Sport Er moet bij Feyenoord weergeknokt worden vooreen plaatsje in de basiself En dat vindt iedereen een goedezaak. Sparta is het spoor even helemaal bijster Feyenoord voornaamste concurrent Excelsior ADIEU BONTHUIS SPARTA WILEUROPA IN ROTTERDAMSEINZET ELFVOETBAL Aankopen Concurrentiestrijd wordt heviger in De Kuip 'Onze Japanse vriend is een fijne speler, met veel potentie.' Oeps Vracht rode kaarten Aanval op grote broer 9|e Korting op Kuipkaarten OOO 11 ONMOGELIJKE OPDRACHT - BIJAJAX FRANK DE BOER www.elfvoetbal.nl Algemeen directeur zwaait na 8 jaar af Ambitieus meerjarenplan gepresenteerd Interlands voor regiospelers sfe Vier Nederlanders in Ahoy 9je Krajicek Playground op Zuid MaasstadPers Woensdag 9 februari 2011 Feyenoord beter door Ryo en Meeuwis Ryo Miyaichi heeft een goede indruk achtergelaten tijdenszijn eerstewedstrijd. HH/NIESSING Van de redactie ROTTERDAM Feyenoord staat nog altijd vijf- tiende. Maareris hoop. Dank- zij de nieuwe spelers gaat het niveau omhoog en neemt de concurrentie toe, waardoor er scherper wordt getraind. De trouwe bezoekers van de Feyenoord-trainingen zal het vorige week al zijn opge- vallen. Na de komst van de nieuwelingen Soren Larsen, Marcel Meeuwis en Ryo Miyai chi lag het niveau op de oefen- sessies meteen een stuk hoger. Niet alleen omdat het drietal kwaliteiten heeft, maarwaar- schijnlijk 00k omdat de rest van de spelersgroep voelt dat de concurrentie toeneemt. Er zal weer echt geknokt moeten worden vooreen plaatsje in de basiself. En dat zie je terug op de trainingsvelden van Var- kenoord. Trainer Mario Been was zo tevreden over de eerste week van Meeuwis en de eerste we- ken van Miyaichi dat hi j beide spelers een basisplaats gaf te- gen Vitesse. Met name de 18- jarige Japanner, gehuurd van Arsenal, maakte een goede in druk. „Onze Japanse vriend is een heel fijne speler, met veel potentie. We gaan nog veel plezier aan hem beleven", sprak Been zondag.Er ging heel veel dreigingvan hem uit. Hij is een explosieve speler. Ryo durft acties te maken en dat hebben we nodig voorin." Ook over Meeuwis, die voor een half jaar is gehuurd van Borussia Monchenglad- bach, toonde Been zich tevre den. De coach noemde de middenveldereen 'aanjager'. Hij heeft het uitstekend ge- daan, ondanks een gebrek aan wedstrijdritme. Hij is altijd aanspeelbaar en geeft veel lei- ding in het veld. Marcel is ook een echte versterking voor ons." Tel daarbij op de rentree van Leroy Fer, die na drie maanden blessureleed tegen Vitesse een half uurtje in actie kwam, en Feyenoord wordt nog sterker.Concurrentie is een goede zaak", zegt de vice- aanvoerder. Iedereen zal zich moeten bewijzen tijdens de trainingen. Dat zal het niveau ten goede komen." Hetzalechterwel snel pun- ten op moeten gaan leveren. Hetverschil metnummerzes- tien Excelsior is nog maar twee punten. Vitesse, datveertiende staat, heeft een punt meer. Nummerdertien Heracles ver- zamelde er drie meer dan Fey enoord en is zaterdagavond de tegenstander in De Kuip O Door de eerste thuisneder- laag tegen SC Cambuur (1-3) zakte Sparta naar het rech- terrijtje. Van de redactie ROTTERDAM Terecht of niet, de rode kaart die Oscar Moens zondag kreeg, was alweer de tiende van het seizoen voor Sparta. De discipline is ver te zoeken bij de Kasteelploeg, die vorige week maandag ook Carlos Delgado en Rene van Dieren uitgesloten zag worden. Mede daardoor verloor Sparta met 3-1 bij laagvlieger Almere City FC, een nederlaag die dus werd gevolgd door de verliespartij tegen Cambuur. Daardoor staan de rood- witten nu op een tiende plaats en dat terwijl ze voorafgaand aan het seizoen nog tot de voornaamste titelkandidaten werden gerekend. Everse slaagt er maar niet in om zijn ploeg te wapenen tegen het fysieke voetbal in de Jupiler League. Verdedigend behoort Sparta zelfs tot de zwakste broeders van de competitie. De ploeg kreeg al 41 goals om de oren. Alleen AGOW, For- tuna Sittard en Almere incas- seerden er meer. Zij vormen dan ook niet voor niets het on- derste trio van de ranglijst. Everse liet vorige