Wordt dit uw nieuwe TEMPUR® bed? kwakernaat Oud Nieuws TEMPUR Frits Linnemann, een oude Rotterdamse rocker, over de jarenzestigen de beatles. Blaaksedijk Kom jij ons londersteunen?! Start op 23 augustus met de opleiding Medewerker Maatschappelijke Zorg niveau 4! GRATIS bedombouw hoofdbord uit de Prestige - Bedcollectie t.w.v. 1298,-* Werken met mensen doet ertoe. Kom op 10 maart 2011 om 19.30 uur naar de informatieavond Medewerkers Maatschappelijke Zorg (niveau 4) Gehandicaptenzorg van het opleidingscentrum van Stichting Zuidwester en maak kennis met onze dienten. Aanmelden voor de informatieavond kan via www.zuidwester.org/werken-en-leren Wees snel, want vol is vol! Waar? Bij aankoop van 2 TEMPUR Matrassen en 2 elektrisch verstelbare bedbodems krijgt u de bedombouw met hoofdbord cadeau! Geldig t/m 6 maart 2011Niet geldig in combinatie met andere acties. Vraag naar de actievoorwaarden of kijk op onze website. [Ind.terrein Heinenoord] SLAAPBOULEVARD Boonsweg 7 - 3274 LH Blaaksedijk llndustrieterrein Heinenoord) - Tel. 0186 - 60 13 55. Vanaf de Heinenoordtunnel nog slechts 5 minuten. www.slaapboulevard-kwakernaat.nl De opleiding wordt verzorgd in samenwerking metZadkineZuid-HollandseEilanden. WWW.ZU IO WGStGT.OTQ MaasstadPers Solaris naast je studie plus baangarantie! 23-32 uur) Restaurant van Stichting Zuidwester Oosthavendijk 30 3241 LK Middelharnis De jongens droegen hun haar i www.slaapboulevard-kwakernaat.nl 'Het was een stem en een ge- luid dat ik niet kon plaatsen, ik had zoiets nog nooit gehoord, maar ik vond het meteen mooi', vertelt kunstschilder Frits aan de eettafel van zijn huis in Hillegersberg. Jaren la ter zou Frits ontdekken dat de man die zijn aandacht zo had gegrepen, de Amerikaanse blueszanger Big Bill Broonzy was, die met zijn gevolg naar Rotterdam was getogen, voor een optreden in Venster. Frits hoorde hem op de radio, en was op slag weer gegrepen door het melancholische, die- pe stemgeluid uit het zuidelij- ke Mississippi. 'In de opbouw van de muziek herkende ik wel iets van de muziek die toen po- pulairwas: Elvis Presley en Fats Domino. Maar tegelijkertijd was dit zo anders, ik vond het heel erg bijzonder.' Begin jaren zestig was de Rotterdam in de ban van Rock Roll. Overal in de havenstad waren kleine poppodia waar bandjes optra- Van de redactie ROTTERDAM Blues en Amerikaan se folk music, ge- speeld op rare in- strumenten; de Rotterdamse En- datteme Jugband paste in 1965 in geen enkele subcul- tuur. Toch sleepte debandvan kunstschilder en gitarist Frits Linnemann een platencon- tract binnen. 'De Beatles ston- den op nummereen, en wij op nummer30.' Op een koude doorde- weekse winterdag in 1958 be- sloot de 11-jarige Frits een rondje te rijden op Rotterdam se schaatsbaan Nenijto. Frits had net zijn schaatsen aan zijn voeten gebonden, toen een donkere man in een glim- mend pak zijn aandacht trok. Omringt door een groepje mooi gekapte vrouwen stond hij daar luidkeels te zingen. De jongens van Endatteme Jugband waren opeens helemaal hip. kon een leren jack. Ze reden op brommers waar ze zpwat op moesten liggen, hun vriendin- netjes hadden een suikerspin veel om op te noemen. Livemuziek was toen nog heel belangrijk, later zouden dj's die functie overnemen.' De aanhangers van rock roll wa ren de vetkuiven. Frits: 'Die jongens droegen broeken met smalle pijpen, en als het even den. Frits: 'Je had cafe oom Tom op Zuid, danszaal Spes- bona, the Palace, Het Verza- melgebouw, Jazzclub B14, te-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 6