Actueel O MEER LERAREN L0KKEN WERKSTRAF VOOR VUIL VERLICHTVEILIG Ureageerdemassaal op onsverhaalvanjournalist Ivo van Woerden die twee maanden undercover ging bij Rotterdamse verzorgingstehuizen. Rumoerrond omstreden cartoon Reacties Ouderenzorg in de Rijnmond schrijnend en mensonterend 'Dit zou een geweldig huis zijn, als ermeei personeel kwam.' OO© Wilders-rel Politiek LR wil de beste leraren Vuilniszakken Straatverlichting Lamp moet licht geven sfc Blij met minder sfc Tienerproof computers MaasstadPers Woensdag23februari 2011 Frank Willemse SCHIEDAM Een omstreden anti-Wilders- cartoon heeft een rustplaats gevonden in het Schiedamse Stedelijk Museum. De teke- ningmet Wiiders als nazi-beul maakt dat hij niet langer in Vara-programma's wil optre- den. Het omstreden werk is te zien in de Vrijdenkersruimte' van de tentoonstelling Volks- krant Beeldende Kunstprijs 2011' die zaterdag is ge- opend. De cartoon van Adriaan Soeterbroekwerd dit weekend een mediahype nadat de teke- ning op de VARA-site ver- scheen. Wiiders eiste dat de prent verwijderd zou worden anders zou hij die avond niet bij Pauw en Witteman ver- schijnen en voortaan de VARA boycotten. De kopie van de cartoon is geplaatst in de zogenaamde vrijdenkersruimte die inge- richt is door kunstenaar Jonas Staal. Niet helemaal toevallig ook de kunstenaar die in 2006 in opspraak raakte met colla ges rondom de persoonscul- tus van Geert Wiiders. De 'vrij denkersruimte' zelf is een kopie van de door de WD op- gerichte plek in het Tweede Kamergebouw. Een rustplaats voor omstreden cartoons en kunstwerken. De prent van politiek tekenaar Soeterbroek is een reactie op Wiiders plan- nen om tuigdorpen op te rich- ten. Op de tekening een kampbeul met Wiiders haar die een rij sloebers met baar- den en boerka's naar de dou che stuurt. Een verwijzing naar de vergassingsruimte van Hitlers concentratiekampen. De tentoonstelling in Schiedam gaat over censuur en politieke druk zodat de te kening daar, volgens Jeroen Staal, juist thuishoort. Wii ders wordt verweten dat hij als 'kampioen van de vri j heid van meningsuiting' nu zelf op een verbod aanstuurt. Medestan- ders van de PW zeggen dat hiermee de grenzen van fat- soen zijn overtreden. En dat Wiiders 'gedemoniseerd' wordt net als Pirn Fortuyn in- dertijd. O 'Het is niet te hopen dat je hier ooit iets gaat mankeren' wat mee gedaan wordt. De bo- nussen voor managers die niet terzake kundig zijn maar het wel voor het zeggen hebben, zorgt ervoor dat er in de zorg en het bedrijfsleven alleen maar gekort wordt voor de hardwerkende mens. Het is helaas niet alleen in dezorgte- huizen slecht, odk in de zie- kenhuizen." (E. Kers, Rotterdam) ,,Mijn moederzit sinds twee jaar in een geriatrisch centmm van de stcihting Argos, de Es in Spijkenisse. Laatst is ze door een mede-bewoonster op de grond gegooid, pas na vijf da- gen werd er een eens een foto gemaakt. Er zitten op de afde- ling al twee dames in een rol- stoelvanwegevalpartijen, om- dat er nooit ergens personeel tezien is. De dames die erwer- ken neem ik niets kwalijk, kunnen zich-ook niet in twee- en splitsen. Dit zou een gewei- dig huis kunnen zijn als er eens drie personeelsleden bij- geplaatst zouden worden per afdeling." (mevrouw De Wolff, Spijkenisse) „Helaas moet ik zeggen dat de wantoestanden in de zorg niet alleen in Rotterdam voorko- men. Wat te denken van Ca- pelleaanden IJssel. DeZellin- gen heeft net een sociaal plan gepresenteerd door een tekort van mim twee miljoen en waar wordt op bezuinigd? Op het personeel dat aan de bedden staat. Over de grote manage- mentlaag willen directie/be- stuur niets horen, als het maar binnen de muren blijft. Een grote groep waar veel geld naartoe gaat voor het uitstip- pelen van een wanbeleid. Wie doet hier iets aan?" (Anoniem, naam bij Fedactie bekend) Het is slecht gesteld met de zorg voor onze (demente) ouderen. Dat blijkt deze week weer uit uw verhalen. hh Van de redactie ROTTERDAM Zelden heeft een onderwerp de lezer zo beroerd als het re- laas van undercoverjournalist Ivo van Woerden, vorige week in onze krant. Wij vroegen u te reageren en dat hebben we ge- weten. De telefoon stond da- genlang roodgloeiend, de mailbox stroomde vol. U was het allemaal roerend met Ivo van Woerden eens, de journa list die afgelopen zomer twee maanden