vlaardingen. De ha- ringstad heeft de ambitie in 2011 meer mensen aan werkte helpen met minder middelen. 'Wie kan werken, gaat aan het werk voor een uitkering' is voortaan ook daar dus het adagium en uitgangspunt voorde rwieuwe werkwijzevan de afdeling Sociale Zaken en Werk (SZW) van de gemeente. Wethouder Oosterom: "Het rijk bezuinigt stevig op de budgetten voor uitkeringen en reintegratie, terwijl Vlaardin gen als gevolg van de recessie te maken heeft met een stij- gend aantal mensen dat een uitkering aanvraagt. Dit aantal kunnen we niet belnvloeden. Wel kunnen we ervoor zorgen dat iedereen die kan werken aan het werk gaat, in plaats van een uitkering krijgt. Alleen mensen die echt niet kunnen werken, begeleiden we naar zorgvoorzieningen. We heb ben en houden immers onze zorgplicht." De opgave om met minder budget meer mensen te bege leiden naar werk vergt een an dere benadering en aanpak. Voortaan hanteert SZW het uitgangspunt dat bijstandsge- rechtigden die kunnen werken aan de slag gaan met behoud van uitkering. Dit gebeurt voor een groot deel bij TBV, de soci ale werkvoorziening in Vlaar dingen. Hier worden de bij- standsgerechtigden begeleid naar regulier werk. Degenen die aan dit traject niet actief meewerken, worden gekort op hun uitkering. Jongeren tot 27 jaar met een uitkering krijgen een werkleeraanbod. Zo wor den zij begeleid naar werk met salaris, of naar regulier be- roepsonderwijs waarbij ze ge- bruik kunnen maken van stu- diefinanciering. In Rotterdam maakte wet houder Dominic Schrijer (so ciale zaken, werk, PvdA) vorig jaar bekend dat in de wijken Overschie en Charlois mensen met een bijstandsuitkering al- lemaal verplicht aan het moes- ten. Niemand zou meer nut- loos thuis zitten, wachtend op het einde van de maand om zijn uitkering te kunnen incas- seren. Het credo 'werken voor je uitkering' is zo bezien in Rot terdam uitgevonden. Maar kan iedereen wel aan het werk? Is er wel voldoende werk voor iedereen? Schrijer geloofthei- lig in het concept. Er is volgens hem genoeg te doen op scho- len en verzorgingshuizen. O Feyenoord heeft technisch directeur gesteld van werkzaamheden. In begrij- Leo Beenhakker dinsdagperdirectvrij- pelijkNederlands: op non-actief ge steld. Volgens algemeen directeur Gudde was dit onontkoombaar. O rk Een zeer zeldzame plattegrond van Rotterdam is als een du- veltje uit een doosje tevoor- schijn gekomen tijdens een taxatiedag in Diemen. De met de hand ingekleurde kopergravure is afkomstig uit het beroemde stedenboek 'Ci- vitates Orbis Terra rum' en is een van de vroegste afbeel- dingen van de stad Rotterdam. Deze beroemde atlas werd door Georg Braun (1541-1622) en Frans Hogenberg (1535- 1590) tussen 1572 en 1618 in zes delen in Keulen uitgegeven. Op de plaat is Rotterdam om- geven door een kasteelgracht en loopt er een grate weg dwars door de stad met aan weerskanten rode huizen. De stad is omringd door veel groene weiden. Het veilinghuis verwacht voor de gravure een bed rag ergens tussen de 250 en 350 euro te kunnen noteren. www.deeland.nl Het is een ramp om je auto te parkeren in delen van Capelle aan den IJssel. Vooral rand de Terp, Haydnstraaten in Schen- kel moet je soms eindeloos rondjes rijden om een plekje te veroveren. D66 Capelle wil de meest ge- vreesde knelpunten inventari- seren en roept bewoners daar- om op om hun parkeerproble- men te melden via info@ d66capelleaandenijssel.nl of 06-24787117. D66 heeft ook het college in- middels verzocht om de plekken in Capelle waar par- keerproblemen zijn in kaart te brengen en passende, structurele, maatregelen te nemen. Maar eerst en voor alles is het dus beiangrijk dat de in woners zelf in de pen of tele- foon klimmen en die plaat- sen noteren waar je eigenlijk Never niet je auto neer wil zetten. Het CBR moet volgens minister Schultz van Haegen op de schop. De financien zijn niet op orde en intern rom- melt het. In juni moeten de zaakjes op orde zijn. Vijf procent van de Schiedamse bomen is hard aan ver- vanging toe, zo blijkt uit onderzoek. De komende tijd wordt groot onderhoud gepleegd aan dit bomenbestand. I";::::::::I::::::::::::::::::::::::: Capelle neemt de veiligheid nog eens goed onder de loep. Want hoewel er minder incidenten zijn, qemen gevoelens van onveiligheid juist toe. Hoe kan dat?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 6