w 13 Erzijnzatmensendiemij V een walgelijke vent vinden. I 11 1 1,1 L #Alleskunner Peter van der Vorst zoekt bouwvallen, partners voorTatjana en bezoekt sterren. En passant bouwt hij ook nogaan een bewust bescheiden televisieproductietoko. 'Ik hebjaren keihard gewerktvooranderen. Nu bepaal ikalleszelf/ Peter bij de FEBO in de Leidsestraat Peter ziet Sterren Claudia Schiffer pensionado Emma Watsons studiedruk Lily Aden vindt Madonna gek MaasstadPers Woensdag 9 maart 2011 Peter van der Vorst Presentator en televisieproducent Peter twittert gewoon lekker terug j 'iedereen die bij tv werkt is natuurlijkeen beetje ijdel.' PEPIJN LEUPEN Maarten Bloem Rotterdam V RTL-presentator en tv-producentPe- ter van der Vorst zit op Twitter, wij volgen hem, samen met 29.621 ande- ren. Wie zijn tweets leest, ziet een drukbezet man. Ik moest maanden wachten eer hij een gaatje vond in zijn agenda. Tot ik langs mocht ko- men bij Vorst Media, zijn eigen pro- ductietoko, om drie kwartier te pra- ten met de bezige bij. Peter doet wat hij wil 'Ik presenteer Bouwval Gezocht, Wie kiestTatjana En Van der Vorst Ziet Ster- ren. Verschillendegenres, mensenuit het vak zeggen vaak: ')e moet kiezen, anders weten mensen niet wie je bent en wat je doet.' Daar trek ik me niets van aan, zolang ik maar plezier heb i n m'n werk. Ki j kers lijkt het ook niets uit te maken. Bij Vorst Media zijn we ook nog eens druk met een program- ma over pesten. Wie het gaat uitzen- den verklap ik nog niet. Daarnaast schuif ik ook nog aan bij RTL Boule vard, daar wordt verwacht dat we onze mening geven. Vorige week stemde ik D66. Dat vertel ikgewoon, waarom niet? Ik snap dat andere BN'ers een reserve hebben, die zijn denk ik bang hun publiek voor het hoofd te stoten. Op Twitter merk je dat ook, dan blaat ik iets kritisch over de PW en reageert er iemand: 'Reali- seer je je wel, dat een deel van je kij- kers ook PW stemt?' Dan denk ik: Euh, ja... dus? haha. Over Boulevard wordt wel eens schamper gedaan: 'Het gaat nergens over.' Het gaat juist vaak wel ergens over. Het wordt al- leen op een luchtige maniergebracht en dat is lastiger dan je denkt.' Peter deBN'er Ik ben niet in een klap bekend ge- worden, hetginggeleidelijk. Ik heb volgens mij geen omstreden imago en wordvriendelijkbejegend. Ikvlieg veel met KLM, dan kom je binnen en zegt de stewardess: 'Goedemorgen mijnheerVan der Vorst.' Soms krijg je een extra drankje. Bekendheid streelt je ego, iedereen die bij tv werkt is na- tuurlijk een beetje ijdel. Alleen op vakantie is het minder, dan wil je niet met werk bezig zijn. Ik snap dat het leuk is als je uit de provincie komt om een BN'er te zien, dat had ik vroeger zelf ook. Maar maak niet stiekem fo- to's, vraag het gewoon. Een half jaar geleden was ik met mijn vriend en zoontje in New York, zaten we in Central Park. Er waren een paar Ne- derlanders foto's van ons aan het ma ken, dacht ik. Ik er op af, bleken het buitenlanders die een monument achter ons fotografeerden. Daar moesten we hard om lachen; kijk mij eens interessant doen, dacht ik.' Lachend: 'Kwam je mij daar vroeger wel eens tegen? Dat is langgeleden en dan was ik dronken. Dat doe ik nu niet meer, dat is wel een nadeel van het bekend zijn, dat je ongevraagd van die lallende types om je nek krijgt. Ik heb nu een gezinsleven, word bijna veertig. Ik hang niet meer in de gayscene rond, ik heb vanaf mijn 21e een aantal jaren 'alles' mee- gemaakt. Als het over homodiscrimi- natie gaat en ik kan er iets aan doen omdat ik bekend ben, dan doe ik dat. Ik merk soms op Twitter dat ik wel een voorbeeldfunctie heb voor jonge homo's, zoals Jos Brink die vroeger voor mij had.' 'Bij Van der Vorst Ziet Sterren krijg ikbij buitenlarrdse sterren maar een paar minuten. Je wilt over iets meerpraten dan alleen de film, anders wordt het saai, dus verzin je andere kapstokjes. Nerveus ben ik nooit, niet voor die sterren. Eerder bang dat het mislukt, dat je voor niets 11 uur in een vlieg- tuig naar LA zat. Als iemand dan, zo als Bruce Willis vorig jaar, geen zin heeft en maar drie minuten met je praat is het niet leuk.' 'De trend is nu dat grote filmster- ren met zijn tweeen willen zitten: dan heb je twee mensen die vijf minuten heel melig met elkaar zijn, dat is ver- velend. In het begin was ik kritisch om het kritisch zijn bij die interviews. Dat werd fake en leverde niet per se een goed gesprek op. Terwijl het voor- al leuke tv moet zijn voor de vrijdag- avond.' Peter op Twitter 'Als je alleen mijn tweets leest, lijkt het alsof ik alleen maar werk. Dat komt doordat ik nooit over privedin- gen tweet: een bewuste keuze. Ik vind het een fantastisch pr-middel, snap dat mensen graag een kijkje achter de schermen willen, maar ik houd ook iets voor mijzelf. In het begin liet ik mij wel eens opnaaien als iemand iets lulligs over mij tweette. Er zijn zat mensen die mij een walgelijke man vinden, een glijer, of iemand die niet kan interviewen. Daar heb ik een te dikke huid voor nu, ik kan er om la chen. Soms twitter ik terug Valt wel mee hoor;-)' Dat is een beetje het 'Big Brother is watching you'-effect, ze schrikken zich dood als ze respons van mij krijgen. Vaak bieden ze dan ook hun excuses aan.' Peter over tien jaar 'Dan ben ikvijftig en moet Vorst Me dia nog bestaan. Het gaat dit jaar goed, maar jeweet niet of dat zo blijft. Ik hoef niet zo groot te worden als Eyeworks (Van de Vorst kijkt uit zijn raam uit op dat productiehuis, red.) Die behoefte heb ik niet. John de Mol vroeg laatst 'Hoe gaat het met je be- drijfje? Let op, want voor je het weet heb je de verantwoordelijkheid voor 300 man.' Nee, hij heeft geen over- namebod gedaan, haha. Dat hoeft ook niet, ikheb jaren keihard gewerkt voor anderen, dan moest je continu overleggen. Nu bepaal ik alles zelf.' O Claudia Schiffer zet nooit meer een voet op de catwalk, zo verklapt ze in Vogue. Ze is namelijk eigenlijk 'erg verlegen' (en veertig). Emma Watson uit de Harry Potterfilmsstopt met I In een interview verklapt dezangeres dat ze studeren. Promotiewerkenfilmrollen vielentoch Jm stopte met zingen omdat ze bang was teeindigen niettecombineren metuniversitairgedoe. als een geflipte celeb zoals Madonna.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 13