De Ondernemer ooc Parkeerdrama in Hordijk door Maasstadziekenhuis Beeldende kunstprijs in Stedelijk Museum Magda Rinkema organiseertborrelsvoorRotterdammers. Benje vrijgezel? Dan moetje bij haarzijn. JASGAAT TOCH DOOR UITBUITING VAN P0LEN MINDER OVER DEK0P Zorgen Ondernemers Kunst en Cuttuur Ondernemer Vrolijke vrijgezelle Rotterdammers Vinexflirt is een knipoog naar de burgerlijke droom Het Park en de toekomst wttVA'AW'.*' 1 Ondernemer vindt last minute financier Bedrijf verdacht van fraude Aantal faillissementen daalt in Rotterdam 3|c Wegwiis in papierenland sj: Student aan de slag in stembureau MaasstadPers Woensdag23februari20ii Van de redactie ROTTERDAM Ondernemers van bedrijven- terrein Hordijk-Oostvoorzien een parkeerdrama als het nieuwe Maasstadziekenhuis op 17 mei opengaat. Er is nu al te weinig parkeerruimte op het drukke terrein waar veel laad- en losbewegingen van vrachtwagens plaatsvinden. Als daar straks ook nog eens bezoekers en personeel van het ziekenhuis gaan parkeren, loopt niet alleen de handel op het terrein terug, maar wordt het ook levensgevaarlijk. In 2008 waarschuwde de Kamer van Koophandel in Rotterdam alvoorte weinig parkeerplaat- sen bij het nieuwe ziekenhuis. Maar dat heeft niet geleid tot meer parkeerruimte bij het ziekenhuis. Wethouder Baljeu wil nu zeven dagen per week betaald parkeren op het be- drijventerrein invoeren met een tarief dat voor de onderne mers vijf maal hoger is dan dat voor bewoners in de omlig- gende woonwijken. Dat is voor de ondernemers onver- teerbaar. Nergens in Neder- land bestaat namelijk betaald parkeren op bedrijventerrei- nen. Dat past ook niet bij de aard van die terreinen. De on dernemers willen als compro- mis dat in het gebied alleen door vergunninghouders en hun gasten geparkeerd mag worden voor een 0-eurotarief. Op bedrijventerrein Hordijk zitten 140 bedrijven met on- geveer 3.000 arbeidsplaatsen vooral in detechnieken logis- tiek. De bedrijven bieden veel lokale werkgelegenheid voor Rotterdam-Zuid. Er is veel vrachtverkeer en overslag van goederen. De invoering van betaald parkeren, zo vrezen de ondernemers, zal de concur- rentiepositieschaden. O Van de redactie ROTTERDAM Het Stedelijk Museum Schie dam presenteert vanaf deze week de tentoonstelling 'de Volkskrant Beeldende Kunst prijs 2011'. Degenomineerden zijn Nik Christensen, Esiri Er- heriene-Essi, Marijn van Kreij, Ahmet Ogut en Jonas Staal. De vijf genoemde kunste- naars, rond de 3 5 jaar en werk- zaam in Nederland, zijn geko- zen door specialisten uit de kunstwereld. De kunstprijs beleeft haar vijfde editie en wordt georganiseerd in sa- menwerking met de Volks krant, het Fonds bkvb en de ntr. Op zondag 10 april wordt tijdens een speciale uitzen- ding van Kunststof tv de win- naar en de publieksfavoriet bekend gemaakt door jury- voorzitter Joost Zwagerman. De prijs, een cheque ter waar- de van tien duizend euro, wordt gefinancierd door het fonds bkvb. Christensen maakt grote schildetingen met inkt op pa pier. Zi j n werk beperkt zich tot zwart en wit maar is rijk aan details. Erheriene-Essi maakt veelkleurige schilderijen in een rauwe en onopgesmurkte stijl. Films, krantenberichten en muziekzijn belangrijke in- spiratiebronnen. Van Kreij vuurt zijn krabbeltjes en vlek- ken op het papier af en maakt gebruik van zinnen uit de mu- ziek die hij verhaalt, kopieert en een nieuw leven op papier geeft. Staal is de agitator onder de kunstenaars. 'Macht?...aan welk volk?', staat op zijn web site. Staal verwierf faam met zijn 'Geert Wilders-werken'. Oguts tekeningen, schilderij en en objecten komen samen in complexe installaties. O Overdag illustrator, in de avonden een cupido Van de redactie ROTTERDAM De Noord-Hollandse illustra tor Magda Rinkema (36) kwam jaren geleden naar Rot terdam en is niet meer weg te slaan. Ze timmert hard aan de weg als illustrator voor bladen en boeken, en ze organiseert borrels voorvrijgezelle Rotter dammers. 'Ik moest een tijdje wennen aan Rotterdam', ver- telt de Noord-Hollandse illu strator Magda Rinkema. 'De stad leek me zo grauw en grijs, maar het is een kwestie van de juiste plekjes vinden.' Inmid- dels is Rinkema volledig inge- burgerd; Rinkema is regelma- tig te vinden in het uitgaansleven van de stad. Doordeweeks deelt ze een ruimte met andere freelancers in de creatieve werkplek en uitgaansgelegenheid De Ma chinist, op de Willem Buyte- wechstraat. Rinkema: 'Het werkt heel inspirerend om omgeven tezijn dooranderen, ik zit in een ruimte met vorm- gevers en webdesigners, en ik leer heel veel van hen.' Rin kema illustreert voor allerlei bladen: van De Telegraaf en Intermediair tot Viva en Elle. Magda: 'Rotterdam is een pri ma uitvalsbasis; de meeste bladen zitten misschien rond Amsterdam, maar je hebt toch meestal e-mail en telefonisch contact.' Magda maakt sierlijke en vrouwelijke illustraties die zich kenmerken door gecom- bineerde technieken en ver- schillende materialen; foto's lopen bij Magda vloeiend over in illustraties, sfeervolle col lages prijken de website van Rinkema. 