I I I a I I I Ondernemer ooo Schou wburg verspreidt een 'klassiek virus' Minimumlonen voor jongeren zijn verhoogd SMS: JE HEBT HERPES Een mild statement, een leuke print: een positief Nederland! Activist tegen racismeAbdelilahelAmraouidroomtervan. fej STUDENT IN ZWAARWEER MINDER INNOVATIE T'shirts We Are (All?) Alike ?H7j 'Ik wil dat mensen getriggerd worden.' Kunst en Cuttuur Jongeren en Werk Anoniem je SOA opbiechten '9 Teveel bijverdiensten terugbetalen Crisis bestrijden is belangrijker Sfc Startschot voor stationshal CS Even een check-up tussendoor? ifArtie, actie en aiweer een actie! MaasstadPers Woensdagi6 maart2cm Van de redactie ROTTERDAM Altijd gedacht dat klassieke muziek en jongeren twee on- verenigbare fenomenen wa- ren? Wellicht een heel klein beetje, jongeren luisteren toch liever naar muziekzenders en radioprogramma's met snel- pratende dj's. Het zal heel wat voeten in de aarde kosten om die twee fenomenen bij elkaar te brengen, maar laat het maar aan de Rotterdamse Schouw- burg over om in ieder geval de gok te wagen. Vanaf donder- dag wordt elke donderdag- avond vanuit de hal van de Rotterdamse Schouwburg de radioshow Virus' van Radio 4 uitgezonden. De presentatie is wisselend in handen van Giel Beelen, Art Rooijakkers, Sanne Wallis de Vries en vele ande- ren. Vanaf donderdagzet je's nachts niet meer je radio op FunX of 3fm maar hoor je op Radio 4 in de nacht van don- derdag op vrijdag een besmet- telijk klassiek muziekpro- gramma: Virus. Virus is een dynamische late night show met wisselende presentatoren, live optredens en publiek. Het programma richtzichop luis- teraars tussen de 20 en 40 jaar metbredebelangstellingvoor muziek. De presentatoren zijn zelf niet afkomstig uit de klas sieke muziek maar zijn wel degelijk besmet met het 'klas sieke muziek-virus'. Ieder zal op zijn eigen manier het pu bliek meenemen op ontdek- kingsreis door de klassieke muziek. Redactie en presenta toren staan garant voor een onorthodoxe benadering. Vi rus gaat over klassieke muziek, maar nu eens op een heel an- dere manier. Wil je meer we- ten over de show en hoe je aanwezig kunt zijn? Kijk op www.radio4.nl O Van de redactie ROTTERDAM Begin dit jaar zijn de nieuwe minimumjeugdlonen ver hoogd. Een dergelijke wijzi- ging vindt twee keer per jaar plaats. Jongeren doen er ver- standigaan indegatentehou- den of er op hun loonstrook ook daadwerkelijk met de ta- riefwijziging rekening is ge- houden. Maar er is nog veel meer waar jongeren, hun ou- ders en werkgevers scherp op moeten zijn. Bijvoorbeeld dat er grenzen zijn voor wat be- treff het soort werk en de werk- tijden. Op 1 januaridit jaar is het minimumjeugdloon aan- gepast. De meest actuele be- dragen zi jn te vinden op www. rijksoverheid.nl. Voor 13- en 14-jarigen bestaat er geen mi- nimumloon en voor jongeren vanaf 15 jaar gelden vastge- stelde brutobedragen per dag. Op 1 juli van dit jaar vindt op- nieuw een verhoging plaats van het minimumjeugdloon. Lekker bijverdienen, nieu we mensen ontmoeten en werkervaringopdoen. Eenbij- baan heeft veel voordelen, maar de schoolprestaties mo- gen er niet onder lijden. Tot en met hun 18ejaarzijn jongeren leerplichtig, en dat betekent dat er grenzen zijn wat betreft het soort werk en de werktij- den. Beide zijn afhankelijk van de leeftijd. Zo mogen 13- of 14-jarigen op schooldagen minder doen dan op vrije da- gen, zaterdagen of in de va- kantie. Op schooldagen mogen ze alleen oppassen bij familie of kennissen of auto's wassen. Op www.rijksoverheid.nl staan voor elke leeftijdscate- gorie alle wetten en regelin- gen. O Rondlopen met een verve- lende SOA, maar je dood- schamen omje bedpartners in te lichten - voor bijna een miljoen Nederlanders is dit een pijnlijk herkenbare situ- atie. Schaamte, reputatie en religie zijn bekende argu- menten van mensen die ver- zuimen hun intieme contac- ten te alarmeren bij het ge- vaar van een geslachtziekte. Tjsa, het komt ontzettend veel voor en om de be- schaamden een handje te hel- pen is er vanaf woensdag de website SoaAlarm.nl. Mensen kunnen gratis en anoniem hun bedpartners waarschuwen voor de geslachtsziekte die ze mogelijk hebben opgelopen. Ben je een van de niet te benij- den ontvangers? Dan krijgje direct belangrijke informatie over de geslachtsziekte, kun je zelf mensen inlichten en word je bovenal direct geadviseerd naar GGD of huisarts te gaan. De mensheid wakker schudden met kleding iTliwmiWIII x - I 1/ f j PR bureau A&G Social Media ook bezig met grafisch ont- werpenofwebdesign, hetpro- duceren van housemuziek en