'Suez is onze navelstreng LAGERWAARD 'IK BEL U (NIET) TERUG' LEERLINGEN GEWEIGERD Uesign IMRASSEND WON EN Theater Hal 4opentdonderdagweerdedeuren.Het theater heeft zichzelf heruitgevonden met een nieuwe naam: hal 4.1 Nieuws Een verwijzing naar moderne tijden 'Onze handel ondervindt grote hinder door de situatie' Watkanje anders dan inspelen op zakenleven OOO Economie Haven Betere service van ambtenaren s|c Camera's op het Amelandseplein Scholen weigeren kinderen Ouders op de bres voor schoolhoofd MaasstadPers Woensdag 9 februari 2011 X» r Vemieuwde Hal 4.1 is helemaal van deze tijd Een pluspunt voor hal 4.1, een skyline om u tegen te zeggen. peter hilz/hh Van de redactie ROTTERDAM Egypte is al meer dan twee we- ken in de ban van massapro- testen tegen de zittende presi dent Mubarak. Wat is bet effect van instabiel Egypte op de Rot- terdamse economie? Egypte gaat vandaag haar zestiende dag van protesten en onlusten in. Duizenden beto- gers bezetten al ruim twee we- ken hetTharirplein, met maar een doel: de zittende president en dictator Hosni Mubarak dwingen tot aftreden. Hoewel het dagelijks leven in Egypte enigszins op gang is gekomen, blijft de situatie instabiel Want hoelang houden de demon- stranten vredige protesten vol, en mocht Mubarak aftreden, wie zal dan het machtsvacuiim vullen? Wat zal de rol worden van het conservatie Moslim Broederschap? In Nederland werden de Egyptische opstand vooral om politieke redenen gevolgd. Maar in het opinieprogramma Buitenhofwaarschuwde CDA- woordvoerder buitenland Henk Jan Ormel voor desas- treuze economische gevolgen, onder meer voor de Rotter- damse haven. 'Het sluiten van het Suezkanaal heeft directe gevolgen voor de Rotterdamse haven, en het kanaal is een van de navelstrengen van de Ne- derlandse economie', aldus hetCDA-lid. Een groot gedeel- te van de Nederlandse export gaat de wereld in via het Suez kanaal. Van de 100 miljoen ton ruwe olie die jaarlijks via Rot terdam binnenkomt, loopt een kwart via de Suezkanaal. Toch maakt Rotterdamse Ha- venbedrijf maakt zich voorlo- pig geen zorgen. Woordvoer- der Tie Schellekens legt uit waarom: 'Wij hebben eigen- lijk nog maar weinig gemerkt van de situatie in Egypte, en voorzien geen problemen. Voor de haven is het ontzet- tend belangrijk dat het Suez kanaal openblijft, maar wij krijgen geen signalen binnen dat het Suezkanaal straks niet meer bereikbaar is. Egypt? is zo afhankelijk van de omzet die het Suezkanaal maakt, ik kan me echt niet voorstellen dat een nieuw regime zichzelf straks in de voeten zou schie- ten door dit kanaal te sluiten.' Maar de handelsorganisatie EVO ziet grote problemen voor de leden die zij vertegen- woordigt. EVO behartigt de logistieke belangen van 30.000 bedrijven diegoederen te vervoeren hebben, en veel van deze bedrijven zijn voor hun export afhankelijk van Egypte. Beleidsadviseur mari- tieme zaken, Marco Wiese- hahn: 'Erwordt jaarlijks voor 700 miljoen euro geexpor- teerd naar Egypte, deze handel ondervindt ontzettend veel last van de huidige politieke crisis.' Wiesenhahn kan zich voorstellen dat het Rotter damse Havenbedrijf weinig last ondervindt. 'Maar voor de individuele rederijen ligt het verhaal heel anders, die kam- pen met lange wachttijden, en gebrek aan personeel bij de terminals.' Volgens Wiesen hahn worden containers niet of met vertraging geladen of gelost in de havens. Ook zijn de communicatielijnen onbe- trouwbaar en is het transport naar het achterland zo goed als stil komen te liggen' 'Deze exporteurs van aardbeien en aardappels, ook de Rotter damse bedrijven, lopen ver traging en daarmee grote fi- nanciele schade op.' Toch heeft ook Wiesen hahn er vertrouwen in dat het Suezkanaal openblijft. 