De Kwestie STEUN VOOR EGYPTE SCAPINO GAAT DE WIJK IN MaasstadPers Charloismoet direct stoppen met het etnisch registreren vanjongeren en de databanken worden gewist, zo laat het stadsbestuurweten. Achtergrond Opslaan van etniciteit doet denken aan de jaren dertig Hoogtijd om weerwat vertrouwen te kweken Charlois zegt de problemen nubeteraante kunnen pakken. Registratie geeft een compleet beeld OOO Solidariteitsdemonstraties Kunst en Cultuur He, waar blijft dat poppodium? :|e Cavia politie in Capelle sfc De schoonheid van kennis MaasstadPers iruari 2011 Van de redactie ROTTERDAM Etnisch registreren van jongeren in strijd met de wet Het wordt hoog tijd dat we hier in Rotterdam uit onze schulp kruipen. De resultaten van vooral Feyenoord en Spar ta zijn zo bedroevend dat ze een flinke aanslag hebben ge- pleegd op ons zelfvertrou- wen. We durven buiten de stads- grenzen amper nog te beken- nen dat we uit Rotterdam ko- men, terwijl er hier zoveel talent rondloopt dat wel klin- kende resultaten behaalt. Laat dat dan eensniet een wit/rood - shirt aanhebben, maar bij- voorbeeld een wit/groen. De hockeyjeugd van HCR doet het bijvoorbeeld hartstikke goed. Maar liefstzeven van de acht eerste topjeugdteams wisten de play-offs in de zaal te halen en weer vier daarvan wisten door te gaan naar het NK dat komend weekend wordt gespeeld. Veelbelovend dus. Ofga eenslekkerbij volley- bal kijken, want 00k daar doen we het goed. Donderdag 17 februari spelen de heren van Fusion de kwart finale van de nationale volleybalbeker. Vol- gens de mensen van Fusion belooft het een spectaculaire wedstrijd te worden waarbij Lycurgus uit Groningen (on- betwiste koploper in de A- league in principe de beste papieren heeft, maar Fusion (promovendus en koploper in de B-league) zich zeker niet zonder slag of stoot gewonnen zal geven en voor de voile winst gaat. Maar 00k op turn- gebied tellen we mee. Verschil- lende tumsters van het Vlaar- dingse Leonidas-Dovido werden afgelopen weekend uitgezonden naar districts- wedstrijden in Amsterdam en gooiden daar hoge ogen. Yona Rietdijk, Mylene Esmee Zon- neveld, Naomi Horik, San- drine van Haren en Charlotte Ilmer wisten zich te plaatsen voor de landelijke finale. Ver- geet dus even voetbal. Zolang het in De Kuip en op het Kas- teel bagger is, gaan we wel er- gensanders kijken. O Van de redactie ROTTERDAM Deelgemeente Charlois moet per direct stoppen met het et nisch registreren van pro- bleemjongeren. Dat heeft het College Bescherming Per- soongegevens besloten. Char lois houdt al sinds 2004 de etnische afkomstvan jongeren bij en dat is in strijd met de wet. Van de wetgever mag de overheid alleen etnisch regi streren als het daarbij gaat om het oplossen van allerlei ach- terstanden die een etnische minderheid heeft. Denk bij voorbeeld aan arbeidsplekken ofonderwijsplekken. Inzulke gevallen mag de overheid de etniciteit registreren omdat het dan gaat om een zogehe- ten 'voorkeursbeleid'. Charlois houdt sinds begin 2001 de af- komst bij van Marokkaanse en Antilliaanse probleemjonge- ren. Het College Bescherming Persoongegevens hield on- langs een hoorzitting over de gang van zaken en vroeg de bestuurders of de problemen in Charlois die worden ver- oorzaakt door Antilliaanse of Marokkaanse jongeren, zijn opgelost en of dit te danken is aan het feit dat de deelge meente een etnische databank bijhoudtvan de jongeren? De bestuurders zeggen dat de pro- blemen wel degelijk minder zijn geworden. Want, zo zegt Charlois, 'als zij weten of de jongeren van Antilliaanse of van Marokkaanse afkomst zijn, kunnen wij maatwerk le- veren. Marokkaanse jongeren hebben nu eenmaal een an- dere aanpak nodig dan Antil liaanse jongeren.' En daarom heeft Charlois er baat bij de etniciteit van de jongeren vast teleggen. 