De Kwestie u 65,00 MaasstadPers KINDVRIENDELDKE STAD ooo Als kersverse korpschef wil jenatuurlijkindruk maken. De onze wilde dat ook maar keerde al snel op zijn schreden terug. Aanbieding gietvloeren Scholen moeten de biebfunctie overnemen, vindt D66 Analyse Korpschef Rotterdam-Rijnmond trekt keutel snel weer in 'Maar dan hebje weer te maken met die 'privacy- be wakers'.' Paauw schrikt van eigen woorden Onderwijs Huisvesting Rotterdamwet o vera I invoeren 9{C Vrij baan voor Volksuniversiteit Voor meer informatie: telefoon 06-25273058, M. Hoeder www.hoederkunststofvloeren.ril BOEDER Siergrindvloeren mortelvloeren KUNSTSTOFVLOEREN coatingvloeren gietvloeren per m2 (vanaf40m2) MaasstadPers Woensdagi6 maart20n Van de redactie ROTTERDAM D66 wil op alle basisscholen van Rotterdam een biblio- theekfunctie naar het voor- beeld van Den Bosch krijgen. De fractie van D66 wil op deze manier het lezen bij kinderen en hun taalvaardigheid bevor- deren. „De school is de meest logische plek om een biblio- theekfunctie te plaatsen, om- dat kinderen daar elke dag zijn. Zo verlaag je de drempel om gebruik te maken van de bibliotheek. Door kinderen op jongere leeftijd te stimule- ren om te lezen, zullen ze dat op latere leeftijd blijven doen en stimuleer je de algemene ontwikkeling", aldus D66- raadslid fos Verveen. D66 legt, in de discussie over de toe- komstvan debibliotheken, de focus op kinderen in de basis- schoolleeftijd. Dit zijn de grootgebruikers van biblio- theken, blijkt uit onderzoek, maar juist deze groep kinde ren kan nog niet zelfstandig naar de bibliotheek. Dit, ter- wijl deze groep juist graag al zelfstandig wil zijn en zelf hun eigen bibliotheekpasje willen beheren en hun eigen boeken uitzoeken. Dit is ook de groep waar je het grootste verschil kan maken: kinderen die op jonge leeftijd veel lezen, zul len dat blijven doen. Een bi- bliotheekfunctie op school past ook goed in het onder- wijsbeleid, dat zich richt op het stimuleren van taalvaar digheid. Verveen: ,,Door 15 minuten per dag te lezen, leest een kind 1.000.000 woorden per jaar, waarvan 1.000 nieu- we. In andere steden zijn goe- de resultaten geboekt met schoolbibliotheken: alle kin deren worden automatisch lid en lenen 35 boeken per jaar. Dat zijn droomresultaten." D 6 6 lanceerde het voorstel ti j - dens de raadscommissie Jeugd, Onderwijs, Cultuuren Sport afgelopen woensdag en vindt dat er deze collegeperi- ode gestreefd moet worden naar een bibliotheekfunctie op alle Rotterdamse basis scholen O Totale veiligheid kan alleen als we onze privacy opgeven? Van de redactie ROTTERDAM 'Als je niets op je geweten hebt, heb je ook niets te verbergen' en Van mij mogen ze alles we- ten'. Twee veel gehoorde uit- spraken als het gaat om priva cy in Nederland. Nederlanders, zo li jkt het, geven niets om pri vacy en willen die maar al te graag opgeven als ze daar vei ligheid voor terug krijgen. Al- thans, zo lijkt het slechts want toen de Rotterdamse korps chef Frank Paauw via het Leef- baar Rotterdamkrantje 'Leef- baar Nieuws' een balletje in de lucht gooide, waren de rapen gaar. Paauw, die in oktobervo- rig jaar Aad Meijboom als korpschef opvolgde, wil dat het dna van alle Nederlanders in een databank komt. Nu geldt dat alleen voor crimine- len die verdacht worden van een misdrijf waar minstens vier jaar gevangenis op staat. Paauw wil van iedereen dna af nemen want daarmee maak je het de politie makkelijker om misdadigers op te pakken. Paauw zegt in een gesprek met Leefbaar-raadslid Ronald Buijt: "Moordzaken van vijf- tien jaar oud lossen we nu al leen op omdat de dader zo stom is dat hij toch weer in de fout gaat en gepakt wordt. Doet hij dat niet, dan kunnen we hem nooit meer pakken." Dat het daarmee ook meteen gedaan is met de privacy, daar lijkt