18 Sport n ooo Opeens ga je nadenken als je op de keeper afloopt. Column Floris-Jan Bovelander We gaan weer winnen! KNVB wil dat Bossen even in de luwte blijft Snel besluit nodig over inhalen GP Bahrein 'Fans' van FC Groningen waren criminelen Van Persie moet kraker tegen Barcelona missen Kleine Kraai te sterk voor eigen partner Deelnemersveld in Rotterdam nog sterker #Doelpuntloos Klaas-Jan Huntelaar wachtahooi minuten op een competitietreffervoor Schalke 04. Niets is sneuerdan een spits die niet scoort. Alles omjeheen is dan negatief.' Weergod Bernie Wake-up call Of was het te veel pizza? MaasstadPers Woensdag 2 maart 2011 Mads Junker Spits van Roda JC T e sterke punten en je beper- I kingenkennenisessentieel I om succesvol te zijn. Enjuist de sterke punten daarvan benut- ten, versterken en optimaliseren is de winnende slag die vele sporters en sportteams de laatste jaren hebben gemaakt. Het zijn de sterke punten die je kampioen maken. Creativiteit, intelligentie en tactisch inzicht zijn, generali- serend, een aantal van onze Ne- derlandse kernkwaliteiten. Inno- vativiteit en ondernemersdrift wil ik daar ook nog aan toevoe- gen. Zoals discipline, keihard werken en domweg luisteren niet in de Nederlandse genen verankerd is. Bij elk commando volgt instinctief 'waarom dan?' En het 'een zesje is toch ook ge- noeg' zit ook net te diep in onze aard geworteld. Gelukkigonttrekken onze topsporters zich aan een deel van deze beperkende eigenschap- pen. Maar winnen gaan we pas als we onze specialiteiten kun- nen gebruiken. Ik voorzie hiermee onze te- rugkeer aan het wielerfront. Ik ben ervan overtuigd dat het af- schaffen van oortjes in het pelo- ton in ons voordeel is. Zonder oortjes moet er weer nagedacht worden, gebluft. Koersinzicht is weer voor de renners zelf. Niet meer het trapvee vanuit de auto bestuurd, waarbij het alleen nog Zeist Scheidsrechter Ruud Bossen heeft dit weekeinde geen wedstrijd toegewezen gekregen in de eredi- visie. De arbiter kreeg behoorlijk wat kritiek na zijn optreden tij- dens de wedstrijd tussen AZ en FC Twente. 'Dit is zeker geen discipli- naire maatregel. Maar na zo'n wedstrijd is het beter een scheids rechter even in de luwte te laten', aldus een KNVB-woordvoerster. Londen Een snel besluit is nodig over het al dan niet inhalen van de GP van Bahrein. Dat meent For- mule 1 -baas Bemie Ecdestone. 11 ij wil nog voor de start van het nieu- we seizoen in Melbourne op 27 maart duidelijkheid. De ope- ningsrace stond voor 13 maart ge- pland, maar werd vorige week af- geblazen vanwege de politieke onmst in het Golfstaatje. Groningen Enkele voetbalhooli- gans van FC Groningen maakten in 2009 en 2010 deel uit van een criminele organisatie die zich be- zighield met drugshandel en af- persing. Dat zegt het Openbaar Ministerie in Groningen. Tegen de vijf hoofdverdachten in de zaak werden voor de rechtbank gevan- genisstraffen van twee tot vijf jaar geeist. gaat om hoeveel Watt je trappen kunt. De gouden jaren van Raas en de Kneet herleven. Nog belangrijker dan die oor tjes is dat de dopingcontroles hun vruchten aan het afwerpen zijn. En ook dat is in ons voordeel. Want met doping zijn wij echt een stuk truttiger dan de landen om ons heen. Wij stappen niet zo snel naar de paardenslager om een lapje met extra juste vragen. Wij zijn niet link genoeg. Te saai, te burgerlijk. Wij fietsen liever op een bruine boterham met kaas. Maar een hardwerkende dauwtrapper wint het nooit van een zakje vers Spaans bloed. Ik zeg niet dat onze jongens altijd dopingvrij hebben gereden, maar hierin voorop lopen heb ben ze zeker niet gedaan. En niet vooroplopen isachteraan eindi- gen, dat is mij de afgelopen jaren wel duidelijk geworden. Een dopingvrij peloton en de oortjes in de prullenbak, we gaan weer winnen, zeg ik u! Als de ketchup niet Floris-Jan Bovelander is voormalig hockeyinternational Londen Arsenal kan volgende week dinsdag in en tegen Barcelo na nietbeschikken over Robin van Persie. De Nederlandse aanvaller moet de return in de achtste fina les van de Champions