week triom- fantelijk weten dat de leiding hem mag ontslaan als Sparta de play-offs misloopt, maar de fans van de club houden al se- rieus rekening met dat scena rio. Vrijdag wacht FC Dor drecht, dat negende staat en eveneens 28 punten heeft. Sparta doet er verstandig aan om dat duel te winnen, maar gezien het feit dat er op vreem- de bodem slechts twee keer werd gewonnen, lijkt dat een lastige opgave te worden. O Met de drie onverwachte pun ten tegen AZ kroop Excelsior weer wat verder omhoog. Het verschil met de nummer vijf- tien Feyenoord is nog maar twee puntenAlex Pastoor is er de man niet naar om al te euforisch te zijn en te roepen dat de aanval op Feyenoord geopend is. Nee, de coach van Excelsior zei na afloop van de 2-1 overwinningopAZdathij 'alleen kijkt naar volgende week'. Maar diep van binnen ziet Pastoor de toekomst weer wat zonniger in. Toen leek Ex celsior nog veroordeeld tot de zestiende plaats en leek de se- lectie niet sterk genoeg om daar iets aan te veranderen. „We hebben de punten tegen AZ zelf opgehaald, hebben niet afgewacht", sprak Pastoor. ,,Die punten helpen enorm meeop de ranglijst en voor het zelfvertrouwen." O www.elfvoetbal.nl REPORTAGE VOETBALSTAD ROTTERDAM NAZATEN ZIDANE MARADONA ANALYSE ORANJE BUNA OVER DATUM Peter Bonthuis vertrekt peri juli bij Sparta. De 61-jarige Bonthuis was acht jaar lang algemeen directeur van de Kasteeldub, maar vindt het mooi geweest. „lk ben nu acht jaar werkzaam bij Spar ta als algemeen directeur, en ik durf te stellen dat het voor alle medewerkers, inclusief mijzelf, tropenjaren zijn ge weest. Ik denk dat het goed is wanneer er nieuw elan binnen de club komt, en ik ben bereid om mijn functie in dit kader ter beschikking te stellen." De Raad van Commissarissen respecteert deze persoonlijke beslissing. In overleg met Bonthuis zal gezocht worden naar een opvolger. Ook wordt gezocht naar een technisch manager, die de rol van com- missaris technische zaken Rob Baan moet overnemen. Baan krijgt meer een rol op de ach- tergrond. Na het aangekondigde vertrek van Peter Bonthuis presen- teerde de raad van commissa rissen een ambitieus meerja renplan. Volgens dat plan moet Sparta de komende jaren uitgroeien tot een club die structureel in het linkerrijtje van de Eredivisie speelt en meedoet in de strijd om Euro- pees voetbal. „Ambitieus, dat klopt, maar niet onrealistisch. Wij willen de doelstellingen realiseren met behoud van de unieke Sparta-cultuur", zegt Willem Brocker, voorzitter van de rvc. „De intentie is om zo spoedig mogelijk terug te ke- ren op het hoogste niveau. Het belangrijkste uitgangspunt is promotie naarde Eredivisie aan het einde van het lopende of volgende seizoen. Dat is ook de reden dat wij er bewust voor hebben gekozen om vast te houden aan een - voor Jupi ler League-begrippen - hoog spelersbudget." Oud-Spartaan Kevin Stroot- man behoort tot de selectie van het Nederlands elftal, dat het vanavond opneemt tegen Oostenrijk. De Ridderkerker, tegenwoor- dig spelend voor FC Utrecht, valt in de smaak bij bonds- coach Bert van Marwijk,die hem voor de eerste keer op- riep. De Feyenoorders Ricky van Haaren, Kelvin Leerdam en Ge- orginio Wijnaldum behoren tot de selectie van Jong Oranje, dat vanavond speelt tegen Jong Tsjechie. Ook Excelsior-verdediger Kaj Ramsteijn is daarbij aanwe- z'g- Jerson Cabral (Feyenoord) en Jordy Clasie (Excelsior) meld- den zich met blessures af. Rotterdammer Jeffrey Bru- ma, spelend voor Chelsea, is wei van de partij. Weer volop Rotterdams bloed dus in Oranje: een goede zaak! Naast Thiemo de Bakkeren Robin Haase nemen ook Jesse Huta Galung en Thomas Schoorel deel aan het 38e ABN AMRO World Tennis Tournament. De naam van Sportplaza Zuiderpark verandert vandaag in 'Krajicek Playground'. In het Sportplaza kan iedereen zeven dagen per week gratis sporten. Supporters die de eerstvolgende thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo willen bijwonen kunnen dit doen tegen het speciale tarief van 19,08.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 11