Sport 26 e G Toivonen mist topper tegen FC Twente Van Beukering vertrekt weer uit De Kuip ,00 19 Karamelpudding Redmiddel Royaal gebaar Dierenleed Mensenleed MaasstadPers Woensdag 2 maart 201 komt, begint het drama Junker: 'Moet ik misschien mijn looppatronen veranderen? Moet ik meer meevoetballen? Maar je moet juist hetzelfde doen wat je altijd al hebt gedaan. Wat een half jaar gele- den goed genoeg was, is nu ook nog goed genoeg. Dus niet opeens gaan schieten vanaf twintig meter, omdat je hunkert naar een doelpunt. Nee, afleggen en zorgen dat je zelf weer voor het doel komt.' Van Oostrum: 'Medespelers, trai ners, publiek en media kunnen er een heel item van maken. Dan is het Oranje werkt bevrijdend In Oranje heeft Huntelaar dan weer geen problemen met sco- ren. Hij maakte in 42 duels al 26 doelpunten. Dat is een beter gemiddelde dan recordhouder Kluivert (40 goals in 79 duels). zaak heel kalm te blijven. Hoe moei- lijk dat ook is. Je intuitie raak je nooit kwijt, daar moet je op vertrouwen.' Maarzoals Van Oostrum.al aan- geeft, beschikt niet iedereen over dat geduld. Zo eist een trainer doelpun ten. En hoe langer die uitblijven, hoe meer andere zaken een trainer van zijn spits eist. Meeverdedigen bij- voorbeeld. 'Maar uiteindeli jk moet je in de zestien scherp zijn', zegt Junker. 'Daar moet je een balans in vinden. Als spits ben je afhankelijk van je me despelers. En die moeten wel de bal Michel van Oostrum maakte als spits van Cambuur ooit een einde aan een periode zonder doelpunten door drie keertegen FC Twente scoren. Dat deed hij op een karamelpudding met heel veel slagroom. Hij dacht het lek boven te hebben. 'Die karamelpudding ging er de week daarna dus weer in. Maar na een half uur ging ik doodziek naar de kant.' kunnen veroveren.' Want ook voor de andere spelers in een elftal vormt een niet scorende spits een probleem. Zij moeten kun nen vertrouwen op de kwaliteiten van hun aanvalsleider. Doen ze dat niet, dan gaan ze voor eigen succes. Junker: 'Of het bewust of onbewust was, weet ik niet. Maar ballen die ik bij Vitesse niet kreeg, krijgikbij Roda JC wel.' Daarin schuilt het geheim van Van der Laan. Tijdens een droge periode keek hij vooral om zich heen. 'Dus voorbereidend denken, anderen la- ten scoren. Op het moment dat ji j het anderen gunt, zullen ze het jou ook gunnen. En zorg dat jij de strafschop- pen neemt. Maak'er je specialisme van, dat zijn doelpunten die je mak- kelijkmeepikt.' Want een doelpunt kan de wereld van een spits veranderen, weten de drie doelpuntenmakers. Van der Laan vergelijkt die eerste treffer na lange tijd met doping. Junker houdt het op een enorme opluchting. 'Het voelt alsofjeeindelijkwordtaangenomen, nadat je een half jaar naar een baan hebt gezocht.' #Schorsing Ola Toivonen mist de komende vier duels van PSV. De aanvallervan de Eindhovense club heeft gisteren het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal geaccepteerd. Redactie sport Rotterdam v Toivonen kreeg een voorstel voor een schorsing van vier duels voorgelegd, omdat hij zondag in de wedstrijd te gen Ajax een elleboogstoot aan Aja- cied Jan Vertonghen had gegeven. Scheidsrechter Eric Braamhaar ont- ging het incident, maar hij vertelde na het zien van de televisiebeelden dat de Zweed in zijn ogen de rode kaart verdiende. Toivonen, die na afloop van de topper tegen Ajax zei 'in shock' te zijn, mist door de schorsing de competitiewedstrijden tegen Excel sior (uit), NEC (uit), FC Utrecht (thuis) en de topper tegen FC Twente (uit). De aanklager van de KNVB was ook een vooronderzoek begonnen naar Vertonghen. Hij zou in hetzelfde duel een slaande beweging hebben gemaakt naar Marcelo. Die zaak is geseponeerd. De assistent-scheidsrechter heeft verklaard het voorval te hebben ge- zien en beoordeeld. Ook de tegen- stander heeft geen belastende verkla- ringafgelegd. Wind tegen Feyenoord moet het de rest van het seizoen doen zonder Jhon van Beuke ring. De reddervan Rotterdam heeft een driejarig contract getekend bij het Indonesische Pelita Jaya FC. Redactie sport Rotterdam v Van spelers als Jhon van Beukering liepen er volgens Feyenoordtrainer Mario Been slechts een paar rond op deNederlandsevelden. Degeplaagde coach wist bij de presentatie van de aanvallerzelfs te melden dat Van Beu kering, bij zijn vorige club Go Ahead Eagles slechts wisselspeler, een van de gevaarlijkste spitsen was in het straf- schopgebied. Dat heeft Van Beukering dan weer niet laten zien bij Feyenoord. Ook omdat hij nauwelijks in het straf- schopgebied kwam. De herinnerin- gen aan Van Beukering komen vooral bui'teh het strafschopgebied. Tijdens de 1-0-zege op Excelsior moest de spits een sprintjetrekken, maar kwam hij amper van zijn plaats. 'Wind te gen', excuseerde Been zich. Nu gaat Van Beukering alweer weg uit De Kuip. Te veel wind, te weinig kansen. Hij ondertekende een drieja rig contract bij de Indonesische hoog- vlieger Pelita Jaya FC. Van Beukering speelde drie wedstrijden voor Fey enoord, alle met wind tegen. Obafemi Martins droegde winst van deCarling Cup op aan de man die hem gelukwenste toen hij voor het duel zijn Lamborghini schoonmaakte. Deportivo Pereira-speler Luis Moreno wacht een schorsing, omdat hij tijdens een wedstrijd een uil schopte. Het dier bleek een mascotte te zijn. Het OM in Belgie wil dat oud-PSV er Gilles jfVJ De Bilde een jaar de bak in gaat wegens het slaan en bedreigen van zijn vrouw en dochter.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 19