De Kwestie II II II II II STOP BETAALD PARKEREN i HET REGENT P0EP MaasstadPers Museum Boymans is in zijn nopjes met een stukje conceptionele kunst van de bovenste plank. De Pindakaasvloer blijft een kwestie van smaak. J. II Ontsluiting Waterweg maakt zich hard vooraanleg Oranjetunnel Kimsi Pindakaas, wie is er niet groot mee geworden? Schippers zelf vindt vloer vooral koddig of kinderachtig. Waarom geen nutella? 3|e Pietje Bell doet een boekje open ©OC» da B Zet in je agenda: 17/3 actie op de Coolsingel Zwerm spreeuwen terroriseert Prinsenland Ze sjorren niet meer 3$: Een kievitsei hoort erbij MaasstadPers Woensdag 9 maart 2011 Van de redactie ROTTERDAM Organisaties die zich verzetten tegen de Blankenburgtunnel, een mogelijke tweede weste- lijke oeververbinding ten wes- ten van de Beneluxtunnel, gaan meer en beter samenwer- ken. Dat is de uitkomst van een gesprek dat maandag- avond gevoerd werd tussen tegenstanders van de Blanken burgtunnel en de verkeerswet- houders van Vlaardingen en Maassluis. De gemeentebesturen van Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Midden-Delfland en de deelgemeente Hoek van Hol land zijn voor de Oranjetun nel, een ander alternatief om Rotterdam beter bereikbaar te maken. Minister Schultz van Haegen neemt later dit jaar een besluit op basis van een vergelijkende studie tussen de Oranjetunnel en de Blanken burgtunnel. Wethouder Oosterom van Vlaardingen windt er geen doekjes om: 'Wij zijn voor de Oranjetunnel omdat dit om meerdere redenen een beter alternatief lijkt. Het unieke landschap van Midden-Delf land wordt er minder door aangetast. Bovendien biedt de Oranjetunnel meer mogelijk- heden voor de ontsluiting van de regio en de Maasvlakte. Dat is goed voor het stimuleren van ruimtelijke en economi- sche ontwikkelingen in de hele zone van Rotterdam tot de Greenport Westland. Deze belangen moeten in de verge lijkende studie goed tot hun recht komen." Eind 2010 heeft minister Schultz van Haegen een Rijks- structuurvisie voor de bereik- baarheid van Rotterdam aan- gekondigd. De keuze voor de Oranje- of Blankenburgtun nel is daareen onderdeel van. Dit voorjaar kunnen gemeen- ten, belangenorganisaties, be- drijfsleven en burgers deelne- men aan een serie 'werktafels' waar de varianten en studies worden besproken. Het be sluit over de tunnel wordt dit najaargenomen O Armoedig broodbeleg zorgt voor dikbelegde boterham Tom Heijboer ROTTERDAM De geur van pindakaas komt je al tegemoet bij de verkoop- balie. Bijelkevolgendestap in Museum Boijmans wordt die geur alsmaar intenser. Het volgen ervan leidt tot 'een van de belangrijkste aankopen van 2010' voor het Rotterdam- se museum: 'De Pindakaas- vloer' van Wim T. Schippers (1942). En dan sta je ineens in het epicentrum van een tsunami aan pindakaasgeur, en zie je twee mannen als bekwame stucadoors met plakspanen een dikke laag pindakaas aan- brengen op een vloer. Rond- om zijn tientallen tonnen pindakaas opgestapeld. Het lijkt wel een guerilla marke- tingactie van Unilever. Knie- lend op de grond, smeren de mannen de laatste 300 liter pindakaas uit. Schippers, zon- der een spatje pindakaas op zijn colbert, loopt om het werk heen en stopt bij de ver- ste, nog onbesmeerde hoek: „Kijk, dit hoekje wil ik pinda- kaasvrij laten. We hebben nog wel genoeg, maarzo lijkt het of we net niet genoeg hadden en dat maakt het werk leuk en menselijk." En zo lijkt het of Schippers directe invloed heeft op de huidige uitvoering in Muse um Boijmans, maar niets is minder waar. Hoe het concept van de Pindakaasvloer wordt uitgevoerd, is namelijk aan het museum of particulier in kwestie die het heeft aange- schaft. Directeur Sjarel Ex van Boymans vertelt dat ze 'slechts' een logboek van Schippers hebben gekregen met enkele richtlijnen voor de Pindakaas vloer. ,,Door het logboek heen lees je plechtig alle voorwaar- De actiegroep Stop Betaald Parkeren gaat donderdag 17 maart actie voeren bij het stadhuis op de Coolsingel in Rotterdam. De groep protes- teert tegen het invoeren van het betaald