de korpschef niet zo erg mee te zitten want hij citeert vervolgens een criminoloog uit de 19e eeuw: "Iedere maat- schappij kri jgt de criminaliteit die het verdient. Wat heb je over voor veiligheid? Dan moet je keuzes maken op het gebied van privacy, bevoegd- heden en middelen." Paauw kiestduidelijk voor veiligheid en hi j wil daar graag alle ruim- te voor krijgen van de over- heid. Zo moet er een nationale politie komt want al die ver- schillende regionale korpsen bevorderen slechts de bureau cratic. De Europese bemoei- zucht is vervolgens ook nog een doom in het oog van Paauw. "In Nederland bieden we de verdachte enorm veel rechtsbescherming. Daar ko- men tijdrovende wetten bij kijken. Paauw doelt op het recht van een verdachte op ju- ridische bijstand door een ad- vocaat. "Ik mag niet beginnen met verhoren omdat ik eerst moet wachten op de (zelfge- kozen, red.) advocaat van de verdachte." Grote woorden die Paauw in het gesprek met Leefbaar deed maar de korps chef trok de spreekwoordelij- ke keutel wel direct in toen hij zijn collega-korpschefs en de politiek over zich heen kreeg. "Frank Paauw wilde slechts de discussie op gang brengen", staat er minzaam in een pers- bericht dat maandag rond werdgemaild. O het proefballonnetje van Paauw direct uit de fucht. Zo licht wilden zij niet omgaan met de privacy van burgers. Paauw's baas in Rotterdam, burgemeester Ahmed Abou- taleb, nam geen enkel risico en liet maandag direct weten niets te willen weten van het plan van zijn korpschef. Paauw vindt in de Rotter damse gemeenteraad alleen Leefbaar Rotterdam aan zijn zijde. Een spoeddebat over de terloopse opmerking van Paauw is al aangevraagd. O Korpschef Frank Paauw had zijn uitspraken over een nati onale dna-databank nog niet gedaan, of hij kreeg zijn col lega-korpschefs en de politi- ci op zijn dak. Voormalig bur gemeester van Rotterdam en minister van Veiligheid, Ivo Opstelten, wees het idee van Paauw direct naar de prul- lenbak. Zo ver wilde zelfs Opstelten niet gaan en hij staat toch bekend als de har- de crimefighter van dit kabi- net. Paauw's collega's namen geen enkel risico en schoten Rotterdam gaat zich de ko- mende jaren meer richten op het bouwen en opknappen van woningen voor gezinnen, studenten en ouderen. Ook moeten er meer kindvriende- lijke wijken komen en een be- tere woonomgeving voor ou deren. Dat heeft wethouder Hamit Karakus maandag ge- zegd in zijn visie op wonen in Rotterdam. Rotterdam heeft in de afgelopen jaren te veel woningen gebouwd zonderte kijken wat precies de vraag was uit de markt. „Er is te veel gefocust op de aantallen, er zijn te veel kleine apparte- menten gestapeld. Te veel wij ken sluiten daarom niet aan bij de wensen van inwoners. Rot terdam wil de komende jaren die wijken een eigen gezicht en identiteit geven", aldus de wethouder. Nog teveel men- sen meteen hogerinkomen verlaten Rotterdam, vindt Ka rakus. Bezorgklachten: Telefoon: 0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KBRotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon:010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.G.l.Dochemsen Advertenties: Telefoon: 010 - 4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel manager: B.S.deVries Oplage: 365.205 MaasstadPersiseenuitgave van Wegener Media in samenwerking met DagbladDePers. Algemene voorwaarden zijn opaanvraagbeschikbaar. Rotterdam wil de Rotterdamwet uitbreiden. Dat stelt ze #"•3 in een brief aan het kabinet. De Rotterdamwet sluit men- bepaalde wijken. De PvdA wil dat de Volksuniversiteit blijft bestaan. De Volksuniversiteiten bieden cursussen aan voor men- sen die geen opleiding hebben gehad. Korpschef Frank Paauw staat nu al bekend als een hardliner, arie kievit/hh

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 2