Actueel Wat houdt de politie bezig? Beste korte films krijgen gewilde Rotterdamse Tiger Z0RGEN 0M DELFSHAVEN SCHADE0UD EN NIEUW Voorlezers gezocht! Schiedam Ex-directeur haalt opgelucht adem Gevolg van jaren bungelen aan het tuigje van de wethouder/ MISDAADJOURNAAL OOO Bewoners praten over ie IJzerstraat Half miljoen euro jJ: Flinke olievlek in de Maas Jenevermuseum plotseling onthoofd Frank Willemse SCHIEDAM Zes jaar geleden werd hij met tromgeroffel binnengehaald. Na jaren sleuren aan 'zijn' Je nevermuseum stapt Guido Beauchez nu per direct op als algemeen directeur. De reden? Harde bezuinigingen en wei- nig steun vanuit de politiek. "Ik heb de stekker emit getrok- ken na drie jaar bungelen aan het tuigje van de wethouder. Vooral de laatste jaren zijn erg demotiverend geweest voor de directeur van het Jene vermuseum. Beauchez verwijt de gemeente Schiedam geen oog en visie te hebben voor de toekomst van het museum. Het noodlijdende museum verloor bij de bezuinigingen eenderde van de gemeentelij- ke subsidie. En dat ondanks de bezoekersaantallen die sinds zijn komst zijn gestegen van 10.000 naar 25.000 per jaar. Door diebezuinigingen moest hij medewerkers ontslaan en werd de bar verpacht. Beauchez neemt het de po litiek lcwalijk nooit openlijk steun aan het museum te heb ben gegeven. "Nooit heeft de politiek gezegd: 'we gaan voor het jenevermuseum'. Het is oneerlijk dat het Stedelijk Mu seum gefinancierd wordt met mim honderd euro perbezoe- ker en de 'mijne' met maar twaalf euro,raast hij Daarmee werd het, zoals hij het noemt, bungelen aan een tuigje. Hij maakt zich nog het meest boos over de vaag- heid van het gemeentelijke bestuur. "Na wethouder Van Tilborg hebben zijn opvolgers, Menno Siljee (PvdA) en Wil Vissers (GroenLinks), uitge- blonken in vaagheid. Met als genadeslag dat we belangrijke steunpunten als de jeneversto- ker Jaco van de Leun en de bar zijn kwijtgeraakt. In 2004 werd Guido Beau chez aangetrokken door zijn ervaring als directeur bij het Museum voor Communicatie in Den Haag en als (kunst-) sponsorwerver in het buiten- land. De eerste jaren wist hij het museum een nieuwe naam te geven met succesvolle ten- toonstellingen als 'Spirits from Ghana' en een jenever- festival. En nu gooit hij dus zelf de handdoek in de ring. Naast teleurstelling is zijn vertrek ook een opluchting. Hij gaat als ex-journalist weer schrijven. Ondanks alles is hij verheugd dat het museum openblijfteneenvervangende directeur gaat zoeken. "Voor mij was het over. Als ik langer door zou gaan, zou ik een cy- nicus worden. Dat wil ik niet." Op 12 en 13 maart 2011 zal het Jeneverfestival op de Lange Haven 74 (in het Jenevermu seum dus) wel gewoon plaats- vinden. O Nathaniel Dorsky is een van de geluk- kige korte-filmmakers die deze week bekroond werden met de 'Rotterdam Ti ger Awards voor de korte film'. Hij kreeg deprijs voor zijn film Pastourelle. O FILMFESTIVAL ROTTERDAM We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trekverhalen, maarcij- fersvan hetechte boevenwerk. Een week vol overvallen en pogingen tot in onze regio deze week. Vooral de kleine ondernemers waren de dupe. In Vlaardingen werd aan de Zwanensingel een pogingge- daan om een snackbar leeg te roven- Als een medewerkster donderdagavond rond acht uurtwee mannen aan de deur ziet sjorren, doet ze niet open. Uit frustratie laten de mannen dan een vuurwapen zien maar de vrouw is niet onder de in- druk. Ze gilt (heel slim) en drukt de overvalknop in, die de eigenaar had laten installeren (ook heel slim). De boeven we- ten nietwatze metdegillende vrouw aan moeten en slaan op de vlucht. De politie was snel ter plekke maar heeft de man nen nog niet weten te vinden. Ze zijn daarom op zoek naar getuigen (0900-8844 ofano- niem 0800-7000). De mannen droegen bivakmutsen. De bi- vakmuts van een van hen had een rode gebreide rand. Heeft u iets gezien? Bel dan het nummer hierboven. Datzelfde geldt voor een overvaller op een fastfoodres- taurant aan de Driemansstee- weg in Rotterdam-Zuid. Daar kwam in de nacht van donder- dag op vrijdag een man rond een uur de zaak binnen en be- dreigde hetaanwezige perso- neel met een steekwapen, deed een greep uit de kassa en maakte zich uit de voeten. De politie is op zoek naar een blanke, magere man met bom- berjack en blond haar. En er waren afgelopen week nog meer mannen die dachten makkelijk aan hun geld te kunnen komen. Een andere snackbar, aan de Schoklandsestraat (Rotter- dam-Zuid) kreeg maandag- avond een onaangenaam be- zoek van een donkere man met een mes. Hij wilde, hoe verrassend, geld. Op dat mo ment waren er drie perso- neelsleden in de zaak, onder- wie