DE HAVEN OP TOURNEE BOER ZOEKT HOORZITTING OPLOSSING VOOR CRISIS Het begon alseengrap.Toen had ze ineenseen eigen bedrijfje. Nu droomt Petra van een eigen pandje met heel veel cursisten en heel veel taart. Awards Misschien wel beteronderweg dan de uitreiker ZZP'er Met dank aan Barbie And the first finalists iseen Rotterdammer! 'Ik ben een beetje van de oude stempel, ik leen liever geen geld.' MaasstadPers OO© Nog meer awards Bijeenkomsten Havenbedrijf Rotterdam Boerderij moet wijken voor 'nieuwe natuur' Minder faillissementen door monitoring Laat maar rollen ije Sure we can NOT Sterkste cultuurmerk Woensdag 9 maart20ii JJ0 Q 110.610611161 Van de redactie ROTTERDAM De zoete droom van iedere taartenbakster De RET Aardig Onderweg Awards zijn vrijdag uitgereikt i n het Nieuwe Luxor in Rotter dam. Vijf winnaars kregen ie- der tienduizend euro om een maatschappelijk of cultureel project te verwezenlijken. En de winnaars zijn... Latifa Aboutaleb die mensen met een lange afstand tot de ar- beidsmarkt aan het werk pro- beert te krijgen. Inez Martin, de bedenkster van Tafelvanze- ven'voorallochtonevrouwen. Annemiek de Jong die zich in- zet voor zwangere studentes en studerende ouders. Ricky Rijneke met haar talent voor het maken van films met mul- ticulturele thema's voor een grootpubliek. En Huib Lloyd die zich met Stichting Jarige Job inzet voor ruim 4.000 kin- deren in Rotterdam. O Van de redactie ROTTERDAM Een scholier uit Rotterdam gaat naar de halve finale van de BBC Public Speaking Awards 2011Afgelopen week end zijn de kandidaten in de voorrondes getoetst op En- gelse spreekvaardigheid en op aspec'ten van spreken in het openbaar. Zes deelnemers mochten door naar de halve finale, waar scholieren uit het hele land bijeenkomen. Een van hen is Nicolaas du Plessis van de Rotterdam Internatio nal Secondary School. BBC Worldwide en het Ge- nootschap Nederland-Enge- land (GNE) organiseren de BBC Young Writers and Public Speaking Awards om op die manier de interesse voor ge- sproken en geschreven Engels tebevorderen. O Anne Dorst ROTTERDAM Het begon als een grap. "De dochter van een vriendin werd vijf jaar en zij wilde dolgraag een Barbietaart op haar feestje. Je weet wel, je zet een Barbie in een grote ronde cake en je be- kleedt het zo met marsepein dat het lijkt alsof de taart de grote hoepelrok van de Barbie is. Een sprookjesbeeld voor ieder vijfjarig meisje. Een Bar bietaart, dus. Taarten maken was altijd al een hobby van ons, dus dat deden we wel eventjes. Doch ter blij, wij blij. En andere feestgangers blij. Iedereen op de verjaardag reageerde heel enthousiast op de taart. Kin- deren, maarookvolwassenen. 'Willen jullie 00k zo'n mooie taart maken voor de trouwdag van mijn ouders?' Mensen vroegen erom. En zo gingen we met onze bakdrift 00k anderen gelukkig maken. DikkeTaarten, zo be- sloten we onszelf te noemen. We zijn allebei nogal fors van formaat en onze taarten val len altijd groter uit dan gepland. Dikke Taarten leek ons de per- fecte naam voor het verwoor- den van onze hobby. Maar het bleef een hobby. In ieder geval voor mijn vrien din. Zij pakte een studie op en heeft inmiddels een drukke baan. Ikzei daarentegen vaar- wel tegen mijn baan in de reis- branche en ging verder op de- zelfde voet; heel veel taarten bakken voor mezelf en af en toe eentje voor een kennis. Tot in September 2009 een brede- school in Ommoord me vroeg een activiteit te organiseren voorde basisschoolkinderen. Ik maakte een powerpoint- presentatie voor de kinderen, waarop ik ruim 200 aanmel- voldoening uit. Met plezier iets doen is zoveel leuker. Ik kan nu met mijn hobby mijn geld verdienen. Tenminste, een beetje dan. Een klein beetje. Er komt zo- gezegd geen brood van op de plank. Gelukkig is daar mijn man voor. Alhoewel ik natuur- lijk hoop dat dit in de toe- komst gaat veranderen. Mijn eerste insteek is om de kosten zo laag mogelijk te houden. Voor mijn klanten, maar 00k voor mijzelf. Ikwil meer bekendheid verwerven, meer geld verdienen, meer sparen en dan dat spaargeld investeren. Ik ben een beetje van de oude stempel, ik leen liever geen geld. Eerst verdie nen, dan pas investeren." Waarin? "Ik droom van een eigen pandje. A