Actueel M 'Kwalificatie is ons hoofddoel' Rotterdam: 'Verkiezingen ondercontrole' HUURTEAMS DUURDER 'RET IS EEN VEILIG BEDRDF' V00RJAARSAANBIEDING ooo ontainerisatie Af en toe gaat er wel eens wat mis 'Voor mijn thuispubliek hoop ik op veel speelminuten' Gratis een 2edagkaart Een woord dat de spellingscontrole niet herkent, wordt 'n afdeling. 6* stoel gratis* Lezersactie Zaalvoetbal Bijdrage van 450 euro 3{c Film over het bombardement Veiligheidscertificaat Handel met Libie staat stil MaasstadPers Woensdag23februari2on Dan heb je ineens een container voorje deur... Jamal El Ghannouti zegt geen extra druk te voelen. „Dat ikmet Oranje in Rotter dam speel, zorgt alleen voor iets extra's in positieve zin." Van de redactie ROTTERDAM Jamal El Ghannouti, topspeler van zaalvoetbalclub TPP-Rot- terdam komt van 24 tot en met 27 februari met Oranje uit in het EK kwalificatietoernooi. De wedstrijden worden ge- speeld in Topsportcentrum Rotterdam. "Dat is op vijf mi- nuten van mijn huis dus het is daar mijn territorium. Voor mijn thuispubliek hoop ik dat ik veel speelminuten krijg en dat wij de sterren van de hemel spelen." Zelf scoren vindt El Ghannouti niet het belangrijk- ste. Ik ben een echte teamspe- ler. Ik win liever dan dat ik scoor maar verlies." De Rotter- dammer vertelt dat kwalifica tie voor het Europees kampi- oenschap het hoofddoel is voor het Nederlands team. ,,Niks is zuurder dan dat wij ons niet kwalificeren maar dat na afloop wordt gezegd dat wij goed hebben gespeeld en veel vooruitgang hebben geboekt. Wij willen gewoon heel graag naar het EK in Kroatie." Op pa pier is kwalificeren geen een- voudige opgave want van te- genstanders Rusland, Servie en Finland zi j n de eerste twee lan- den absoluut Europese top- teams. El Ghannouti: „Maarik heb vertrouwen in een goede afloop. Wij hebben een heel goede voorbereidingachterde rug en iedereen is fysiek tip-top in orde. Daar komt bij dat het zaalvoetbal in Nederland aan een inhaalslag bezig is. In de Topdivisie mogen spelers niet langer ook op het veld uitko- men en zij moeten minimaal driemaal in de week trainen. Dat merk je ook aan het niveau van het Nederlands team. Ik heb het gevoel dat wij echt een stap hebben gezet. Vanaf nu gaan wij er alles aan doen dat om te zetten in een goede pres- tatie." Jamal El Ghannouti zou graag zien dat Oranje in Top sportcentrum Rotterdam het zaalvoetbal verder op de kaart zet. ,,Wij hopen op een mooi toemooi waar veel mensen op af komen. Hopelijk leidt dat tot kwalificatie. Misschien ge- beurt dan hetzelfde als met het vrouwenvoetbal. Zij kregen bij het EK dagelijks media-aan- dacht. Het zaalvoetbal ver- dient dat ook want het is een heel snelle en technisch sport. Meer mensen zouden daar kennis mee moeten kunnen maken. Zaalvoetbal is echt een heel eigen tak van de voetbal- sport." Het EK kwalificatietoer nooi in Topsportcentrum Rot terdam begint donderdag 24 februari met Rusland-Finland 18.00 uur) en Nederland-Ser- vie (20.30 uur). Vrijdag 25 fe bruari staan Servie-Rusland 18.00 uur) en Nederland-Fin- land (20.30 uur) op het pro- gramma en zondag 27 februari wordt afgesloten met Finland- Servie (15.30 uur) en Rusland- Nederland (18.00 uur). De groepswinnaaren denummer twee (alleen de 5 beste num- mers 2 uit de kwalificatie) plaatsen zich voor UEFA Futsal EURO2012. O Op vertoon van dit uitge- knipte krantenartikel krij- gen bezoekers van het EK- kwalificatietoernooi bij aanschaf van een dagkaart aan de kassa van het Top sportcentrum een tweede dagkaart gratis. Een dag kaart kost 5,00 euro. Per getoond artikel wordt maximaal een gratis dag kaart gegeven. De lezersac tie geldt niet voor groepen en op is op! O Anne Dorst ROTTERDAM De grijze KOMO-zakken op straat waren ook niet alles. Dus werd er geinvesteerd in een nieuwe maniervan afval- verzameling: de ondergrondse container. Speciaal daarvoor werd ook de gemeentelijke af- deling Containerisatie in het leven geroepen. 