de eigenaar. Die voelde zich wellicht gesterkt door de aanwezigheid van ande- ren en gaf zich niet zomaar gewonnen. Hij wist de over valler te verjagen. Die ginger, zonder ook maar een cent, weervandoor. Bravo snack- bar-eigenaar! Waarom overvallers den- ken dat er in kleine eettent- jes veel geld te halen valt blijft een raadsel, maar ook op de ie Middellandstraat was het vrijdagavond raak. De eigenaresse van een Toko werd rond negen uur van haar dagopbrengst beroofd. De vrouw wilde net haar eet- tentje afsluiten toen twee donkere jongens, beide ge- kleed in donkere kleding, haar belaagden en de tas met de dagopbrengst uit haar handengristen. Hettweetal ging er rennend vandoor in de richting van de Rochus- senstraat. Een paar heldhaf- tige getuigen zag het gebeu- ren en renden de criminelen achterna, maar raakten ze halverwege kwijt. Dan een geval van 'jong- dronken-en-idioot':twee Rotterdammers (22 en 21 jaar) gingen op de vuist met vier Engelse mannen in een horecazaak aan de Gelderse- kade. De portier van de zaak greep in toen een van de vechtersbazen een pistool te voorschijn haalde. Twee En- gelsen raakten gewond. De verdachten (de twee Rotter dammers) konden later die avond worden ingerekend. Helaas ook deze week meldingen in de categorie dodelijke-afloop- Een 22-ja- rige man uit Delft verloor het leven toen hij met zijn to- neelgroep ging vlotvaren in Rotterdam. Ondanks pogin gen van zijn vrienden, de po litie en de brandweer, heeft dejongen het nietgered. Bij een eenzijdig verkeersonge- luk kwam zondagavond een jongeman van 20 jaar om het leven. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en kwam langs de Noordeind- seweg in het ijskoude water terecht. Dejongen stierf in het Erasmus MC. O MaasstadPers Woensdag2februari20ii De ie IJzerstraat in Delfsha- ven is momenteel kopzorg nummer een voor het Rotter damse stadsbestuur en voor al voor burgemeester Ahmed Aboutaleb. Na een reeks ge- welddadigheden, waaronder de brute verkrachtingen van een aantal minderjarige meisjes door een zestal man nen, is de maat vol. Dinsdag- avond heeft de burgemees ter een speciale bewoners- avond ingelast waar hij bij aanwezig was. De bewoners van Delfshaven moeten zich weerveiligvoelen. Zekerna- dat anderhalve week geleden een schietpartij de boel esca- leerde. Delfshaven was al een kwetsbare wijk en het stads bestuur wilt er alles aan doen om de wijk niet verder af te la ten glijden. Een cafe op de ie IJzerstraat is iedereen een doom in het oog en daarover is de buurt het eens: die moet zo snel mogelijkdicht. De totale schade van de jaar- wisseling in Rotterdam be- draagt ditjaar bijna een half miljoen euro. De schade is bij na een verdubbeling ten op- zichte van vorigjaar. Volgens de burgemeester komt dat vooral omdat er meer prullen- bakken op straat zijn vernield. De burgemeester zegt dat oud en nieuw dit keer druk maar beheersbaar is verlopen. Op de Nieuwe Maas, tussen het Noordereiland en de Willemsburg in Rotterdam heeft de ©Zeehavenpolitie dinsdagochtend een „flinke olievlek" aangetroffen. Het is onduidelijk waar de olie van afkomstig is. Heb jij affiniteit met kinderen en ben jij enthousiast over boeken en (voor)lezen? Heb jij interesse in mensen met een andere achtergrond en spreek je vloeiend Nederlands? Meld je dan aan bij de VoorleesExpress! De VoorleesExpress is een project waarbij kinderen tussen 2 en 8 jaar, wekelijks een uur worden voorgelezen door vrijwilligers. Als voorlezer lees je twintig keer voor bij een gezin thuis, op een vaste avond en tijdstip. Je geeft zelf een avond en tijd- stip op wanneer het jou schikt. Door jouw bezoek laat je ouders en kinderen langzaam wennen aan interactief voorlezen, boekjes en verhalen. Daarnaast willen wij inwoners van Rotterdam met verschillende sociaal-culturele achtergronden met elkaar in contact brengen Wij zijn al actief in deelgemeente Noord, Delfshaven, Kralingen/Crooswijk en deelgemeente Zuid (Feijenoord/Hillesluis/IJsselmonde) triS naar mensen ■tK was nieuwsgie ,eeK uit een a"*?*" thu.s te komen. meleukombijhe" te Hetleekmeookndeenmeteen t^alachterstand te he\Pet1 Het project start twee keer per jaar: in februari en in September. Lijkt het je leuk dm voorlezer te worden bij een gezin die een steuntje in de rug kunnen gebruiken met taal? Ben jij beschikbaar tussen September 2011 en januari 2012? Laat van je horen! Kijk op www.voorleesexpress.nl of neem contact op via tel.: 010-4863022 of mail naar: aanmelden.rotterdam@voorleesexpress.nl IN ROTTERDAM WORDT DE VOORLEESEXPRESS UITGEVOERD DOOR STICHTING DE MEEUW EN MANO

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 13