ooo Feyenoord boektezondagweereen lekkere overwinning enlijktopdegoedewegtezijn. DienaarEuropeesvoetbal. Weer een uitnederlaag voor Sparta, en weer 3-1 Mulder weer terug onder de lat bij Feyenoord ROTTERDAM HEEFT'T INZET MOET BETER KN VB TRAPT ER NIET IN Ongelofelijk! Rotterdammers al zeven duels ongeslagen Verval Sparta doet't slecht Verdriet Impact was groot Nu durven we ineens te dromen van Europees voetbal' www.elfvoetbal.nl OMOGa^QFUttCHT FRANK DE BOER Grote Rotterdam-delegatie bij Jong Oranje Pastoor niet tevreden over Zeegelaar Falkenburg kost Sparta alsnog geld Sparta loert op Kalezic 5jc Linkerrijtje in zicht 3|e Tafeltennis in trek MaasstadPers Woensdagi6maart20ii Geluk is eindelijk aan de zijde van Feyenoord Na de 4-0 zege op FC Den Bosch leek het lek boven bij Sparta. Maar niets bleek min der waar. Bij Fortuna Sittard ging de ploeg weer onderuit. Van de redactie ROTTERDAM De vaste Sparta-volgers kon- den het eigenlijk al voorspel- len. Naeenwinstpartij volgter dit seizoen zelden een nieuwe driepunter voor de Kasteel- club. Het lukte alleen in het begin van het seizoen, toen achtereenvolgens van Go Ahead Eagles en Almere City FCwerdgewonnen. Inuitwed- strijden zijn de resultaten van Sparta sowieso belabberd. Slechts drie keer won de ploeg op vreemde bodem. Wordt er verloren, dan is het meestal met 3-1. Tegen Fortuna was het al de zesde uitnederlaag met die score. Ook interim-trainer Jos van Eck snapt niet waar de wissel- valligheid vandaan komt. Vorige week troefden we FC Den Bosch afop inzet en strijd. Maar vandaag werden wij in de tweede helft met die mid- delen afgebluft", sprak de coach na afloop van de wed- strijd. „Na de vroege 0-1 had- den wij de wedstrijd in handen en was het wachten op de 0-2 Maar toen werden we te fri- vool, waardoor we balverlies leden en het 1-1 werd. Bij de 2-1 stonden we naar elkaar te kijken: wie grijpt er in? In de tweede helft herkende ik de jongens niet meer. Het is niet voor het eerst dat dit gebeurt in uitwedstrijden. Ik vraag me af waarom het verschil zo groot is. Daar moeten we deze week maar weer eens over pra- ten. Maandag krijgt Sparta kans op revanche. Om 20.45 uur speelt de ploeg uit bij BV Veendam. O Stefan de vrij wordt geknuffeld als hij de verlossende 2-1 tegen NAC heeft gescoord. proshots/willem moret Van de redactie ROTTERDAM De 2-1 zege op NAC Breda was de derde overwinning op rij voor Feyenoord. De ploeg zit in een positieve spiraal en mag blijven hopen op Europees voetbal. Tevreden constateerde Ma rio Been zondagmiddag dat zij n ploeg opnieuw geluk had gehad. Na alle pech van de eer- ste seizoenshelft zit het Fey enoord de laatste weken wel mee. Was er vorige week al de gelukkige 0-1 winst bij sc Hee- renveen, afgelopen zondag werd NAC Breda drie minuten voor tijd met 2-1 geklopt. Daardoor passeerden de rood- witten de Brabantse ploeg op de ranglijst en is de achter- stand op nummer negen Hee- renveen nog maar een punt. ,,Voor de winterstop moes- ten we nog oppassen voor de play-offs tegen degradatie, nu durven we te dromen van play offs voor Europees voetbal", omschreef Been de totaal ver- anderde situatie in De Kuip. ,,We hebben nu drie overwin- ningen op rij behaald en zijn al zeven wedstrijden ongesla gen. Dat zegt wel iets over hoe we bezig zijn na de winter- stop." De achterstand op num mer acht FC Utrecht is echter nog aanzienlijk. Net als num mer zeven Roda IC hebben de Utrechters zeven punten meer dan Feyenoord. Het uitduel met Roda van aanstaande zon dag is daarom van groot be- lang. ,,Roda is een moeilijk te bespelen ploeg. Maar als we ons niveau halen, kunnen we ookdaarwinnen",blikteBeen zondag vooruit. Feyenoord moet het in Kerkrade doen zonder Stefan de Vrij, die tegen NAC zijn vijfde gele kaart pakte en ge- schorst is. Het is een aderlating voor Been, die ziet dat zij n elf- tal betervoetbalt sinds De Vrij centraal achterin speelt. „Ik geloof in het halen van de