Sport Drie punten leken 'in the pocket'tegen ADO, maarweer luktehetnieteenvoorsprongomtezetteninwinst. Sparta houdt vertrouwen in trainer Jan Everse Excelsior kijkt stiekem alweer omhoog ICOONOVERLEDEN SHOPPEN MAAR BELOFTENWINNEN Gelijkspel Ploeg vergeet zichzelf te belonen 'Ons spel en strijdlust bieden vertrouwen voor de toekomst' Qntslag? Niks overhaast Play-off: Geen zorgen Wat een plaatje! OOO ONMOGELIJKE OPDRACHT BIJ AJAX FRANK DE BOER www.elfvoetbal.nl Afscheid van Tonny van Ede Fer achter de kassa in fanshop Derde overwinning op rij 5fc Broederstrijd in de zomer 3$e Spartanen in Oranje MaasstadPers Woensdag23februari 2011 Feyenoord nog altijd niet vrij van zorgen Van de redactie ROTTERDAM Het voetbal wordt met de week beter, maar nog altijd staat Feyenoord vijftiende. Een reeks van overwinningen moet de club uit de gevaren- zone loodsen. Te beginnen zondag tegen FC Groningen. Trainer Mario Been droomt stiekem nog altijd van het lin- kerrijtje en de play-offs om Europees voetbal. Maar de re- aliteit is dat het gat met num- mer acht FC Utrecht elf punten is en nummer zestien Excelsi or slechts drie punten achter staat op de grote broer. Voorlopigzijn de play-offs tegen degradatie dus nog een stuk dichterbi jWie Feyenoord ziet voetballen, gelooft echter niet dat de ploeg echt in degra- datieproblemen zal komen. De duels met FC Twente (2-1 verlies), Vitesse (1-1), Hera cles Almelo (2-1 winst) en ADO Den Haag (-2-2) laten een duidelijk opgaande lijn zien in hetspel. Tegen ADO bleef de belo- ning daarvoor echter uit. Tien minuten voor tijd leidde Fey enoord nog met 0-2, maar uit- eindelijk werd het toch nog gelijk. ,,De angst sloop in de ploeg", constateerde Been niet voor het eerst dit seizoen. We gingen achteruit lopen en rie- pen daarmee het onheil over ons af." Toch hield de coach een positief gevoel over aan het duel in Den Haag, ,,We had- den graag gewonnen, maar het belangrijkste is dat ik een goed Feyenoord heb gezien. Ons spel en de strijdlust bin- nen de ploeg bieden vertrou wen voor de komende wed- strijden en sterken mij in de overtuiging dat we punten gaan pakken", sprak Been. Dat moet dan de komende weken gaan gebeuren. Zondag komt FC Gronin gen op bezoek in De Kuip. De ploeg van Pieter Huistra staat vierde, maar pakte in" eigen huis veruit de meeste punten. Bovendienzijn de noorderlin- gen aangeslagen na de 1-4 ne- derlaag tegen Roda JC. De week daarna gaat Fey enoord op bezoek bij sc Hee- renveen, waar het 00k onrus- tig is. In die duels zullen de mannen van Been punten moeten pakken om inderdaad het geloof in het linkerrijtje levend te houden en niet naar benedentehoevenkijken. O Feyenoord - FC Groningen, zondag 27 fiebruari, aanvang 14.30 uur. Sparta verloor op schandali- ge wijze van Telstar. Suppor- i tersriepenomhetontslag van J an Everse, maar voorlo- pigmaghij blijven. Van de redactie ROTTERDAM Na de nederlaag tegen Telstar verzamelde een groep Sparta- fans zich voor de hoofdingang van Het Kasteel. Daar gingen zij verder met datgene waar- mee ze tijdens de wedstrijd al waren begonnen, namelijk het zingen van 'lantje, rot op'. De coach zelf bleef vrijdag- avond lang in de kleedkamer om met zijn spelers de teleur- stellingte verwerken. Daarna stond hij de media te woord en liet hij weten nooit zelf de handdoek te gooien en het vertrouwen van het bestuur te voelen. Willem Brocker, voorzitter van de raad van commissaris- sen, bevestigde dat. Volgens hem staat de positie van Everse niet ter discussie, omdat de club geen overhaaste beslis- singen wil nemen. Daarmee toont Sparta aan te leren van het verleden, toen trainers om de haverklap werden ontsla- gen. Vorig jaar nog werd Frans Adelaar eruit gegooid en Aad de Mos aangesteld, maar des- ondanks degradeerde Sparta naar het niveau waar het dit seizoen op speelt. Er rest Ever se nog slechts een ding: de play-offs voor promotie ha- len. Hij liet zelf al weten datde club hem mag ontslaan als hij dat niet