Loopbaan Zij lijden honger, wij hebben ouergewicht Uitkeringstrekkers, Paul de Krom zit achter je aan! Nederland telt meer dan 8 miljoen auto's HANDEL FL0RAH0LLAND BL0EIT BANEN- GR0EI EINDE VAN DEELTDD-WW Korting Wie heeft er geen oren naar een voordeeltje? :je Met z'n alien op vakantie: gezellig! Voedselprijs omhoog Misbruik aanpakken Zeven procent meer omzet in 2010 9199 Minder werklozen Economie krabbelt weer op jgc Rabobank: simply the best age Eigen huis kost meer MaasstadPers 10 1 I T*1 Woensdag23februari 2011 Echte succesformule Van de redactie ROTTERDAM Wei eens van Groupon ge- hoord? Veel internetgebrui- kers en koopjesjagers wel. Groupon biedt elke dag per stad aanbiedingen met hoge kortingen; 50procentofmeer. Bijvoorbeeld een etentje voor 30 in plaats van de gebruike- lijke 60 euro. Groupon is een uit Amerika overgewaaide kortingssite. Andrew Mason is de bedenker van het concept en richtte in 2007 The Point op, dat later Groupon werd. Door de overname van 'My City Deal' verschafte hij zich toegang tot de Europese markt en kwamen er afdelingen in vele landen. Het gaat hier ei- genlijk niet om een puur inter- netbedrijf, want om deelne- mers te werven gaan er ouderwets vertegenwoordi- gers 'de straat op'. Zij sluiten overeenkomsten met onder- 'Sweetdeal' van Wegener: goed voorbeeld doet goed volgen. nemers, die niet veel zullen verdienen aan de klanten van Groupon, maar het als pro- motie zien voor hun zaak. En natuurlijkzijn er meerbedrij- ven die op het succes willen meeliften. Een daarvan is We gener, de uitgever van deze krant. Zij komen met Sweet- deal en kunnen daarbij ge- bruik maken van hun zeer omvangrijkenetwerk. O Van de redactie ROTTERDAM De voedselprijzen schieten wereldwijd omhoog. Dat zorgt over de hele wereld voor grote problemen. Van hon- gersnood totvoedselrellen. In de rijke Westerse landen heb ben de mensen genoeg te eten en is overgewicht een volks- ziekte aan het worden. In de ontwikkelingslanden is dat wel anders. Het Europees Par- lement schat dat wereldwijd meerdan 1 miljard mensen in honger leven en er ieder jaar 40 miljoen mensen overlijden aan voedseltekort. In het Westen wordt zo'n 10 tot 20 procent van het inko- men aan voedsel besteed, waardoor de stijgende voed selprijzen hier minder worden opgemerkt. In ontwikkelings landen besteden mensen 60 tot 80 procent van het inko- men aan voedsel, waardoor in de armste delen van de wereld debevolkingmaaltijden moet overslaan. Hoe het komt? Er zijn meerdere oorzaken aan te wij- zen. Door de grotere welvaart in de zogenaamd opkomende landen (Brazilie, Rusland, In dia en China) neem de vraag naar grondstoffen voor ons eten - zoals graan en suiker - fors toe. En een grotere vraag betekent hogere pri jzen. Daar- naast is er sprake van mislukte oogsten als gevolg van grote droogte of overstromingen. Een derde factor is de stijgende vraag naar biobrandstof, dat gemaakt wordt van bijvoor beeld mai's en soja, en dus veel landbouwgrond in beslag neemt. Mogelijk zijn er meer factoren, bijvoorbeeld specu- lanten die pri jzen extra opdrij- ven. Dewereldvoedselorgani- satie FAO moet in beeld gaan brengen wat er precies op deze markten gebeurt en wie de spelerszijn O Van de redactie ROTTERDAM Het kabinet met staatssecreta- ris Paul de Krom voorop, trekt ten strijde tegen fraude met uitkeringen en bedrijven die zich niet aan de arbeidswet houden. Het wordt dus oppas- sen voor mensen die