'Dat is op dit moment in handen van het leger, en dat blijft een hele sterke macht in Egypte. Eigen- lijk is geen enkele partij op dit moment machtiger dan het leger, ik voorzie dan ook dat de schade op die manier een beetje beperkt blijft.' O Van de redactie ROTTERDAM Omdat een volwaardig pop- podium in Rotterdam nog even op zich laat wachten, is de heropening van evenemen- tenlokatie Hal 4 wellicht een opsteker voor de stad. Het vroegere theater Hal 4 waar optredens en voorstellingen te zien waren heeft een facelift ondergaan en opent donder- dag officieel weer de deuren. Ook de nieuwe naam is hele maal van deze tijd; Hal 4.1, een verwijzing naar het inter- actieveweb2.1. Denieuwehal (in de Esch in Kralingen) heeft nu twee grote zalen en is dank- zij deverbouwingomgetoverd in een evenementenlokatie waar voor ieder wat wils is. Omdat de nieuwe hal in de Watertorenweg in Kralingen gevestigd is, beschikt de hal nog steeds over een schitte- rend uitzicht op de Maas. De dinershow's die voorheen in het Oude Prinses theater wer den gehouden, zullen vanaf deze week plaatsvinden in de theaterzaal van hal 4.1. Geen grand-opening zon- der een groot spektakel moe- ten ze bij hal 4.1 gedacht heb ben want ze hebben niemand minder dan Ben Saunders we- ten te strikken om het lintje door te knippen donderdag. Een optreden kan er ook nog van af. Hal 4 staat vooral bij jongeren bekend als de plek waar je leeftijdgenoten kunt zien optreden. Young Stage, het jongerentheater van de SKVR en de Rotterdamse mid- delbare scholen, trad er gere- geld opIn de toekomst zal hal 4.1 zich op een veel breder pu- bliek richten. De evenemen tenlokatie leent zich niet al- leen voor theater, er is ook ruimte voor dinershows, be- drijfsfeesten en vergaderzalen. In het kielzogvan het Wereld- museum in Rotterdam doen, voorheen gesubsidieerde in- stanties, er tegenwoordig al les aan om zonder subsidie te overleven. Veel geld zal dan moeten komen van de zaken- wereld en privedonaties. Hal 4.1 heeft in ieder geval een groot pluspunt: het uitzicht is onbetaalbaar. De lokatie, aan het eind van de Maasboule- vard, rechtsaf en dan ben je er nog niet, zal de organisatie misschien parten spelen maar daar staat tegenover dat Rot- terdammers best bereid zijn een stukje om te fietsen als daar een mooie show tegen over staat. Wat dat betreft heeft de nieuwste evenementenlo katie in Rotterdam nog een slagtewinnen. O „U wordt zo spoedig moge- lijk teruggebeld." Een zin die door ambtenaren veel te veel gebezigd wordt en waarnaar door te weinig ambtenaren wordt gehandeld. Dat vindt burgemeester Ahmed Abou- taleb. Hij is zeer ontevreden over ambtenaren die niet of te laat terugbellen en wil een einde maken aan waardeloze terugbel-beloften. De logge manier waarop ambtenaren communiceren met de bur ger moet wat de burgemees ter betreft op deschop. Een burger die een brief schrijft, hoeft niet perse een antwoord per brief te krijgen. Dat duurt langer. De ambtenaar kan ook zelf bedenken dat een tele- foontje de burger sneller helpt. Want uit onderzoek bleek al dat bellers tegen woordig steeds vaker meteen worden geholpen. Rotterdam zet nu in op effieienter door- verbinden. Op het Amelandseplein in Charlois komt tijdelijk cameratoezicht om de overlast en criminaliteit tegen te gaan. Dat zegde Aboutaleb vorige week toe. De Rotterdamse PvdA-fractie heeft signalen ontvangen dat verschillende scholen leer- plichtige kinderen weigeren in te schrijven op hun school. PvdA-raadslid Fouad El Haji stelt daarom vragen aan het college. "Ik heb meldingen ge- kregen van zowel ouders als kinderen," zegt El Haji. "Ik heb begrepen dat er scholen zijn die leerlingen tussen de 12 en 16 jaar weigeren, omdat ze bang zijn dat deze leerlingen het niveau van de school ver- lagen. De scholen widen niet als zwak te boek staan," zegt El Haji. "Deze kinderen moeten gewoon naarschool kunnen." Vorige week werd het onder- werp in de raadscommissie aan de kaak gesteld: "Als het college deze berichten niet kan ontkrachten, pleit ik voor een Rotterdams meldpunt. Bij dit meldpunt zouden ouders en kinderen hun klachten kun nen deponeren." Ouders van leerlingen van de lulianaschool in Rotter- ||lj| dam Noord widen hun kinderen thuishouden, nadat het bestuur van de school besloot de directeur te ontslaan. Stoel Yaka in stof vanaf 6 359,00 nu 0 299,00 Ieder vanaf 6 399,00 nu 0 339,00 Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel, Tel. 010- 4507466 Fax 010-4588992, info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl twitter.com/lagerwaard_nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 3