undercover ging bij verschillendezorginstellingen in Rotterdam. Velen van u spraken hun dankbaarheid uit over het feit dat de kale, harde feiten nu eens op papier waren gesteld. Een greep uit de vele, vaak zeer emotionele reacties, volgt hieronder. ,,lk wil de heer Van Woerden met heel mijn hart en ziel be- danken voor het artikel. Ikben al jaren bezig met de directie van de DrieMaassStede (in Schiedam, red.) overdeslech- te verzorging van mijn moe- der. U wilt niet geloven hoe ik gemanipuleerd word als ik dingen aan de kaak stel. Mijn moederzit soms uren in haar eigen ontlasting en vertelt me dan dat ze zich radeloos voelt en zo vies als een varken. Ze is niet dement, dus maakt alles bewust mee. Het is gewoon mensonterend." (Anoniem, naam bij de redactie bekend) ,,Mijn 81-jarige moederwerd in oktober 2009 opgenomen in Siloan in Hoogvliet. Wat wij daar hebben meegemaakt is met geen pen te beschrijven. Ze noemen het revalideren maar de oudjes gaan alleen maar achteruit. Het is niet te hopen dat je hier in Nederland iets gaat mankeren, want dan ben jedepineut." (L. van Son) „Heel goed gedaan, werd tijd dat hier eens naar gekeken werd. Ik heb zelfvrijwilligers- werk gedaan in een bejaarden- tehuis en had ook al zo mijn vraagtekens over het reilen en zeilen in het tehuis. Ik hoop dat er iets goedsuitkomt, naar aanleidingvan dit artikel." (Dini Houtbraken) Geweldig, u schrijft de waar- heid. Nu maar wensen dat er Leefbaar Rotterdam wil dat het stadsbestuur er alles aan doet om de beste leraren naar Rotterdam te halen. "Het is al langer slecht ge steld met de onderwijskwa- liteit in Rotterdam. Veel lera ren ervaren lesgeven in Rot terdam als moeilijk en on- aantrekkelijk. Als gevolg daarvan geven veel leraren liever les buiten Rotterdam" aldus de oppositiepartij. Leefbaar Rotterdam wil dat het voor leraren weer aantrek- kelijk en uitdagend wordt om in Rotterdam leste geven. Te- gelijkertijd mogen leerkrach- ten van de gemeente ook een blijk van waardering verwach- ten. Leefbaar raadslid Ronald Sprensen diende daartoe twee voorstellen in tijdens de afge lopen raadsvergadering. Sprensen wil dat alle leer- krachten een gratis abonne- ment naar keuze krijgen op Diergaarde Blijdorp. Buitenruimte wethouderVan Huffelen (D66) gaat uitzoeken of het mogelijk is dat mensen die hun huis- of grofvuil ver- keerd aanbieden, voortaan een werkstraf kunnen krijgen. Dit zei ze in reactie op het Vuil- boek van Leefbaar Rotterdam raadslid Dries Mosch. Mosch startte dit initiatief naar aan- leiding van de vele klachten van Rotterdammers over vuil op straat. Het gebeurt steeds vaker dat Rotterdammers hun vuilnis zakken of grofvuil verkeerd aanbieden. Gezien de (stank)overlast die daarmee gepaard gaat, drong Mosch bij de wethouder aan op zwaar- dere boetes of straffen en be- tere handhaving. Zelf stelde hij voor om in plaats van een boe- te, een werkstraf op te leggen aan mensen die hun vuil ver keerd aanbieden. Zij die de fout in gaan, moeten verplicht meelopen met de Roteb. In 2007 en 2008 heeft de PvdA Rotterdam diverse malen aan- dacht gevraagd voor de toen gebrekkig werkende straat verlichting. Uit klachten die bij het door de PvdA ingestelde meldpuntgedeponeerd kon- den worden bleek dat erte veel lantaarnpalen te lang niet werkten. Scherpe afspraken met CityTec volgden in 2008. "Helaas las ik afgelopen vrij- dag in het Algemeen Dagblad het bericht dat een bewoner uit het centrum zegt dat de gebrekkige straatverlichting heeft bijgedragen aan het ri- sico op inbraak in haar win- kel. En dit is niet het enige signaal," zegt Brons. "Van- daar dat ik vandaag vragen aan het stadsbestuur stel over niet-werkende straat verlichting." Zonderverlich- ting, geen veiligheid. "Goede straatverlichting is van be- lang voor een schone, mooie en veilige stad," vindt Brons. De PvdA blijft aandacht vragen voor de staat van de Rotterdamse straatverlichting. De partij denkt weer terugte zijn bij het niveau van 2008/2009. Gemeente en politie hebben deze week de verkeersbor- den in het centrum onder handen genomen. Het kon best een onsje minder, zo was gebleken. Studenten van Studentaanhuis.nl worden steeds vaker gevraagd de computer zo in te stellen dat ouders hun kinderen er gerust op kunnen laten spelen en leren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 7