Actueel Eindeloze discussie A4 Tentoonstelling over bergen van Maersk Gratis in too eerste ge (j 0 minuten gratis) Roozeboom Advocaten Autorijschool "PA ET" Gebr. v/d Bosch keukens Super aanbieding WATDOET DE RAAD? MAXI NORMEN MAXIM ALE 10/ Al 20 jaar een begrip in Vlaardingen e.o. Gebr. v/d Bosch keukens OOO Infrastructuur De ultieme impasse 13 Haven Cornelia Maersk DEAARDEGEEFT ONSALLES GEEFDE AARDEDOOR Schiedam Salarissen ledere dinsdagpvond van 17.00 uur tot 10.00 uur organiseert Roozeboom Ndvoeatenfeen gratis inloopspreekuur voor kwesties die betrekking he|ben op het familtereeht en arbeidsreeht (moeht u op een ander tijdstip vrttlcn kofncn dan dient u veor&f een afspraak te maken). Ontt ervaren idvvvAtfn staan dan voor u klaar om uw vragen te beantwaotdjjn 1 Mar waar mogelijk wordt een voorlopige insehatung gegeven vatt de haslbaarheid van uw seaak. Oak in bet pvai u in het be/it bent van een reehtsbijstandsvensekering (H-nt 0 van harte welkom. Veeial bevat doze verzekering polisvoorwaarden v.ufbi) een vrije advoeaatkeus is toegestaan. Vuor ttadere informatie: bt^ocktdm; Hieuwk Haven 133 te s.-tw dap website: w roo .'boomadvociuen.it! e-mail; i^e^roozebfcmadvoeaten.nl tekfim: (Oiq? 14b 04 5% fax: (010) 2# 02 3 5 k Proefles ■- Telefoon 010-592 55 70 Hoekkeuken 245 x 230 compleet met carouselkast Multiplexblad met ingefreesde spoelunit koelvries, oven, kookplaat, schouw en vaatwasser in 70 kleuren/modellen leverbaar Alleen kasten zonder blad en apparatuur voor 2195, www.vdboschkeukens.nl Industrieweg 26 3133 EE Vlaardingen Tel. 010-4601905 Fax 0104354943 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 09.00 uur -16.00 uur Zaterdag 10.00 uur -14.30 uur MaasstadPers Woensdag23februari 2011 Regelmatig komen er zowel middelbare- als basisscholen op bezoek bij de gemeente Schiedam. Zij doen dit voor- namelijk om meer te leren over het bestuur van de ge meente. In de raadszaal (Aieidazaal) hebben al diver se scholenuitleggekregen over het college van burge- meester en wethouders, de gemeenteraad en wat er al- lemaal bij het besturen van een stad komt kijken. De ver- gadering is op 24 februari en begintomi5uur. De Schiedamse WD-fractie wil dat het gemeentebestuur een plafond instelt voor de salarissen van directeuren die bij gesubsidieerde bedrij- venof instanties werken. De fractie volgt hiermee de lan- delijke trend die is ingezet door het vorige kabinet en waar dit kabinet 00k werk van wil maken. De zogehe- ten Balkenende norm (180 duizend euro) zou het pla fond moeten zijn waar direc teuren genoegen mee moe ten nemen. Hbek va/i De A4. Ondertussen een gebed zonder einde. rijkswaterstaat Van de redactie ROTTERDAM De bouw van de A4 houdt al decennia de gemoederen be- zig. Op donderdag 3 maart organiseert rijkswaterstaat in zowel Vlaardingen als Schie dam informatieavonden voor omwonenden en geinteres- seerden over het project A4 Delft-Schiedam. Een eerdere bijeenkomst vond afgelopen dinsdagavond plaats. Tijdens deze bijeenkomsten geven medewerkers van Rijkswater staat informatie over de actu- ele stand van zaken, met name waar het de werkzaamheden van rijkswaterstaat betreft. De informatieavonden be- ginnenbeideom 18.30 uur en eindigen om 21.30 uur. Het zijn in principe inloopavon- den; deskundigen van Rijks waterstaat zijn de hele avond aanwezig voor het beantwoor- den van vragen. Daarnaastzal Rijkswaterstaat om 19.00 uur en 20.15 uur een presentatie verzorgen. Ook medewerkers van de gemeente Schiedam zullen beide avonden met een stand aanwezig zijn om een toelichting te geven op de voorlopige plannen op het tunneldak van de A4. Wilt u aanwezig zijn? Datum: 3 maart, van 18.30uurtot21.30 uur, de Blauwe Brug, Bach- plein 590 in Schiedam. O Van de redactie ROTTERDAM Onlangs begon aannemer puma in opdracht van het Ha- venbedrijf Rotterdam met het bergen van het scheepswrak van de Cornelia Maersk. Dit is een Deens stoomschip dat in 1942 op weg van Rotterdam naar Kopenhagen gebombar- deerd werd en zonk. Het scheepswrak lag op 10 tot 17 meter diepte in een van de toe- komstige havens van Maas- vlakte2, de uitbreidingvan de Rotterdamse haven. Om ver- der te kunnen met de aanleg van de nieuwe havens die tot 20 meter diep worden, haalde puma de wrakstukken met een 'backhoe' in kleine brokstuk- ken naarboven. Onlangs wer- den hierbij stoomketels ont- dektengeborgen. Al in 2009 is begonnen met de voorberei- dingen voor het verwijderen van de restanten van de Cor nelia Maersk. Er is toen geko- zen om met de werkzaamhe den te beginnen na de aanleg van het land voor de coiitai- nerterminals en de zachte zee- wering. Dit zorgt voor meer beschutting tegen golfslag en deining. Op gedetailleerde surveybeelden bleken drie stukken van het schip zicht- baar: een stuk van het voor-, midden- en achterschip. Het wrak is in de zomer van 2010 vrij gebaggerd met een win- zuiger. Vervolgens is het vrij geblazen van zand. Hierna is door een duikinspectie de staatvan het wrakvastgesteld. Deze bleek in zeer slechte doen te zijn. Van het midden- schip was weinig meer in tact. Daarom heeft puma het scheepswrak met een Backhoe in kleine stukken geborgen. Inmiddels is het vrijwel geheel verwijderd. De mooiste over- blijfselen van de Cornelia Maersk worden in overleg ter beschikking gesteld aan Maersk, de voormalige eige- naar van het schip, en infor- matiecentrum FutureLand. Kunstenaar Marcel van Eeden kreeg twee patrijspoorten in bruikleen ten behoeve van de tentoonstelling van zijn werk in het Kunstmuseum in Sankt Gallen, Zwitserland van 19 fe bruari t/m 8 mei. De rest van het schip wordt afgevoerd naar een erkende verwerker. Van 19 februari t/m 8 mei is een foto- tentoonstelling, inclusief de twee patrijspoorten van de Cornelia Maersk, tezien in het Kunstmuseum in Sankt Gal len, Zwitserland. O Kijk op wnf.nl en doe mee. WERELD NATUUR FONDS GEEF DE AARDE DOOR 1 (eigen montage team)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 13