'Containerisatie'. Een woord dat de spellingscon- trole niet herkent, maar waar Rotterdam graag een afdeling van maakt. En veel geld in steekt. Er moet immers een af- delingshoofd komen die sa- men metzijn onderdanen kan sparren over mogelijke loca- ties voor ondergrondse afval- containers. De regels zijn helder. Zo mag er geen container ge- plaatst worden op plekken waar gasleidingen of rioolpij- pen lopen. Daamaast moet er rekening worden gehouden met bomen; die mogen bij het leeghalen van de container niet beschadigd worden. De buurt is ook van belang, een inspraakprocedure is ver- pl icht. Tot slot mogen er geen containers geplaatst worden voorvoordeuren. Een strategisch spelletje, waarbij vals spelen af en toe geoorloofdlijkt. De regels mo gen dan helder zijn, de prak- tijk maakt het vaak lastig. Neem Blijdorp. Omdat de Sta- tenweg wordt heringerichtzou er tijdelijk een ondergrondse container geplaatst worden op de hoek van de Bijlwerffstraat met de Statenweg. Tenminste zo is de buurt ingelicht door de deelgemeente. In de praktijk bleken het twee containers te zijn, waar- van er een recht voor een voor- deur, de ander pal naast het terras van een cafe en allebei tussen twee oude bomen. De deelgemeente is schuldig aan het verkeerd voorlichten van de bewoners, als je de wijzen- de vinger van de voorlichter van de afdeling Containerisa tie moetgeloven. De bewoners kwamen er pas achter toen ie- mandvan de afdeling-met-de- opmerkelijke-naam deze mis- communicatie (en misplaatsing?) in de gaten kreeg. Erzou iemand langsko- men om met de bewoners te praten over de situatie, maar mijnheer Jelle Corpeleijn van Containerisatie kwam niet verder dan het inlichten van de bewoners over het strategi- sche spelletje, zoals hierboven beschreven. Nu is het thuiskomen voor de bewoners een stuk minder leuk, op het terras is het door de stank minder goed vertoe- ven en de ramen van de buren kunnen in de zomer niet meer open. Dat alles door een tel- foutje en miscommunicatie. Leuk, zo'n speciale afde ling. O Rotterdam neemt geen extra maatrege- ciale Staten, woensdag2 maart, ordelijk ling van de chaotische toestanden van lenomdeverkiezingenvoordeProvin- te laten verlopen. Er wordt geen herha- I vorigjaarverwacht. O hh Na de verlaging van de huur- subsidie, moeten huurders die vinden dat ze te veel huur betalen en daarvoortot nu toe gratis terecht konden bij de Huurteams, volgend jaar flink betalen. Een Huurteam inzetten gaat 450 euro kos- ten. De Rotterdamse wet- houder Hamit Karakus blijft erbij dat het een goed plan is om mensen te laten betalen voor het inzetten van het Huurteam Rotterdam. Er kwam veel kritiek op het plan om mensen hiervoorte laten betalen. Volgens Karakus is er nu mindergeld beschikbaar voor de teams, omdat er nu eenmaal keuzes gemaakt moeten worden. Daarom moet de huurder bijspringen. Volgens hem wordt dat van- zelf terugverdiend, omdat na het onderzoek de huur vaak omlaag gaat. Dat laatste gaat overigens niet op voor alle huurders. Filmmaker Ate de Jong is de nieuwe regisseur van de Nederlandse speelfilm over het bombardement van Rotterdam. Hij neemt die taak over van Mike van Diem. Het Rotterdamse OV-bedrijf RET krijgt als eerste Neder landse vervoerbedrijf het keurmerk 'Veilige Mobiliteit' van Veilig Verkeer Nederland. Het certificaat werd deze week uitgereikt aan directeur Pedro Peters. WN heeft het keurmerk ingesteld om bedrij- ven aan te sporen weloverwo- gen omte gaan met veilige mobiliteit. Jaarlijks vallen in het verkeer meer dan 700 do- den en tienduizenden gewon- den. De verkeersonveiiigheid kost de samenleving het zes- voudige van wat de files kos- ten. De RET is op een aantal criteria beoordeeld. Zo is er een functionaris benoemd, die veiligheid tot onderdeel van de bedrijfscultuur heeft laten uitgroeien. Daarnaast wordt hetpersoneel regelmatigge- schoold en getraind. Ook krij- gen de bestuurders een belo- ningvoorveiliggedragin het verkeer. De handel met Libie vanuit de Rotterdamse haven is praktisch tot stilstand gekomen. Contact met Libie van uit Rotterdam is nauwelijks mogelijk. icm aankoop eetkamertafel (uitverkoop uitgesloten) I A H\\ A A A D Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel, U^&tl\VV/UAI\U j "I0 4507466 Fax 010 4588992, f info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard. LS&&lyl I twitter.com/lagerwaard_nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 3