Actueel Schieveste: toontje lager zingen I I SNACK VAN EIGEN DEEG PILOT GESLAAGD mm ooo I Plan Meer lokale omgeving rond NS-station Schiedam Centrum 5 3 10 MaasstadPers cB Overvaller gepakt 17 ingeburgerden K p Mr ID! 1 m. Zweeds raadsel Maak kans op 2 kaarten voor De Pannenkoekenboot! 6 Sudoku 8 9 6 7 8 3 2 1 8 7 5 9 7 6 9 5 4 3 4 1 2 6 3 6 7 1 5 1 3 2 Sudoku 8 3 2 3 5 6 2 6 7 4 9 1 7 4 5 2 4 3 9 2 5 1 7 6 4 8 7 1 9 2 6 Woensdagg maart20ii Een 40-jarige Schiedammer is maandagavond een klein uur nadat hij een Schiedam- se snackbar overviel aange- houden door de politie. De overvaller stapte rond 19.50 uureen snackbar aan de Laan van Bol'es in Schiedam bi- - nenn en bedreigde de eige- naar en een klant met een groot mes. Na geld uit de kassa te hebben gegraaid ging hij er vandoor. De eige- naaren klant achtervolgden de man. Ze zagen hem een nabijgelegen portiek ingaan en beldende politie. Daarop betraden agenten de woning en troffen de man. In 2009 ging bij de twee Vlaardingse schildersbedrij- ven Kloet Onderhoud en De Goede Schilders de pilot 'in- burgeren op de werkvloer' van start. Medewerkersdie onvoldoende Nederlands spraken, konden deelnemen aan een inburgeringcursus toegespitst op de schilders- branche. Deiydeelnemers (woonachtig in de regio) zijn nu geslaagd. Wethouders Cees Oosterom uit Vlaardingen, Korrie Lou- wes uit Rotterdam en Menno Siljee uit Schiedam reiken 11 maartde inburgeringsdiplo- ma's uit aan de inburgeraars. Jaren geleden zou het de hotspotvan Schiedam wor- den. Inmiddels zingt de ge- meente heel wat toontjes la ger. Frank Willemse SCHIEDAM Schieveste als bouwlocatie rond het NS-station Schiedam Centrum blijft een A-locatie. Maar het staat grotendeels leeg en is inmiddels een flinke fi- nanciele molensteen om de nek van de gemeente Schie dam. De luxe ambities gaan nu rigoreus de kast in en met het ontwikkelen van nieuwe plannen (actualisatie) wil Schiedam het gebied weer gaan ontwikkelen, maar dan meer gericht op de omgeving. De gemeente denkt dan vooral aan woningbouw in het ge bied met veel goedkope stu- dentenflats. De gemeente Schiedam gaat werken aan actualisatie van het Masterplan Schieveste uit 2002. De belangrijkste re- den is de veranderende markt- situatie, zo luidt de boodschap van wethouder Groene (PVDA) die verwijst naar de Position Paper Schieveste. Die constateert dat de woning- markt tot zeker 2012 op slot zit en kantoorbouw niet zal aantrekken de komende jaren. Met marktonderzoek en ana lyses wil Groene de komende maanden het bouwproject weervlottrekken. Maar inmid dels is wel duidelijk dat de Verder dan wat kantoren en een schoolcomplex is Schieveste tot nu toe niet gekomen. hh wethouder heel wat minder ambities heeft dan jaren gele den. Van de ambitieuze plan nen uit 2002 onder burge- meester Scheeres is bar weinig terecht gekomen. Het zou een ideale A-locatie zijn voor win- kels, woningen, kantoren, ho tels en bioscopen. Het gebied moest een tweede levendig centrum worden op het snij- punt van alle vervoersstro- men. Winkeliers uit het cen trum van de stad waren in rep en roer en deden hun beklag. Schieveste zou veel publiek wegtrekken uit het centrum, zo