parkeren in de wijken Hordijkerveld, Kreek- huizen, Lombardijen en in Hillesluis. De bewoners van die wijken hebben van de gemeente een brief gekregen waarin staat dat per half mei betaald parkeren wordt ingevoerd. In Hillesluis gaat het zelfs vol- gendeweekalin. De gemeente heeft die beslis- sing genomen omdat wordt verwacht dat er veel meer au to's in de wijk gaan parkeren als het nieuwe Maasstad Zie- kenhuis, bij station Lombardij en, volgende maand open gaat. Bij het ziekenhuis is een parkeergarage waar perso- neel, patienten en bezoekers moeten gaan betalen. Meer dan 1000 liter pindakaas op de vloer van Boymans zorgt voor een stank van jewelste. hh/ den, maar hetverhaal eindigt vervolgens met: 'Maar het mag uiteindelijk 00k allemaal an- ders'." Zo had de pindakaas 00k op de muur gesmeerd kunnen worden of op slechts een kleine vierkante meter. Boijmans heeft het kunstwerk inmiddels wel tot een van de belangrijkste aankopen van 2010 gebombardeerd, maar houdt de kaken stijf op elkaar als het om de kosten ervan gaat. Conceptuele kunst; vol- gens Ex doet het 'alledaagse dingen verheffen tot kunst en kan het daarmee het publiek confronteren'. Schippers zelf is er bij vlagen een stuk nuch- terderonder:hij vindt devloer vooral 'koddig' en zelfs 'een beetje kinderachtig'. Het blijft volgens hem natuurlijk be- trekkelijk waarom de Pinda kaasvloer een plek in het mu seum verdient. En 00k over de motieven voor het maken van de vloer laat hij zich niet uit. ,,Als je voor een boom staat, vraag je jezelf toch 00k niet af waarom die daar staat?" O Wim T. Schippers stelt die vraag misschien niet graag, maar als bezoekers van Boij mans voor zijn kunstwerk staan blijft dat woordje 'waarom' maarechoen. Tijdens de Museumnacht sloten bezoekers massaal aan in de rij naar de Pinda kaasvloer. Zenuwachtig als kinderen voor een school- reisje. De verwachtingen hoog. En dande pinda kaasvloer, dat gewoon een pindakaasvloer blijktte zijn. Groot, bruin, stinkend. Het is warm, de lucht is weeTg en het vragenuurtje begint. Waarom is dit kunst? Waar om staat de naam van Schip pers eronder als hij niet zelf gesmeerd heeft? Waarom geen nutella? Waarom kan er geen raampje open? Waarom heb ik de drang om er mijn vinger in te steken? Waar om? Het is afstotelijk en aan- trekkelijk tegelijk. En be- dwelmend. In de volgende ruimte strijken bezoekers net zo massaal neer op de vloer. Even bijkomen. O De Rotterdamse wijk Prinsen land wordt geplaagd door een zwerm spreeuwen. Nee, hangjeugd of kwajongens zijn er niets bij. Elke middag op hetzelfdetijdstip, rond half zes, moeten de buurtbewo- ners van Prinsenland dekking zoeken, omdat duizenden vo- gels de wijk met poep bom- barderen. Mensen in deze Rotterdamse wijk gaan daarom tegenwoor- dig 00k op zonnige dagen met paraplu's over straat en auto's en ramen moeten noodge- dwongen iedere dag gewas- sen worden. Voor zover bekend heeft nog niemand een luchtbuks ge- pakt, maar zat zijn de omwo- nenden de dagelijkse ontlas- tingsregen wel. De gemeente Rotterdam kan rekenen op bonnetjes van stomerijkosten en heel veel klachten. Op het stadhuis broeden ze op een oplossing. M - Ti Bezorgklachten: Telefoon: 0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkany en K. Moerman Telefoon:010-4699 527 redactie@maasstad.nl Hoof dredacteur: M.GJJochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel manager: B.S. de Vries Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van Wegener Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar. Door de vakbond is dit weekend uitgeroepen tot Jf |j| 'weekend van de sjorder'. De sjorders van de Rotter damse haven staken dan voor een betere CAO. 3a, het is lente! Zondag is in een weiland bij Maasland, tussen Vlaardingen en Maassluis, het allereerste kie vitsei gevonden. Sjaak Rasens is de gelukkig vinder. Al elf jaar maakt Cineac TV televisie in Rotterdamse wijken. Vandaag wordt er een boekje gepresenteerd met het verhaal van het lokale televisiestation.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 2