onterecht een uitkering ontvangen. "Voor degenen die aangewe- zen blijven op een uitkering moet duidelijk zijn dat mis bruik niet wordt geaccepteerd, niet door de samenleving en niet door dit kabinet", schrijft De Krom aan de Tweede Ka- rrier. Hij wil een actief opspo- ringsbeleid, met een lik-op- stuk aanpak en zwaardere straffen. Zij die misbruik ma ken kunnen rekenen op in- houdingvan de uitkering voor drie maanden. Ook mensen diedoorhunkledingofgedrag niet aan het werk komen, kun nen rekenen op een hardere aanpak. Daarvoor krijgen de gemeenten ondersteuning van Regionale Centra Fraudebe- strijding en van de SIOD (So- ciale Inlichtingen en Opspo- ring Dienst). Dat alles staat in het 'Handhavingsprogramma' waarmee het kabinet de ko- mende vier jaar aan de slag gaat. In combinatie met het stimuleren van de doorstroom van uitkeringstrekkers naar een gewone baan, moet daar- mee op termijn 180 miljoen euro bespaard worden. De aandacht gaat overigens ook uit naar het tegengaan van het tewerkstellen van illegalen en onregelmatigheden bij het werven en werken van werk- nemers uit Midden- en Oost- Europa. De Arbeidsinspectie moetdaaroptoezien. O Nederland telt 16 miljoen inwoners en door de totale groei met bijna 200 dui- zend nieuwe auto's op kenteken gezet inmiddels 8 miljoen auto's. Degrens zend auto's. Dat blijkt uitcijfersvan de en ruim een miljoen tweedehands au- van 8 miljoen is vorig jaar gepasseerd BOVAG.Vorig jaar zijn er bijna 485 dui- to'svaneigenaarverwisseld. O Het ging met de bloemen- teelt lang niet goed en dat was ook te merken bij bloe- menveiling FloraHolland. Vorigjaartrad er herstel op; de veiling zette 7 procent meer om en kwam daarmee op eenjaaromzetvan ruim 4 miljard. Dezecijferswaren nog hoger geweest als de- cember niet zo koud was ge weest. Overigens gaat een groot deel door directe ver- koop naar de handelaren. De werkloosheid is in decem- ber verdergedaald tot net bo- ven de 400.000. Dat is een da- ling van 8000 werklozen ten opzichte van een maand eer- der, aldus het CBS. In vergelij- king met een jaar geleden zijn er nu ruim 30.000 werklozen minder. Daarmee verbeterde ook de stemming ondercon- sumenten;ze hebben meer vertrouwen in de toekomst. Hoe kan een ondernemer in problemen tijdens de crisis zijn waardevolle vakmensen in dienst houden? Met de zoge- naamde deeltijd-WW. Nu de crisis voorzichtig ten einde loopt, neemt ook het ge- bruik van de deeltijd-WW ver- deraf. Inmiddels hebben 75.000 werknemers gebruik gemaakt van de regeling. Hier- van zijn 62.000 mensen al- weer uitgestroomd. De deeltijd-WW is op 1 april 2009 van start gegaan om bedrijven die voldoende ge- zond zijn tijdens de crisis hun vakkrachten te laten behou- den die ze anders hadden moeten ontslaan. De regeling helpt zo bedrij ven om meteen te kunnen aanhaken bij economisch herstel. Inmiddels krabbelt de economie weer een beetje openzijnerminder werklo zen. De regeling deeltijd- WW stopt op 1 juli 2011. Rabobank is opnieuw de meest favoriete werkgever van Nederland in 2010. Philips eindigde op de tweede plaats, Shell op drie. Minister Van Bijsterveldt (Onderwijs) wil naastae ©zomervakantie ook de kerst-en meivakantie vastleggen zodat ze in het gehele land op dezelfde data vallen. Woningbezitters zijn dit jaar meer gaan betalen voor hun woning. Het gaat omongeveer vier tientjes.vooral door duurdere energiekosten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 10