haalt. Ook de rvc en de directie vinden het halen van de play-offs een reele doelstel- ling. Sparta staat nu tiende in de Jupiler League en moet mi- nimaal als achtste eindigen. De achterstand op nummer acht FC Dordrecht is nu acht punten. O Na een duidelijke 4-0 zege op Willem II hoeft Excelsior di- recte degradatie niet meer te vrezen. De Kralingers denken nu zelfs aan het ontlopen van play-offs. Het was zaterdag- avond groot feest op Wou- destein. De Excelsior-suppor ters plaagden hun Willem Il-collega's door 'Zij gaan naar Sparta toe' te zingen en de sponsors proostten in de busi- nesslounge op de grootste overwinning van het seizoen. Door de 4-0 winst is de voor- sprong op Willem II gegroeid naar veertien punten en hoeft niemand in Kralingen meer bang te zij n voor degradatie. Sterkernog, Excelsior kijkt stiekem naar boven. De ach terstand op nummer vijftien Feyenoord is slechts drie pun ten, terwijl ook Vitesse en Heracles Almelo binnen die marge vallen. O www.elfvoetbal.nl REPORTAGE VOETBALSTAD ROTTERDAM NAZATEN ZIDANE MARADONA ANALYSE ORANJE BUNA OVER DATUM Sparta-supporters die af scheid willen nemen van Tonny van Ede kunnen dit woensdagavond doen. Tus- sen 19.00 en 21.00 uur zal er in de Ridderzaal van Flet Kas teel een condoleancebijeen- komst plaatsvinden. De be- grafenis vindt donderdag 24 februari plaats in Crematori um Flofwijk. Van Ede overleed vorige week donderdag op 86-jari- ge leeftijd. De legendarische Sparta-aanvaller was al lange- re tijd ziek. Desondanks kwam hij nog iedere thuiswedstrijd naar Het Kasteel om zijn club aan het werk te zien. Vorig jaar, toen Van Ede nog goed bij kennis was, werd de hoofdtri- bune van het stadion naar hem vernoemd. In 2008 nam Van Ede bij het 120-jarig bestaan van Sparta de schaal in ont- vangst voor het landskampi- oenschap van 1957. Destijds werd ergeen schaal uitgereikt. Ron Vlaar en Leroy Fer nemen donderdagavond plaats achter de kassa van de vernieuwde fanshop. Even daarvoor zullen de aanvoerder en vice-captain de vernieuwde fanshop sa- men met twee jeugdspelers feestelijk openen. De officiele opening van de nieuwe Feyenoord FanShop Stadion op de hoek van het Topsportcentrum vindt don derdag 24 februari om 18.30 uur plaats. Naast Vlaar en Fer zullen ook de oer-Feyenoorders Ben Wijnstekers en Gerard Meijer acte de presence geven bij de ingebruikneming van de fanshop. Net als Vlaar en Fer zullen gedurende de avond ook andere selectiespelers van Feyenoord de kassa beman- nen. Vanwege de heropening zijn er diverse acties en fikse kortingen voor mensen die donderdagavond inkopen ko men doen. Delven we in de eredivisie meestal het onderspit tegen de concurrenten uit Amster dam, de miniklassieker Ajax- Feyenoord gaat ons blijkbaar altijd een stuk beter af. Jong Feyenoord/Excelsior heeft maandagavond in Am sterdam de mini-klassieker te gen Jong Ajax met 0-1 gewon nen. Jerson Cabral maakte in de tweede helft de enige goal van de wedstrijd, op aangeven van Bruno Martins Indi. Het is de inmiddels derde overwinning op rij op de ri- vaal uit Amsterdam. In de competitie en de beker werd op Woudestein ook al ge wonnen. Behalve matchwin- ner Cabral begonnen ook de Feyenoorders Bahia, Fer, Lar- sen, Mokotjo, Simon en Bruins in de basis. Opmerkelijk was dat Fer voor het eerst sinds zijn kniebles- sure weer eens negentig mi nuten speelde. De jaarlijkse 'broederstrijd' tussen Feyenoord en Sportclub Feyenoord wordt gespeeld op zaterdag 2 juli. Aanvang is 14.30 uur op het hoofdveld van Varkenoord. Luc Castaignos krijgt alsnog een eigen voetbalplaatje in het plaatjesalbum van Albert Heijn. Hij kreeg 7500 stemmen en kan nu dus ook het boek in. Sparta verdediger Jetro Willems en doelman Ruben Valk zijn opgenomen in de selectie van Oranje onder 17. Woensdag 2 maart wordt tegen Belgie geoefend. Luc Castaignos juicht na de 2-0 tegen ADO, de vreugde was echter van korte duur. proshots/willem vernes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 9