'Ik ben nu bezig kaartjes te ontwerpen, en te kunnenverkopen. Ikzoumijn praktijk graag iets breder trek- ken dan illustraties bij verha- len, of huisstijlen ontwerpen.' Naast vormgever is Rinkema ook een van de initiators van de populaire Vinexflirt-borrel; een evenement voor vrolijke Rotterdamse vrijgezellen, de naam is een knipoog naar de burgelijke 'droom': eindigen met twee kids in een Vinex- wijk. Rinkema omschrijft de borrels als 'een avond vol oog- De nachtelijke feesten voor vrolijke sin gles zijn nog steeds im- mens popu- lair. ROB HUIBERS/HH contact, luchtkusjes, drankjes aanbieden en originele intro- zinnen.' Vin'ex-borrels zijn in- middels een begrip onder de singles van Rotterdam en om- streken. Rinkema: 'Ik kreeg samen met een vriendin het idee om een borrel voor vrijge zellen te organiseren, eigenlijk voor onszelf omdat we beiden single waren en in de dertig. Het werd meteen een groot succes, omdat het zo gezellig was.' Wanneer de volgende Vinexflirt-borrel op de agenda staat, is de vraag. 'Tijdens de laatste borrel is de vonk over- geslagen, ik ben helemaal ver- liefd op een jongen die de laatse borrel meeorganiseerde een kantoorgenoot van mij. We moeten echt weer een Vinexborrel op touw zetten, maar de motivatie is momen- teel laag.' O Het kan verkeren. Zo staje op het punt voorgoed de deuren van je winkel te sluiten, het andere moment stuur je de wereid een e-mail waarin je aankondigt toch doorte kun- nen gaan met je droom. Het is het verhaal van Jasper, be kend van JAS The Organic Clothing Co. aan de Nieuwe Binnenweg. „Twee maanden geleden moest ik u alien het droevige nieuws mededelen dat Jas ophield te bestaan. Maar... nu kan ik vrolijk en blij vertellen dat ik gewoon blijf. Blijf, blijf en blijf. En dus niet weg ga", schrijft hij vrolijk. Op het alter-, allerlaatste moment heeft Jasper toch een financier weten te vinden en kan hij een doorstart maken met zijn win kel vol kledingvanorganische materialen. „Het had allemaal geen dag langer moeten duren maar zoal het gezegde zo mooi luidt: Beter laat dan...", aldus een opgewekte ondernemer. Bij een schoonmaakbedrijf in Rotterdam is vorige week de administratiein beslaggeno- men op verdenking van onder meer onderbetaling van Pool- se werknemers. De inbeslag- name volgde op een aantal nachtelijke controles op der- tien locaties in het land. Zo bleken de Poolse werkne mers zeven nachten per week schoonmaakwerk te verrich- ten en kregen ze daar te wei nig voor betaald. Ze werkten ongeveer 70 uur in de week voor vier tot vijf euro netto per uur. Verder wordt gekeken of de werknemers zijn uitgebuit. In een geval waren de werk nemers gehuisvest in een te krappe woning en daar moes- ten ze ook nog eens 250 euro in de maand voor betalen. Het bedrijf heeft zich mogelijk ook nog schuldig gemaakt aan uit- keringsfraude. Een reeks in stances was bij de inbeslag- name betrokken. Hoewel in Rotterdam de ge- volgen van de financiele crisis door de invloed op de haven, het eerst te voelen waren, neemt het aantal faillissemen ten in onze regio gestaag af. Het aantal faillissementen in de regio Rotterdam is met bij- na 7 procent gedaald. Dit blijkt uit gegevens van de Kamer van Koophandel. In 2009 vielen bijna achthonderd onderne- mingen om, tegen 740 bedrij ven vorigjaar. Echt reden tot juichen hebben de onderne mers echter nog niet, want met deze cijfers scoort Rot terdam onder het landelijk gemiddelde. Een woordvoer- ster van de Kamer van Koop handel kon niette zeggen in welke sectoren uit deze regio de meeste bedrijven omvie- len. Feit is volgens de Kamer wel dat de bouw het zwaar heeft. De zware klappen die in de bouw vallen, is een lan delijk fenomeen. Ook zo moeite met het vinden van de weg in papieren- Ji land? Iedere donderdag vanaf 09.30 uur wordt in buurtcentrum Bergpolder de helpende hand gereikt. Het aantal studenten dat zich als stembureaulid heeft opgegeven, is gestegen tot vierhonderd. Ze komen van de Erasmus Universiteit en de Hogeschool Rotterdam. Het Park bij de Euromast krijgt een grondige opknap- beurt en zal in oude luister worden hersteld. Het Park is vorigjaar aangewezen als Rijksmonument.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 5