'Nee', zegt het College Be- Een groep jongens hangt een beetje rond in Charlois. Zij horen niet tot de probleemjongeren. arie kievit/hh scherming Persoonsgegevens. Charlois kan niet aantonen dat de problemen daadwerke- lijk minder worden of beter worden aangepakt. Het regi streren van etniciteit is van oudsher een beladen onder- werp waar voorzichtig mee om moet worden gegaan. De overheid mag dat alleen bij hoge uitzondering omdat de maatregelen veel mensen aan de jaren dertig doet denken, toen de joodsebevolkingzich etnisch moest registreren. in het geval van Charlois vindt het College Bescherming Per soongegevens dat ernietzorg- vuldig genoeg wordt omge- gaan met de gegevens en, nog belangrijker, dat registratie he- lemaal niet nodig is om de problemen aan te pakken. Het spreekt van een 'vooroordeels- beleid'; de jongerenzouden te snel over een kam worden ge- schoren, en het dreigt nu met hoge dwangsommen als de deelgemeente hiermee door- gaat. Intussen heeft Rotterdam laten weten het registreren te staken. O De gemeente Rotterdam moet deze week een start maken met het staken van etnische registratie en de da tabanken met gegevens over de jongeren moet worden gewist. Dat zegt het College Berscherming Persoonsge gevens. Doet de gemeente dat niet, dan wacht zij een flinke dwangsom. In een hoorcollege kon deelge meente Charlois niet hard maken dat de verminderde jongerenoverlast in de wijk te danken was aan het et nisch registreren. Charlois legt sinds 2004 de afkomst vast en zegt goede resultaten te boeken met etnische regi stratie. Door de afkomst vast te leggen kon de deelge meente betere 'behandel- plannen' opzetten. Bestan- den worden gedeeld met bij voorbeeld Jeugdzorg en de schuldhulpverleningom zo een compleet mogelijk beeld te krijgen van de problema- tiek. Ook in andere deelge- meenten moetde registratie onmiddellijk stoppen. O De Egyptische revolutie houdt ook Egyptische Neder- landers in hun greep. Afgelo pen weekend gingen Egypti sche Nederlanders in Rotter dam en Amsterdam de straat op om hun solidariteit te be- tuigen. De steundemonstra- ties verliepen in beide steden rustig. In Rotterdam hielden ongeveertweehonderd mensen een wake bij het World Trade Centre aan de Coolsingel. De wake was ge- organiseerd door GroenLinks, de SP en de Partij van de Ar- beid. De demonstranten na- men een minuut stilte in acht voor de slachtoffers die vorige week woensdag tijdens de massale demonstratries in Egypte vielen. Bij de wake wa- ren ookTweede Kamerleden aanwezig van GroenLinks, SP en de PvdA. In Amsterdam verzamelden zich zaterdag tientallen mensen op de Dam om hun steun te betuigen. Het Scapino Ballet gaat 'on tour' doorde Rotterdamse wijken. En dichter bij de dan- ser, in voile actie op het podi um, kun je niet komen. Bij de voorstellingen van het Scapino Ballet in de Rotterdamse loka- le cultuurcentra zijn de podi- umtechnische omstandighe- den misschien niet zoals in de grote theaters. Toch hebben ze zonder uitzondering een pre boven welke schouwburg dan ook: de toeschouwer zit er bo- venop en brengt de dans dich- terbij. Het contact tussen dan- ser en toeschouwer is niet af- standelijk en onpersoonlijk zoals het soms in een groot theater kan aanvoelen. Voor verschillende voorstellingen zijn nog kaarten te verkrijgen. Wil je reserveren? Neem dan contact op met de desbetref- fende locatie. Kijk hier voor meer informatie over de voor- stelling of kijk op de website van het Scapino Ballet. Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071KBRotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur M.G.I Jochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel manager: B.S. de Vries Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgavevan Wegener Mediarn samenwerking met DagbladDe Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar. In het voorjaar komt de Rotterdamse gemeente met ®een alternatiefvoorde verdwenen poppodia in de stad. Na de teloorgang van WATT zit Rotterdam zonder. Capelle aan den IJssel start per 15 februari 2011 een eenjarige proef met de zogeheten animalcops. U weet wel, dat geweldige ideetje van de P W. Is er in het fundamenteel wetenschappelijk onderzoek, behalve kennis en inzicht, ook schoonheid te vinden? Kom erachter in museum Boy mans van Beuningen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 2