een eigen platenlabel. Toch was er een tijd dat deze creatieve duizendpoot zichzelf in bepaalde Neder- landse clubs geen weg naar binnen kon praten. ,,Gewei- gerd vanwege mijn uiterlijken afkomst", vertelt de in Marok- ko geboren Amraoui bedeesd. Hij probeert te omschrijven hoe hetvoelde. ,,Discrimina- tie kun je alleen voelen als je het meemaakt. Het is een ake- lig gevoel in je maag. Je staat machteloos. Ertegen verweren heeft op het moment dat het gebeurt bijna geen zin. Toen dacht ik: f*ck jullie, ik ga het op mijn manier doen en mijn eigen website opzetten." Geweigerd.nl was een feit en de rest geschiedenis. Het project sloeg in als een bom. Vooral jongeren diezich in het uitgaansleven onheus beje- gend voelden vonden massaal hun weg naar het digitale plat- Ze zijn er nu nog in een maat, die 'all' fits, maar daar komt binnenkort verandering in. Irwin Ment ROTTERDAM 'We Are Alike dus One Size Fits All', moetde actievebrug- genbouwer hebben gedacht. Maar nu de vraag 'heeft u het ook in een maatje XS?' zich vaker in de mailbox ontpopt, blijkt het thema actueler dan ooit. „Ouders willen er ook een voorde kleintjes", spreektAb- delilah el Amraoui (38), initi- atiefnemer van We Are Alike, trots. Debedenker en founder van de voorheen populaire si tes Maghreb.nl en Geweigerd. nl bijt er zijn tanden in. Een nieuw project. Landelijk posi tief tegengas. Amraoui ontwerpt en ver- koopt T-shirts via we-are-al ike. com. Op de shirts staan sim- pele uitdrukkingen, gecombi- neerd met creatieve afbeeldin- gen gedrukten dienen mensen 'al is het maar voor even' wak ker te schudden. ,,Ik wil dat mensen getriggerd worden, anders gaan denken en doen", vertelt de maatschappeli jk be- trokken creatieveling. Abdelilah el Amraoui is binnen de multiculture ge- meenschap een gevestigde naam. Sinds 2000 verbindt hij sociaal gei'soleerde eilanden met elkaar en brengt hij men- sen met verschillende achter- gronden en leeftijden dichter bij elkaar. Naastdeze activitei- ten houdt Abdelilah (Abdel voor vrienden) zich via zijn form. Amraoui had het plat form graagzien uitgroeien tot een landelijk verbond. Met We Are Alike gooit Abdel het over een andere boeg. Wat be- scheidener, maar met dezelfde ideologie.Ik las in 2006 een artikel over een Arabier die in Amerika de toegang tot een vliegtuig geweigerd werd van wege een shirt met daarop een Arabische tekst. Schandalig! Dit was de inspiratie die heeft geleid tot het We Are Alike project." O Zo'n twintigduizend studen- ten verdienden in 2008 meer dan de bruto bijverdiengrens van bijna dertienduizend euro. Zij moeten hun basisbeurs, aanvullende beurs en ov-kaart terugbetalen. Ook wanneer hij maar een paar tientjes teveel verdiende. Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat de Dienst Uitvoering Onderwijs hier coulant mee omgaat want veel studenten wisten niet dat zij de grens hadden overschre- den. Onder minister Plasterk werd al besloten om studen ten met een te hoog inkomen minder hard te straffen: ze hoeven alleen het bedragte- rugte betalen dat boven de bijverdiengrens uitkomt. Maar die regeling geldt pas vanaf belastingjaar 2010. D66, GroenLinks en PvdA willen van de staatssecretaris weten of hij ook de studenten met een terugvordering over 2008 cou lant wil behandelen. Nederlandse bedrijven halen steeds minder omzet uit nieu we producten en diensten. De investeringen in sociale inno- vatie zijn echterjuist toegeno- men. Dat zijn twee van de be- langrijkste condusies uit de Erasmus Concurrentie 81 Inno- vatie Monitor 2009 - 2010. Hierin is voor het vijfde jaar het innovatievermogen van Nederlandse bedrijven onder- zocht. De reden dat er minder nieuwe producten en diensten ontwikkeld zijn is volgens de onderzoekersomdatveel be drijven bezig waren om de fi- nanciele crisis goed door te komen. "Verontrustend", noemen zij het. "Het is mis- schien begrijpelijk, maar niet slim. Oeze bedrijven worden nu links en rechts ingehaald door bedrijven die wel inno- veren." Innovatie is volgens de onderzoekers essentieel voor bedrijven om beterte presteren. Wethouder Jeannette Baljuw (WD) verricht donder- dag 17maartom 11.30uurdestarthandelingvande bouw van de stationshal Rotterdam Centraal. Tij dens de Open Dag van de Zorg op 19 maart kunt u bij Medisch Centrum Schiedam-Rijnmond gratis gezond- heidstests laten doen. Een protestactie van sjorders bij de ECT heeft maandag voor verkeersproblemen op de N15 gezorgd. Om zeven uur in de ochtend stond het helemaal vast.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2011 | | pagina 9