League mis- sen door een knieblessure. Van Persie moet drie weken toekijken. Hij liep dekwetsuurzondagopbij het maken van een doelpunt in de finale van de League Cup. Kuala Lumpur Michaella Krajicek heeft gisteren de tweede ronde van het tennistoernooi in Kuala Lum pur bereikt. Ze versloeg in haar eerste parti j in Maleisie haar Duit- se dubbelpartner Tatjana Malek met 6-3 6-2. De twee speelsters stonden voor de derde keer tegen- over elkaar. De Nederlandse was ook in 2004 in Brussel en 2010 in Hobart de sterkste. Rotterdam De marathon van Rot terdam kent 10 april een sterke bezetting. Het mannenveld telt al zes lopers die de 42 kilometer en 195 meter aflegden in2uuren5of 6 minuten. De zondag gepresen- teerde Eliud Kiptanui is momen- teel de op een na snelste met een tijd van 2.05.39 achterzijn naam. Eerder werd Feyisa Lelisa (2.0523 al aangetrokken. Fokko Ebbens Rotterdam v Toen Gonzalo Higuain tijdens zijn eerste volledigeseizoen in dienstvan Real Madrid moeizaam tot scoren kwam, kreeg hij hulpuitonverwachte hoek. Concurrent Ruud van Nistel- rooy wendde zich tot de Argentijnse spits met een les over een ties ket chup. Higuain: 'Ruudverteldemedat doelpunten net als ketchup zijn. Zelfs als je heel hard je best doet, komt het er soms niet uit. En dan opeens ko- men ze allemaal tegelijk.' Klaas-Ian Huntelaar worstelt al geruime tijd met zijn ketchupfles. Maar hoe hard de aanvalsleider van Schalke 04 ook schudt of tegen de bo- dem mept, er sijpelt niets uit de fles. Op 13 november schoot hij op be- zoek bij Wolfsburg voor het laatst raak. Precies 1001 minuten staat hij nu droog. Een persoonlijk record dat de 27-jarige voetballer zonder twijfel vervloekt. Spitsen over de hele wereld - op welk niveau dan ook - levenvan hun doelpunten. Het is het eerste waar een geinteresseerde scout naar kijkt. Het is hun brandstof, hun elixer, de reden waarom ze binnen de lijnen staan. Maarvoorbijna iedere aanval ler komt er een moment dat die be- langrijke doelpunten om wat voor reden dan ook uitblijven. En wat dan? 'Twee a drie wedstrijden zonder doelpunten ervoer ik zelf al als een drama', meentvoormaligFeyenoord- en ADO Den Haag-spits Harry van der Laan. 'Niets is sneuerdan een niet scorende spits. Alles om je heen is dan negatief.' Deens international Mads Junker kent dat gevoel. Met zijn treffers is hij nu de gevierde man van Roda JC. Maar als spits van Vitesse vond hij maar mondjesmaat het net. 'Een pe- riode zonder doelpunten knaagt aan jezelfvertrouwen.Normaal doe je als spits alles op intuitie, gaat alles van- zelf. Maar nu ga je opeens nadenken Huntelaar heeft bij Schalke 04 al drieenhalve maand niet gescoord. reuters als je op de keeper afloopt. Ie gaat op twee gedachten hinken en dat komt de uitvoering niet ten goede.' Ook Michel van Oostrum - oud- spits van onder meer FC Emmen en SC Cambuur - stond wel eens droog. En als oefenmeester zag hij ook ver- schillende aanvallers zuchten onder het gewicht van een doelpu ntloze pe- riode. 'Ik ken jongens die op die mo- menten dvd'tjes van zichzelf beke- ken. Gewoon om te beseffen dat ze het nog wel in zich hadden.' De drie spitsen - samen goed voor 535 competitietreffers - beschrijven het maken van doelpunten als een soort oerinstinct. Enkele seconden voordat hij afwerkte, wist Van der Laan bijvoorbeeld al dat hij zou sco ren. 'Mits ik in goede doen was. Op die momenten klopt alles.' Lastiger is het dus als dat instinct het even laat afweten. Scoren ver- wordt dan tot een psychologisch spelletje. In de zoektocht naar een verklaring en een oplossing bemoeit het hoofd zich met de materie. Foute boel. Formule 1-baas Bernie Ecdestone overweegt regen te laten maken, zodat de races spectaculairder zijn voor het publiek. Radio Contact in Belgie wilde zo graag een interview met Rafael Nadal dat ze zich voordeden als zijn moeder en hem uit bed belden. Cristiano Ronaldo zou volgens de Engelse tabloids opnieuw vader worden. Zijn vriendin, topmodel Irina Shayk, heeft namelijk een buikje.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 18