P9 Actueel 1,18 o te claimen. Wij vragen minder premie als u meer bij ons verzekert. t vrmrrippl mm 14 ooo W ASR ASR is geen gewoon bedrijf, maar in handen van de staat. Woekeren Bijna iedereen heeft zo'n polis #Schade Het hek lijkt van de dam: in de woekerpolisaffaire is een massaclaim in de maak. Een groot probleem doemt op voor verzekeraars en - u leest het goed -de belastingbetaler. At your service Vrolijk door sperma Nachtzuster Nieuw. De ASR MultiZeker polis. MaasstadPersWoensdag9februari2011 - De woekerpolisaffaire stamt uit 2006. Toen werd bekend dat verzekeraars hoge, ver- borgen kosten rekenden voor beleggingsverzekerin gen, waardoor de beleg- gingsopbrengsten tegen- vallen. Die zijn vanaf deja- ren negentigtot kortgele- den massaal verkocht, naar schattingzo'n zeven mil- joen. De populariteit van de verzekeringen - bestaande uit vermogensopbouw en een overlijdensrisicodek- king - sehuilde in de fiscale voordelen. Al in 1995 is uit- voeriggewaarschuwd voor de gevaren ervan, maar dat is door de politiek destijds genegeerd. Woekerpolisaffaire start opnieuw: een massadaim is in de maak Jan-Hein Strop Rotterdam v Het grootste financiele schandaal dat Nederland ooit kende, is toch afgelo- pen? De houders van zeven miljoen woekerpolissen krijgen toch een mooie schadevergoeding? Op beide vragen luidt het antwoord nee. Sinds deze krant vorige week berichtte dat een gedupeerde via de rechter veel meer vergoed krijgt dan volgens de schikking met ASR, is het hek van de dam. Een massaclaim is in de maak, zo meldde Consumentenclaim gisteren, dat voor eind maart 435 procedures start tegen ASR. En daar blijft het niet bij. Volgens de adviseur van Consumentenclaim Pieter Lijesen zijn er na de uitzending van Tros Radar maandagavond al 2.500 nieuwe aanmeldingen. Dat gaat om mensen met een Falcon Levensplan, een product van ASR dat volledig in handen is van de staat. Andere verzekeraars moeten 00k vrezen voor tal van procedures. Zo is Consumentenclaim bezig met het voorbereiden van zaken tegen Axa, on- derdeel van SNS Reaal. Zo'n 450.000 beleggingsverzekeringen lenen zich vooraanmelding, zegt Lijesen. Deuit- spraak van de rechtbank Haarlem is nameli jk zo geformuleerd dat 00k an- deren zich erop kunnen beroepen, denkthij. Reden dat de claim nog wel eens echt massa zou kunnen krijgen, is dat de actievoerders werken op basis van no cure no paypas bij succes krijgt Con sumentenclaim een vergoeding. Dat trucje paste het kantoor eerde toe in de effectenlease-affaire, waarin zij naar eigen opgaaf voor ongeveer 3.000 slachtoffers van Dexia meer schade vergoeding toegekend kregen dan was afgesproken in de zogeheten Duisen- berg-regeling. 10.000 zaken zijn in voorbereiding. ASR is duidelijk geschrokken van de gang van zaken, die grote financiele gevolgen kan hebben. Bestuursvoor- zitter Jos Baeten zat daarorn maandag avond zelf in Radar, waar hij opeens meer te bieden had aan klanten dan conform de schikking met de Stichting Verliespolis en Woekerpolisclaim. Uit zijn woorden blijkt dat hij wil voorko- men dat mensen gaan procederen of hun polis afkopen. 'Arrogant', noemt Rene Bos het optre- den van de bestuurder. Als tussenper- soon verkocht hij 00k Falcon Levens- plannen en hij zegt zich daar nu voor te schamen. Dat Baeten alleen aan- biedt om mensen hun polis naar een eigen ASR-product overte sluiten zon- miljard Zoveel premie van 'unit-linked' verzekeringen kreeg ASR in 2008 binnen. Daarmee is ASR een grote speler op deze markt. der boete, vindt hij volstrekt ontoerei- kend. 'Hij zegt eigenlijk: we hebben je besodemieterd, maar je moet toch bij ons blijven en maar afwachten of het goedkomt.' Gevraagd naar de hoeveelheid po- lissen verglijkbaar met die van de ge- wonnen rechtszaak, antwoordde Bae ten 35.000. Dat klinkt niet erg aannemelijk, het probleem is waar- schijnlijk een stukgroter. ASR heeft op de website zelf een lijst van polissen gepubliceerd waar net als in de gewon- nen zaak sprake is van het 'hefboom- effect' (nadelig effect van fluctuerende overlijdensrisicopremie op beleg- gingsresultaat). Datzijn alien zogehe ten unit Hnked-poYissen, die niet alleen zijn verkocht onder de naam Falcon, maar 00k onder talloze andere labels: ABC, De Amersfoortse, Hypo- theekshop, Afab en tientallen ande- ren. Wie vervolgens het jaarverslag van 2008 er op naslaat, ziet dat ASR 118 miljard euro aan premie-inkomsten had uit unit-linked-poYissen. Gerekend met een gemiddelde maandpremie van 100 eurozouden er bijna een mil joen van dit soort verzekeringen ver kocht zijn. Zelfs als het er maar 35.000 zijn, zoals Baeten beweert, is de schade groot. Reken maar mee. De gedupeer de krijgt via de rechter op iedere euro die hi j heeft ingelegd of nog gaat inleg- gen, 45 cent extra van ASR: in dit geval zo'n 15.000 euro. 35.000 mensen met hetzelfde type polis met een gemid delde maandpremie van 100 euro en een looptijd van 30 jaar, hebben zo gerekend al rechtop 630 miljoen euro - een zware financiele aderlating. HogeRaad Maar laat de verzekeraar nu geen ge woon bedrijf zijn, maar zoals gezegd in handen van de staat. ASR was im- mers onderdeel van Fortis, toen de staat het Nederlandse deel van de bank nationaliseerde. Alle eventuele verliezen die bij ASR optreden, zijn dus verliezen voor de belastingbetaler. Bovendien is het maar de vraag wat ASR nog oplevert - de staat wil er 00k weer graag vanaf - als er voor honder- den miljoenen aan claims boven het hoofdhangen. Deze affaire gaat zich nog jaren voortslepen, want ASR gaat in hoger beroep. Als het bedrijf bij het Ge- rechtshof verliest, wacht gezien de grote belangen een gang naar de Hoge Raad. Zo dreigt opnieuw een juridisch moeras zoals in de effectenlease-af faire, waarin de politiek zich moeilijk afzijdig kan houden. Een topadviseur van president Obama zagtijdens een diner Amerika'sopeen na hoogstegeneraal aan voor de ober. Ze vroeg hem om een glas wijn. In sperma zitten stoffen die bij vrouwen een anti- depressief effect hebben. Het bevat endorfine en serotonine die de stemming bei'nvloeden. In het militairziekenhuis in Peking hangen sexy foto's van de nachtzusters die er werken. Dit om de patienten wat op te vrolijken. Verzekeraars verkopen nog maar weinig beleggingsverzekeringenhollandse hoogte

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 14