8 Sport ooo Wijnaldum betaalt vertrouwen terug Hetduurdeeven, maaropeen regenachtige zondagmiddagkloptehetineensallemaal bij Feyenoord. Speculeren en roddelen begonnen op Het Kasteel WEERERONDER ZONDAG WEER EEN KANS DATBELOOFTWAT Feyenoord Ploeg in balans V/acatures 'Deze grote overwinning op Groningen werkt als doping!' sjc Boetius blijft nog 3 jaar jfe Winterdip na winterstop Topscorer? ONMOGELIJKE OPDRACHT BIJ AJAX FRANK DE BOER Excelsior raakt verder achterop Ook Van Eck kan tij niet keren Sterke bezetting A/larathon Rotterdam S|e Zaalvoetballers niet naar EK MaasstadPers Woensdag2 maart20H Puzzelstukjes vallen eindelijk in elkaar Sinds donderdag zit Sparta zonder trainer en technisch manager. De club is ook nog steeds op zoek naar een alge- meen directeur. Van de redactie ROTTERDAM Voor de insiders op Het Kas teel was het geen grote verras- singdatjan Eversevorigeweek donderdag opstapte als trai ner. De Rotterdammer kreeg de ploeg al weken niet meer aan het voetballen, waardoor Sparta was afgezakt naar plaats elf. In zijn kielzog vertrok Rob Baan, de commissaris techni- sche zaken. Daardoor kwamen er weer twee vacatures bij in Rotter dam-West. Ookdepositievan algemeen directeur is voor volgend seizoen nog niet inge- vuld. Voor de raad van com- missarissen staat het invullen van die functie momenteel bovenaan het lijstje, zodat daarna met de nieuwe direc teur kan worden besproken welke trainer er komt en of er ook een aparte technisch di recteur wordt aangesteld. Vo- rige week lekte uit dat Mattijs Manders, commercieel direc- teurbij Sparta's hoofdsponsor Graydon, een van de kandida- ten op het lijstje van Sparta is. Ook de naam van Wiljan Vloetviel. De Brabander, die eerder als trainer aan de Kas- teelclub verbonden was, zou een optie zijn als technische man. Ook Henk ten Cate wordt genoemd. Voor de trai- nerspositie worden de namen genoemd van Alfons Groe- nendijk (FC Den Bosch) en Jurgen Streppel (Helmond Sport)Wie het ook wordt, een ding is zeker: het wordt een onzekerdienstverband. Everse was namelijk de vijftiende trainer in elf seizoenen. O Georginio Wijnaldum scoort zijn vierde goal uit een strafschop. proshots Van de redactie ROTTERDAM Goh, wat was de opluchting zondagmiddag groot in De Kuip. Na weken waarin het voetbal beter werd, maar dat niet altijd werd omgezet in een overwinning gebeurde dat tegen Groningen wel. En hoe. Een 5-1 overwinning hadden de fans dit seizoen niet eerder gezien. Het zorgde voor blije gezichten. Bij de supporters, spelers en technische staf. Aanvoerder Ron Vlaar bleef zelfs tijdens de ereronde al klappend en juichend uit zijn dakgaan. „Hier hadden we zo lang op gewacht. Dit hadden we nodig", sprak de verdedi- ger, die uit een vrije trap de vijfde goal maakte.Het is ge- weldig dat we het juist in ons eigen stadion op deze manier hebben afgemaakt. De ontla- ding bij de spelers, bij de sup porters en bij de technische staf is groot. Zo hoort het te zijn bij Feyenoord." Dit zat er al een ti jdje aan te komen, want qua voetbal gaat het de laatste weken steeds beter", vervolgde de aanvoerder. ,,Vorige week lie- ten we de overwinning bij ADO Den Haag (2-2) helaas nog liggen. Deze zege biedt veel perspectief voor de rest van het seizoen." Het verschil met het linkerrijtje is nog maar zes pun tenMaar het belang- rijkste is dat we ook zes pun- ten van de degradatiestreep vandaan zijn nu", zei Been zondag. De coach weigerde al te euforisch te reageren. ,,La- ten we het vooral van wed- strijd tot wedstrijd bekijken. Maar deze winstpartij geeft wel heel veel zelfvertrouwen en werkt als doping." Feyenoord kan dus met ver trouwen de komende weken tegemoet zien. Veel zal Been niet veranderen aan zijn elftal, want de puzzelstukjes lijken momenteel perfect in elkaarte passen. De verdediging staat goed onder leiding van Stefan deVrij en Ron Vlaar. De balans op het middenveld wordt be- waakt door Marcel Meeuwis en Kelvin Leerdam, die zelfs Leroy Fer uit de basis houdt. Georginio Wijnaldum, de