iCO 15 0 Als't slecht gaat met een Artll Apt ander, gaat t beter met ons. I ,UCC ITS- -a Vg #Leedvermaak Charlie Sheen is een drinkende, tierende, onzin spuiende online hit. We zien graag dat beroemde mensen publiekelijk in elkaarstorten. Britney Spears, Amy Winehouse, Lindsay Lohan. Public meltdowns heten ze in goed Nederlands. We zijn er dol op. Crack Leedvermaak Sheen's Korner Afgelopen zaterdag zond Sheen zijn eerste webcast uit. Inmiddels hebben zijn Torpe does of Truth een flink publiek. wvwv.depers.nl/charliesheen Verslikmomentje Fastfood fight Pump it up Met Amy gaat het inmiddels weer iets beter. Na rehab en rehab en een scheiding. MaasstadPers Woensdag 9 maart 2011 Wilco van Dijk Leedvermaakexpert Struikel, snuif; kots, ster. En wij kijken. Sanne Rooseboom Rotterdam N7 Stel, je zit op een trein te wachten. Het perron is redelijk leeg, het regent, en naast je op het i jzeren bankje komt een man zitten met een petje op. 'Ik heb de aardworm verslagen met mijn woorden', zegt hijHij is bleeken on- rustig, zijn oog trekt en in zijn hand heeft hij een ties wodka. 'Ik ben ge- maakt van ti jgerbloed.' Bij zo'n man ga je niet rustig zitten om te luisteren naar wat hij te zeggen heeft. Je staat op en loopt weg. Rate- lende junkies zijn in de echte wereld niet heel populair. Maar als ze we- reldberoemd zi jn en je ze online kunt volgen, dan worden ze interessant. Charlie Sheen, want hij is het daar op dat bankje, heeft 2,2 miljoen volgers op Twitter sinds hij vorige week be- gon met zijn wilde tirades. De film- pjes die de voormal ig ster van Two and a Half Men dagelijks online uitzendt op Sheen's Korner, hebben zo'n 500.000 kijkers. Volgens sommigen heeft Sheen (45) een bipolaire stoornis. Het is geen nieuws meer dat hij crack gebruikt, een alcoholprobleem heeft en seks heeft met prostituees. Hij is de voog- dij over zijn kinderen verlorenen zijn baan kwijt. Wanneer je naar hem kijkt, zie je een intelligente, maar ver- warde man. Altijd een sigaret in zijn hand, hyper, mager, schreeuwend naar de camera. Heerlijk. We zien het graag, beroemdheden die spectaculairte gronde gaan. Het is meer dan simpele sensatie. Het vult een gat in ons miezerige, grijze be- staan. De afgelopen jaren hebben we toegekeken hoe Britney Spears veran- derde van een lief, klein Disney-zan- geresje in een verwarde diva die trouwde, 55 uur later weer scheidde, met een ander trouwde, kinderen kreeg, de voogdij verloor en terug- won, afkickte en haar hoofd kaal schoor. Amy Winehouse was jaren- lang de meest populaire Brit voor de paparazzi. Vooral omdat ze niet ah leen heel veel dronk, spoot en heel weinig at, ze sloeg er ook nog mensen bi jEn zo zien we dat graag. Zanger Boy George was opeens weer populair toen hij in 2009 naar de gevangenis moest omdat hij high een prostituee had vastgeketend en geslagen. David Hasselhoff werd in 2007 door zijn dochter gefilmd: hij kruipt over de vloer van de alcohol, duwt een hamburger naar binnen en kotst hem met kleine beetjes uit. En dan - na Sheen - de public melt down nummer een: Lindsay Lohan. De actrice, al bekend vanafhaarelfde, verhuistvan deAAnaarafkickkliniek en weer terug, altijd met de paparazzi achter zich aan. Lohan zat in de eel voor rijden onder invloed, de mug- shot van het mooie meisje in een oranje gevangenistenue ging de we- maar dat niet verdient, tegenspoed heeft, voelt dat goed. Als Paris Hilton voor de rechter staat, iemand die alles vanaf haar geboorte mee heeft, zien we dat graag.' Voor Charlie Sheens huidige po- pulariteit kan dit meespelen; hij heeft alles mee, is de zoon van een beroem- de acteur, maar hij slaat vrouwen en is verslaafd aan drugs. Irritatie en jaloezie zijn twee an- dere factoren die meespelen bij leed- vermaak, volgens Van Dijk. Gecom- pliceerder is de rol van eigenwaarde. 'Om positief over jezelf te zijn, maak je vergelijkingen. Als het slecht gaat met een ander, gaat het beter met ons. De misere van anderen doet jezelf beter voelen.' Dit effect is volgens Van Wijk al heel oud. 'In de Middeleeu- wen kwamen mensen kijken naar executies, de Bijbel heeft passages over leedvermaak, Socrates had het er al over. Het maakt deel uit van de menselijke natuur.' Charlie Sheen werd deze week of- ficieel ontslagen door Warner Bros, nadat hij al eerder op non-actief was gesteld. Als reactie zwaaide hij met een machete vanaf een dak in Beverly Hills, en dronk hij een fles rood spul leeg waarop 'tijgerbloed' stond. Charlie bestaat uit tijgerbloed, maar verloor toch zijn baan. Jongen George is een dikke man geworden, die de eel in moest voor ontvoering. Kale Britney viel de auto van een paparazzo aan in 2007. reld over. Op dit moment hangt er opnieuw celstraf boven haar hoofd, wegens het stelen van een ketting van 2.500 dollar. Volgens leedvermaakexpert Wilco van Dijk zijn er een paar redenen waarom we zo graag zien dat het an deren slecht gaat. De universitair hoofddocent van het Instituut Psy- chologie van de Universiteit Leiden, doet al jaren onderzoek naar leedver maak. 'Mensen hebben een sterk ge- voel van rechtvaardigheid. Wanneer een beroemdheid die alles mee heeft, Tijdens zijn bezoek aan Australie vertelde presi dent Obama dat hij de populaire Australische kruidenpastaVegemite verschrikkelijk vies vindt. Subway heeft in 2010 McDonald's qua aantal filialen ingehaald. De broodjesketen telternu 33.794, waar de fastfoodgigant er 32.737 heeft. Een Britse vrouw heeft jaren tegen artsen gelo- gen over pijnlijke voeten om een operatie ver- goed te krijgen. Ze wilde pumps kunnen dragen. Zijn dochter filmde hoe the Hoff bezopen een hamburger at en uitkotste. Zelfs op de mugshot is ze bloedmooi, maar Lindsay zatwel in de gevangenis.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 15