was de verwachting. Maar de realiteit was heel anders. Zo kwam er nooit een Urban Centre, was er geen winkel te zien en werd er alleen nieuw- bouw gep 1 eegd voordeDCMR en Lentiz. Achter het treinsta- tion rest nog steeds een grote zandvlakte. In tien jaar tijd hebben dus slechts twee (overheids)bedrijven zich daar gevestigd; Lentiz college en DCMR. Wat blijft is hecta- ren bouwland midden tussen de A20, metro- en treinrails. Ooit werd het bestempeld als toplocatie, maar wieziet dat er nu nog in? Het project kent tegenslag op tegenslag. A1 eerder haakte de gemeente Rotterdam af als ontwikkelaarvan hun gedeel- te van Schieveste. En 00k plan nen voor een nieuw Sparta- stadion bleken onhaalbaar. Trekker voor Schieveste zou het grote Urban Leisure Cen ter worden maar ontwikkelaar TCN haakte af wegens 'de in- gezakte markt'. De gemeente Schiedam bleef zitten met een mil joenen kostende strop van het bouwrijp maken van de voormalige vuilnisbelt. Vorig jaar maakte Schiedam bekend 50 miljoen euro verlies te lij- den op tientallen bouwloca- ties. Schieveste steekt daar met kop en schouders boven uit. Wethouder Groene is en blijft toch optimistisch over de kansen van Schieveste. Hij is inmiddels wel van mening dat het project niet langer een luxe regionale uitstraling moet krijgen maar meer gericht moet zijn op de Schiedamse omgeving. Ondanks de scher- pe milieuregels denkt de wet houder 00k aan woningbouw. Ook hier wordt alles een beet- je minder luxe. Niet langer denkt Groene aan luxe appar- tementen maar wel aan bij- voorbeeld goedkope flats voor studenten. De ambities wor den bijgesteld, een tandje te- rug om projectontwikkelaars telokken. O mond- stang ijverig bevel titel spel oefening ge- sfoten india- nenbut bijwoard welige groei sterkte T 2 Eskimo- vaartuig kleine herders- hond zuilen- gang ver- overing 3 gesloten stand 5 persoon- lijkvnw. Awfa-" deksel gods- diertst kerkelijk zangstuk voer- tuig verkoop- plaats me- vrauw 9 lof- dicht takje zots- kotf T 8 fitm- pnjs SOOft muziek T 7 uit- voerig streek 1 genot- rniddel tralie- voeder- bak slaap- plaats de mensen vogel een zekere be- knopt grand- toon 6 femilie- lid speel- ruimte T tamilie- lid voor- zetsel wiskun- diggetal oudge- diende ont- raden 4 watering 10 Mail de oplossing naar prijsvraag@maasstad.nl ow puzzel en weeknummer. Aangeboden door De Pannenkoekenboot. www.pannenkoekenboot.nl 1 2 3 4 5 7 8 9 10 Oplossing van vorigeweek: Horizontaal: IMatrozen; 4. inzetten; 6. Suez; 8. egotrip; 9. span; 10. roofnest; IIdeelname. Verticaal: 1. Meiers; 2. roeren; 3. zetboer; 5. narcose; 6. spenen; 7. zootje. Horizontaal: 1Geldkwesties van de glasteelt (8); 4. Mensen zonder Verticaal: 1Plant om een alpinist aan te sporen (6); 2. Zet de eend eigen huis (8); 6. Pijnlijk voor een kip die eraan gaat (4); 8. Komt aan het spek! (6); 3. Vruchten die pijn doen (7); 5. Dat hertekalf is vluchtig op in de auto (7); 9. Het gewicht van de valutamarkt (4); 10. Het puntiger (7); 6. De kant waar de klappen vallen (6); 7. Uitvaren in parfum van een verwaand meisje (8); 11Een heel eind heen zijn (8). degroei (6).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 10