play-offs", zegt de 19-jarige verdediger. ,,Dat is ons doel en het is zeker mogeli jk. Ik heb er alle vertrouwen in dat we ons daarvoorgaan kwalificeren." Feyenoord heeft nog zeven wedstrijden om dat te bewerk- stelligen. Na de uitwedstrijd tegen Roda is er een vrij inter- landweekend, waarna op za- terdag 2 april AZ op bezoek komt in DeKuip. De sfeer in De Kuip wordt er in ieder geval met de week beterop. De spelers liepenere- rondje na ererondje en geno- ten zichtbaar van het luide ap- plaus vanhetlegioen. O Erwin Mulder heeft maandag de groepstraining hervat bij Feyenoord. De doelman pakt de draad weer op, nadat hi j vo rige week zijn vader moest be- graven. De Feyenoord-selectie was vorige week donderdag aan- wezig bij de kerkdienst. In overleg met Mulder werd be- sloten dat hij het duel met NAC Breda nog aan zich voor- bij zoulatengaan. „De impact van hetoverlij- den van zijn vader is uiteraard enorm", zei trainer Mario Been vorige week. Erwin krijgt van ons alle tijd om het verdriet te verwerken. Nor- maal gesproken staat hij zon dag tegen Roda JC weer onder de lat." Mulder werd in beide duels vervangen door Rob van Dijk, die in principe zondag weer op de bank zit. O - .Atx, ELFVOtTHAJ; Voor veel talenten uit de re- gio is het vrijdagmiddag even spannend. 0m 12.00 uur maakt bondscoach Cor Pot van Jong Oranje de definitie- ve selectie bekend voor de oefeninterland tegen Jong Duitsland, op vrijdag 25 maart in Sittard. Van Excelsior zijn vier spelers opgenomen in de26-koppi- ge voorselectie: Roland Berg- kamp, Jordy Clasie, Miguel Nelom en Kaj Ramsteijn. Feyenoord is met vijf spelers zelfs hofleverancier van de voorselectie. Jerson Cabral, Le- roy Fer, Ricky van Haaren, Kel vin Leerdam en Georginio Wijnaldum mogen hopen op eenuitverkiezing. Bij het grote Oranje behoort Ron Vlaar tot de voorselectie voorde EK-kwalificatiewed- strijden tegen Hongarije, die gespeeld worden op 25 en 29 maart. Excelsior-trainer Alex Pastoor is niet tevreden over Marvin Zeegelaar. De coach zette de aanvaller af gelopen zaterdag voor het duel met Heracles Almelo op de tribune. Pastoor liet rand om die wedstrijd weten niet tevreden te zijn over de instel- ling van Zeegelaar. Hij zal zijn instelling moeten veranderen, anders stuurt de coach hem terug naar Ajax, de club waarvan hij isgehuurd. Zeegelaar kwam in de winter- stop over uit Amsterdam. Aanvankelijk was hij basis- speler, maar vorige week ver- dween hij al naarde bank. Nu zit hij dus zelfs op de tribu ne. Zonder de linksbuiten verloor Excelsior zaterdag met 4-1 van Heracles Almelo. „Als we con stant zulke resultaten blijven behalen, dan wordt het moei lijk om de nacompetitie nog te ontlopen", aldus Pastoor. De overgang van Erik Falken burg naa r AZ gaat Spa rta a Is- noggeld kosten. De Kasteel- club moet hem een percentage van zijn afkoopsom betalen, zo bepaalde de arbitragecom- missie van de KNVB vorige week. Falkenburg en NickViergever stapten eind vorig seizoen sa- men voor 2 miljoen euro over naar AZ. De vergoeding voor Falkenburg was echter aan- merkelijk hogeromdat het contract van de middenvel- der een jaar langer doorliep dan dat van Viergever. Sparta probeerde naderhand detransferwaardevan Erik Falkenburg te verlagen zodat het zogenoemde meedeel- percentage dat Falkenburg had bedongen ook omlaag ging. Maar die vlieger gaat dus uiteindelijk niet op. Sparta moet alsnog deknip trekken en Falkenburggeven waar hij recht op heeft. Sparta ziet in Darije Kalezic de mogelijke opvolger van de vertrokken Jan Everse. Kalezic staat momenteel nog aan het roer van De Graafschap. Het befaamde linkerrijtje van de eredivisie komt voor het opbloeiende Feyenoord steeds dichterbij. De ploeg van trainer Mario Been won zondag weer in De Kuip. Voor het WK tafeltennis, van 8 tot en met 15 mei in Rot terdam, hebben zich een recordaantal van 817 deelne- mers ingeschreven uit 124 landen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 7