la Kitch Kunst aan de Rotte. Een mooie ruimte, met een grote steiger- houten tafel en heel veel stoe- len eromheen. Daar ga ik dan taarten bakken en kinderfeest- jes houden en workshops ge- ven en high-tea arrangemen- ten verzorgen en Petra droomt weg. Net als hetvijfja- rige meisje bij de gedachte aan haar barbietaart, waar het al- lemaal mee begonnen is. O Ook wegdromen? Neem eens een kijkje op haar site: www.dikketaarten.nl dingen kreeg. Die kans kon ik niet laten liggen, maar om die taart-versier-activiteiten te or ganiseren moest ik me wel in- schrijven bij de Kamer van Koophandel. Een bezoekje aan het kantoor aan de Blaak was het gevolg. Toen had ik ineens een eigen bedrijfje en een jaar lang werk voor die school. Ik vond het leuk, de kinde ren waren enthousiast en hun ouders, nadat hun kroost was thuisgekomen met zelfver- sierd gebak, waren zo moge lijk nog enthousiaster. 'Doe je dat ook voor volwassenen?' Nu wel. Ik organiseer kinder- feestjes, ik bak taarten in op- drachten ikgeef workshops." Zo vertelt 'Dikke Taart' Petra Bevaart hoe ze van hob byist zzp'er is geworden. Het opzeggen van haar baan was geen grote stap. "Na 25 jaar in de reiswereld had ik het er wel gezien. Gelijk na mijn middel- bare school was ik er begon nen, het werd tijd voor iets heel anders. lets creatiefs, want daar haalde ik altijd al veel Petra Bevaart in haar domein. rob kamminga Afgelopen maandag was de eerste. De komendetwee maanden volgen er nog tien Het Havenbedrijf Rotterdam organiseert in maart en april bijeenkomsten in de ver- schillende gemeenten rond de haven. Van Naaldwijktot Charlois en van Oostvoorne tot Schiedam. De informatie-markten zijn bedoeld voor bewoners die willen weten welke ontwik- kelingen er spelen in de ha ven. Andersom wil het Haven bedrijf weten wat de omwo- nenden van de haven bezig- houdt. Hans Smit, president directeur, is zelf ook aanwezig: "We vinden de contacten met onze buren belangrijk. Wat vinden zij van de haven en het Havenbedrijf?" Meer informatie is te vinden op www.portof rotterdam. com/optournee. Daar is ook al het verslag te vinden van de eerste bijeenkomst. De stad telt er nu nog een paar, maar binnenkort misschien geen een meer. Een van de laatste boerenbedrijven van Rotterdam dreigt ten onder te gaan. Het melkvee en akker- bouwbedrijf van Arie Steen- wijk aan de Bergschehoekse- weg moet wijken voorzoge- naamde nieuwe natuur. De vergoeding die de gemeen- te daar tegen over zet is vol- gens de boer echterte laag. De uitkoopsom die Rotterdam wil betalen zou onvoldoende zijn om ergens ander opnieuw te kunnen beginnen. Vandaag is ereen hoorzitting waarbij boer Steenwijk nog een keer de gemeente kan overtuigen dat hij met zijn bedrijf daar kan blijven. De zaak loopt nu al maanden en brengt een hoop spanningen met zich mee. De natuur moet worden gere- aliseerd als compensatie voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Failliete bedrijven hebben een slechtere corporate governan ce. Als iedere onderneming, vereniging of stichting een goede monitoringstructuur heeft, worden er minder fail lissementen uitgesproken of worden de tekorten in die fail lissementen mindergroot. Dat scheelt de samenlevingjaar- lijks bijna anderhalf miljard euro aan schade door onbe- taalde rekeningen wegens faillissementen. Dat stelt B.P.A. Santen in zijn proefschrift 'On The Role of Monitoring near Financial Distress - an Economic and Legal Analysis'. Vooral kleine, kort bestaande organisaties met jonge eigenaren zitten in de risicohoek, maar ook be- paalde naamloze vennoot- schappen iopen gevaar. B.P.A. Santen promoveert donderdag 10 maart 2011 aan de Erasmus Universiteit Rot terdam. Het project Veilig Ondernemen in Overschie is in 2010 succesvol gebleken. Daarom is de subsidie verhoogd toteentotaalbedragvan€160.000. De historische brievenbus aan de Achterwater in Delfs- haven is terug. Maar stop je kaartjes er niet in, tenzij je wilt dat ze niet aankomen. TNT leegt hem niet meer. Rotterdam Festivals heeft onderzoek laten doen naar de culturele merken van de stad. In De Doelen wordt morgen het sterkste cultuurmerk11 bekend gemaakt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 5