man van vier goals tegen Gro ningen, weet eindelijk het net te vinden en op de vleugels steken Ryo Miyaichi en Diego Biseswar in een uitstekende vorm. Het is iets waar Been de komende tijd op voort kan borduren, te beginnen aan- staande zondag in de uitwed- strijd tegen sc Heerenveen. De ploeg kan nu eindelijk weer naarboven kijken. O ,,Het zou makkelijk zijn om nu te zeggen dat ik mijn gram heb gehaald", zei de 20-jarige aanvallende middenvelder. „Maar de werkelijkheid is dat ik op dezelfde manier ben bli j - ven voetballen als de afgelo- pen weken. Alleen kwam het er nu wel allemaal uit en vlo- gen de ballen erin." Trainer Been had nooit ge- twijfeld aan zijn nummer tien. „Natuurlijk, de laatste weken was zijn rendement niet hoog. Maar ik ki jk er anders naar dan al de mensen die kritiek op hem hebben gehad. Ik maak Gini dagelijks mee en weet wat zijn potentie is. Ik weet dat hij een speler is die het verschil kan maken. Daarom heb ik vertrouwen in hem gehou- den." Wijnaldum bedankte zijn coach na afloop voor dat vertrouwen. Ook bedankte hij God na iedere treffer. O elf wetbal. I www.elfvoetbal.nl REPORTAGE VOETBALSTAD ROTTERDAM NAZATEN ZIDANE MARADONA ANALYSE ORANJE BUNA OVER DATUM Het was niet het weekend van Excelsior. De ploeg van trainer Alex Pastoor verloor vrijdag met 1-0 van VW- Venlo. Daarmee zag de club de concurrenten Feyenoord en Heracles Almelo een voor- sprong nemen van zes pun- ten. Voorlopig moeten de Kralingers zich in hun strijd om directe handhaving rich- ten op nummer vijftien Vi tesse dat drie punten boven Excelsior staat. Ik had niet verwacht dat we op deze manier aan de wed strijd tegen Venlo zouden be ginnen", zei trainer Alex Pas toor na de wedstrijd, die de Rotterdamse ploeg verloor door een tegengoal in de eer- ste minuut. Hij vervolgt: „Het lag niet aan het goede spel van WV-Venlodatze zoveel kan- sen kregen. We maakten het onszelf moeilijk. We hebben de rode loperte gemakkelijk uitgelegd." Detrainerswissel bij Sparta heeft voorlopig nog geen ef fect. Metassistent-trainerJos van Eck en trainer Geert Meijer van Jong Sparta op de bank werd ervrijdagavond met 5-2 verloren van Helmond Sport. De start was nog goed, want Johan Voskamp zorgde na drie minuten voor 0-1. Maar daarna ging het weer helemaal fout met de rood- witten, die op de elfde plaats staan in de Jupiler League en inmiddels al vijftigtegendoel- punten hebben geTncasseerd. Je dacht toch niet een heel ander Sparta te zien?", zei Van Eck na afloop van de oorwas- sing. Aanstaande zondag kan hij la- ten zien hoe Sparta voetbalt na een week onder zijn lei ding. Dan neemt de ploeg het op het eigen Kasteel op tegen FC Den Bosch, dat negende staat en een voorsprong van een punt heeft op Sparta. De 3ie editie van de ABN Amro Marathon Rotterdam kentio april een hele sterke bezetting. Het mannenveld telt al zes lo- pers die 42 kilometer en 195 meter aflegden in 2 uur en 5 of 6 minuten. De maandaggepresenteerde Eliud Kiptanui is momenteel de op een na snelste met een tijd van 2.05.39 achter zijn naam. De2i-jarigeKeniaan liep die tijd vorigjaarin Praag. Marathondirecteur Mario Ka- diks presenteerde eerder al de2i-jarigeKeniaan Feyisa Lelisa, die vorigjaarin Rot terdam op 2.05.23 uitkwam. Daarnaast behoren de Ethio- piers Getu Feleke en Chala Dechase en de Kenianen Wil son Chebet en Gilbert Kirwa tot de deelnemers. Rotter dam leverde in 2009 en 2010 de snelste marathon van het jaaraf. In 2009 won Duncan Kibet in 2.04.27, een jaar later Patrick Makau in 2.04.48. Het Nederlandse zaalvoetbalteam heeft zich niet j^J) geplaatst voor het EK. In Rotterdam was Rusland vy zondagavondmet 2-0 te sterk voor Oranje. -Feyenoord heeft het contract van jeugdspeler Jean-Paul Boetius met drie jaar verlengd. De aanvaller moet alleen eerst nog medischgekeurd worden. De hockeyers van Rotterdam zijn slecht uit de winter- Ostop gekomen. De ploeg van coach Hans Streeder ver loor op eigen veld met 1-2 van SCHC.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 8